Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája ha az apa nem...

Kinek a hibája ha az apa nem tud a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Még 2010. elején elköltöztem a volt élettársamtól. Viharos volt a szakítás, mert megütöttem és megcsaltam, mielőtt eljöttem volna tőle. Pontosabban hosszú hónapok óta viszonyom volt egy nővel, aki jelenleg már a feleségem. Amikor elmondtam, hogy szakítani akarok, azt mondta, hogy beszélni akar velem, de nem hallgattam meg, gondoltam, hogy úgyis békülni akar, de én nem akartam. Ekkor közölte, hogy „reméli, most úgy választottam, hogy anyuci kényes ízlésének is megfeleljen.” Anyám gyűlölte őt, és ott bántotta lelkileg, ahol tudta. Segített összecsomagolni, aztán rámcsapta az ajtót, és azóta nem láttam, pedig egy városban élünk. Nem is próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, mert nem láttam értelmét.


Ez volt az előtörténet.


A hétvégén sétáltam a feleségemmel a városban, amikor megláttuk őt. Pontosabban őket, mert vele volt egy kisfiú is. A feleségem viccesen megjegyezte, hogy mennyire hasonlít rám a kicsi, aztán jót nevettünk a dolgon. Még aznap este a baráti társaságban megemlítettem, hogy láttuk a volt barátnőmet egy kisfiúval, mire valaki megkérdezte: „Nem is tudtad, hogy van gyereke?” Ha azt mondom, hogy a szívroham kerülgetett, akkor keveset mondok. Kérdezgettem, számolgattam, de akárhogy is nézem, az az én gyerekem. Soha egy szóval nem mondta, hogy terhes, semmi jelét nem láttam. De még a közös barátok sem mondták, pedig két lánnyal azóta is jó barátnők. Mit csináljak? Keressem meg? A feleségem azt mondja, hogy igen, mert ha valóban az enyém, akkor igenis minimum gyerektartást fizessek utána, és próbáljam meg megbeszélni az anyukával, hogy láthassam.


Mit tegyek?


28 F


2013. szept. 17. 17:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
55%
A gyermeknek joga van tudni ki az apja.Tudom miről beszélek,mert én is egyedül neveltem fel gyakorlatilag a nagyfiamat.Amikor agyilag érett lett,9 évesen-elmondtam neki a sztorit.Gyerektartást nem kértem ,mindaddig amíg nem hívta fel egyszer a fiamat az apja,hogy rendezni akar mindent és találkoznak majd "jövő héten".Innentől Másfél évig!! nem volt képes exponálni magát.Na itt szakadt el a cérna.Beadtam az apasági pert.16 éves volt akkor a fiam.Jól gondold meg mit csinálsz.Engem nem csaltak és nem vertek sosem.Ha tied a gyerek járulj hozzá a nevelési költségéhez!!Ez a minimum.Ha az anya meg tud bocsájtani,majd eldönti láthatod-e a gyereket.Vagy Ő is ütnéd?
2013. nov. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
E konkrét esetben nem kellene a volt barátnődre "kenni" a felelősséget. Te nem hallgattad meg anno, pedig jó eséllyel ezt akarta megmondani neked.
2014. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Na,mi lett azóta? Mondd,hogy békén hagytad szegényeket..
2014. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem hagytam békén. Az én gyerekem is, jogom van látni. Kiszedtem a barátnőiből, hol dolgozik és megkerestem.


Amikor meglátott megfagyott. aztán kidobatott a biztonsági őrrel. Utána még kétszer vártam rá az épület előtt, de mindig kocsival vitte valamelyik kolléganője.

2014. máj. 21. 19:33
 25/25 anonim ***** válasza:
Akkor azóta semmi? Egyébként ne zaklasd,fel jelenthed.Nyilván nem akar látni,az meg,hogy a te gyereked...hát kicsit késő,még ha "nem is tehetsz róla".
2014. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!