Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság a sógornőmék gyerekén...

Bunkóság a sógornőmék gyerekének nevéhez hasonló nevet adni kutyának?

Figyelt kérdés
Mármint szerinte hasonló. A kislányt Pankának hívják, a kutyus Dorka lenne. Szóval annyi, hogy mindkettő becézett forma. Lehet az a baja, hogy még anno a kislány születése előtt, kifejtettem, hogy nekem nem tetszenek az ilyen nevek - akkor még nem tudhattam hogy neki ezek bejönnek, nem akartam megbántani. Most ezen pattog. Hogy kutyának nem adunk ember nevet. A meglévő kutyánk Lili, erre most felhozta, hogy neki ez a név is tetszett, de mi merészeltük a kutyánknak ezt a nevet adni.. ezért ő nem tudta. Szerintem én erről nem tehetek, úgy hívom a kutyámat ahogy akarom, ő is az övét, vagy a gyerekét. Férjem szerint ne foglalkozzak vele (az ő húga), de én nem akarom ezt hallgatni életem végéig. Bár tetszik a Dorka név szerintem illene a kutyusra.

2013. szept. 18. 08:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

A Panka és a Dorka hol hasonló?


(-ka, -ke miatt?? :D)


Nekünk Mátyás , Gizi, Fruzsi, és Marcsi voltak a kutyáink:)


Úgy hogy a nagymamám is Gizella (bár a kutyát már névvel kaptuk:))


Ne foglalkozz vele, ez a nő nem normális én mondom:)

Tuti nem adnék a kutyának olyan nevet, ami nem létezik...

2013. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amúgy a cica volt Lili (én választottam a nevet)
2013. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi köze az ő gyerekének a nevéhez a ti kutyátok nevének... Velem van a baj, hogy nem tudom felfogni az összefüggést?
2013. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülye. Az én egyik kutyám Rózsi:D
2013. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az exeméknél a kutya volt Alex, nekem az unokaöcsémet hívják így. Exnél a nővére macskája volt Kristóf, nekem az öcsémet hívják így. Ismerősöm lányát ugyanúgy hívják, mint a sógornőm kutyáját.

Na és?

A sógornőd szerintem neurotikus és unatkozik.

2013. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd egy gyökér. Nyugodtan add a kutyádnak a Dorka neved, semmi köze a kettőnek egymáshoz, még csak nem is hasonlítanak.
2013. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy az én kutyám meg Bogi, a macskám Panni, de amúgy minden állatomnak ember nevet adok. Biztos megcsapnám azt a rokont, aki ezt sérelmezi ha terhes, ha nem.
2013. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miért volna az? Ha Pankának hívnák a kutyátokat, akkor sem lenne az. Az egyik a gyerek neve, a másik a kutyáé. Aki pedig magára veszi, az magára vessen.


A macskámnak vagy a kutyámnak inkább adok egy szép női vagy férfi nevet, semmint hogy Vacaknak vagy Gombóckának hívjam (az utóbbi pl. egy sziámi macska vagy egy orosz agár esetében elég furcsa is lenne).


Mindenen pattog és "hogy merészeled"? Ilyen emberekkel te még szóba állsz? Gondold meg jó, mert elég mérgező a személyiségük.


Az én macskám Lili, nem én adtam neki ezt a nevet, mert örökbefogadott cica, de ha én adtam volna, akkor sem lennék tekintettel senkire. Mindenki azt képzel, amit akar és azt vesz magára, amit akar.

2013. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Lehet amúgy, hogy már csakazértis a Panka nevet adnám a kutyámnak :D
2013. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én nem adnék embernevet a kutyámnak, de nem különösebben foglalkoztat, ha más azt ad, csak nekem fura. Van egy ismerősöm, akinek a kutyája Bella. Nagyon jóban voltunk, sokat Belláztam, aztán összejöttem a párommal, akinek a tesója Bella. Nekem ez kicsit furán jön össze, vagyis furcsállom, de a Dorka meg a Panka annyira más, hogy szerintem tök mindegy.

Én elvből szeretek valami ráillő, passzentosabb, kicsit idegenebb hangzású neveket adni a kutyáimnak, de ha valakinek ez tetszik, hát legyen. Sógornőt meg le kell tojni. Kérdezd meg mi lesz a következő lánya neve, ha az születne, azt ne add a kutyádnak és kész, akkor megmarad a családi béke.:D

2013. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!