Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tartott az életed 20évesen?

Hol tartott az életed 20évesen?

Figyelt kérdés

Májusba lettem 20 éves, hiába tanulok még nappali tagozaton, ebben a tanévben már nem kapok családi pótlékot.(már csak ez az 1évem van (Okj)).

Anyuval élek, aki egyedül nevelt, nem sok a fizetése, és pont kihúztuk egyik hónaptól a másikig, így, hogy járt a családi.

Most, hogy megszűnt, tudom, hogy el kell mennem dolgozni suli mellett, viszont az istenért sem találok megfelelő munkát (pedig nincsenek nagy elvárásaim, diákmunkák is olyanok, hogy vagy heti 40órát kell vállalnod, /és persze mellette legyen nappali tagozatos jogviszonyod, ami megvan, de az órarendemtől nem tudok ennyit vállalni/ vagy tapasztalat kell, már a diákmunkákhoz is.


Komolyan hanyagolnom kell a sulit, hogy ne haljunk éhen, csak azért mert pl. nem szeptemberben születtem?! Ebben hol az igazság?


2013. okt. 3. 13:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

Én 20 évesen már 3 éve főállásban dolgoztam. Nem engedhettem meg az egyetemet, így szakmát tanultam (ami ma már halott szakma) és elmentem dolgozni. 21 évesen szültem egy gyermeket,23 évesen megvettem az első otthonomat. 30 évesen leérettségiztem, és utána egyetemre mentem. Most itt vagyok 42 évesen diplomásként,és nem a szakmámban dolgozom.


Amikor én voltam 20 éves akkor sok fiatal nem is álmodhatott főiskolára, egyetemre. 18 évesen már dolgozzon.. Idővel mindent meg lehet szerezni. Ha most nem tudsz anyagilag boldogulni, akkor menj át levelezőre, és mellette tudsz dolgozni is.

2013. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

20 éves tavaly voltam. Ott tartott az életem, hogy van egy 3 éves párkapcsolatom, külön élek, albérletben, a sulit félbehagytam, mert elmentem dolgozni, azóta is ezt teszem. Fizetem a számlákat, a rezsitartozást. Örülök, hogy fél évente tudok magamnak venni egy nadrágot vagy pulcsit. Van egy állandó munkám, amivel keresek havi 80-100 ezret és egy alkalmi, amivel havi 15-20 ezret. Azóta is itt tart az életem. Nem búslakodom, mert ami számít, az megvan, tanulni meg később is tudok, ha lesz egy kis pénzem. Hogy ez mikor lesz, azt nem tudom...


De melónak ajánlom a Lidl-t. Ha jó helyre mész, lehet velük egyezkedni, hogy heti 20-30 órát dolgozz. Ha délután/este vasárnap dolgozol, akkor majd a dupláját megkeresed a délelőttös műszaknak. Kemény, de nem rossz. Jobb mint a Meki meg a KFC.

2013. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Most leszek 22.

20 évesen döbbentem rá, egy OKJ-s képzés 2. évében (illetve már előtte is sejtettem), hogy rossz szakra járok, ezért nem sikerülnek a vizsgáim sorozatosan, hidegen hagy az egész. Legalább abban a 2 évben jó volt az órarendem, rengeteget melóztam mellette, sikerült spórolnom, kaptam szoctámot is, volt egy kisebb szerencsém, így már most van kezdőtőkém. Most egy másik OKJ-s képzésre járok (imádom :)), ez az utolsó évem - ha végzek, és találok munkát, akkor rögtön költözök.

20 évesen már volt egy 5 éves kapcsolatom, ami még mindig tart. A sok meló mellett rengeteget jártam koncertekre, fesztiválokra, ez a jó szokásom ma is megmaradt. (Durva belegondolni, mennyivel több pénzem lehetne, ha nem mentem volna minden héten vagy minden második héten koncertre.)


Diákszövetkezetnél az csak a "reklámszöveg", hogy kötelező ennyit meg ennyit vállalnod. Sok ilyen melóra jelentkeztem én is - van, ahol tényleg kérnek ennyit, de a legtöbbnél nem. Volt olyan helyem, ahol csak szombatonként dolgoztam, ami egy hétre 8 óra volt, és nem 40, mégis mindig hívtak.

2013. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
Otthon éltem, tanultam nappalin. Dolgozni szerencsére nem volt kötelező, de amikor tudtam mentem, abból besegítettem otthon a rezsibe, kajába, maradt valamennyi a bulira is. Sportoltam, majd suli után jött a katonaság,aztán a munka.
2013. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Érettségi után elmentem dolgozni,letettem a nyelvvizsgát,majd húsz évesen összeköltöztem a barátommal.Megvolt az eljegyzés,együtt éltünk,melóztam,éltük az életünket.Majd 22 évesen saját házunk lett,nekem később egy külön lakásom is,azóta új kapcsolatom van,és egy átlagos munkahelyem átlagos fizetéssel.
2013. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
20 évesen tanultam is, meg dolgoztam is. Még otthon laktam, de beleadtam a háztartási költségekbe 30 ezer Ft-ot (12 éve).
2013. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre jártam és mellette pincérkedtem. Eleinte úgy dolgoztam, hogy 2 nap meló, 2 nap szabad, de így elég sokat hiányoztam az egyetemről. Aztán szerencsére lett egy kolléganőm, aki nem járt egyetemre és megfelet neki, ha én dolgoztam mindig péntek-szombat-vasárnap, ő meg a hét többi részén, csütörtökönként meg váltottuk egymást. Pénteken szerencsére csak olyan órám volt, amire be tudtam máskor is menni. Így jó volt, csak baromi fárasztó és semmi szabadidőm nem volt.

De kitartás, ne add fel, mostmár ezt az irodámból ülve írom neked:) Akkoriban sokszor gondoltam, hogy feladom az egészet, de nem tettem, szerencsére. Egy évet kibírsz, akárhogy.

2013. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és otthon laktam a szüleimmel. Utolsó voltam
2013. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
97%
Otthon laktam, tanultam, a szüleim voltak a szponzorok. Nem érzem rosszul magam, mert érettségi után egy évvel nem tartottam előrébb. Egyszer akartam menni dolgozni, de apám közölte, hogy ne "égessem" azzal, hogy az ő lányának egyetem mellett kell fillérekért gürizni, 70 éves koromig dolgozok még majd eleget, üljek a seggemen.
2013. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A válság előtt voltam pont 20 éves.ez azért fontos mert az élethez szerencse is kell.

Anyuék nem adtak pénzt egy külföldi koncertre, ezért a barátommal úgy döntöttünk levelezőn tanulunk tovább dolgozunk és összeköltözünk.


Diploma nélkül felvettek mindkettőnket jó nevű multihoz, barátom még tanulmányi szerződést is kapott rá pár évre.

Nem volt könnyű, vért izzadva befejeztük a sulit dolgoztunk buliztunk. 24 évesen vettük az első lakásunkat most vettük az első házunkat.

Kocsin is van, nyaralgattunk is.tavaly összeházasodtunk, és van egy 7 hónapos lányunk.

Most 28 évesek vagyunk.


Nagyon nehéz volt de nem csinálnám másképp ma sem...

2013. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!