Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a hibája ha az apa nem...

Kinek a hibája ha az apa nem tud a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Még 2010. elején elköltöztem a volt élettársamtól. Viharos volt a szakítás, mert megütöttem és megcsaltam, mielőtt eljöttem volna tőle. Pontosabban hosszú hónapok óta viszonyom volt egy nővel, aki jelenleg már a feleségem. Amikor elmondtam, hogy szakítani akarok, azt mondta, hogy beszélni akar velem, de nem hallgattam meg, gondoltam, hogy úgyis békülni akar, de én nem akartam. Ekkor közölte, hogy „reméli, most úgy választottam, hogy anyuci kényes ízlésének is megfeleljen.” Anyám gyűlölte őt, és ott bántotta lelkileg, ahol tudta. Segített összecsomagolni, aztán rámcsapta az ajtót, és azóta nem láttam, pedig egy városban élünk. Nem is próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, mert nem láttam értelmét.


Ez volt az előtörténet.


A hétvégén sétáltam a feleségemmel a városban, amikor megláttuk őt. Pontosabban őket, mert vele volt egy kisfiú is. A feleségem viccesen megjegyezte, hogy mennyire hasonlít rám a kicsi, aztán jót nevettünk a dolgon. Még aznap este a baráti társaságban megemlítettem, hogy láttuk a volt barátnőmet egy kisfiúval, mire valaki megkérdezte: „Nem is tudtad, hogy van gyereke?” Ha azt mondom, hogy a szívroham kerülgetett, akkor keveset mondok. Kérdezgettem, számolgattam, de akárhogy is nézem, az az én gyerekem. Soha egy szóval nem mondta, hogy terhes, semmi jelét nem láttam. De még a közös barátok sem mondták, pedig két lánnyal azóta is jó barátnők. Mit csináljak? Keressem meg? A feleségem azt mondja, hogy igen, mert ha valóban az enyém, akkor igenis minimum gyerektartást fizessek utána, és próbáljam meg megbeszélni az anyukával, hogy láthassam.


Mit tegyek?


28 F


2013. szept. 17. 17:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Őszintén? Ezen még nem volt időm elgondolkozni...de talán jogom lett volna tudni arról, hogy van egy fiam.
2013. szept. 17. 22:47
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ideje lenne!

De még azelőtt, hogy kérdőre vonsz valakit, akit MEG SE HALLGATTÁL!

Jog nincs kötelesség nélkül.

2013. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Na most mi legyen? A barátnővel üzentem neki, hogy szeretnék részt venni a gyerek életében, és gyerektartást is szeretnék fizetni, és rendszeresen látni-látogatni.


Azt üzente, hogy tartsam meg jó szokásom, és hagyjam békén őket, mert CSAK AZ Ő GYEREKE, eddig is megvoltak, megéltek, nem szorulnak rám.

2013. szept. 18. 16:42
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd. Azt még üzend meg, hogy ha a gyerek látni szeretne téged, vagy érdeklődik az apja felől, nem kell félni, hogy nálad elutasításra talál. Nyugodtan felkereshet.
2013. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén őket, kívánom, hogy ilyen apja egy gyereknek se legyen.
2013. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

Latod igy buntet az elet azert amit tettel.

A csalas az utes ..most kemenyen megkaptad van egy gyereked akinek soha nem lehetsz az apja.

Sok sok ferfi hart mar igy elotted.

Az exed egy eros es okos no a legkemenyebben bant el veled hiszen nem szorul rad.

Kerj bocsanatot tole azert

2013. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
8%

A helyedben megkeresném, hogy megbizonyosodjam, hogy az én gyermekem-e a kicsi.


Ha igen, attól fogva nincs joga megtagadni, hogy elfogadja a gyerektartást, mert azt nem ő kapja, hanem személy szerint a gyerek.

2013. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj,de igaza van.Hagyd békén őket,pláne a gyereket.Nincs szüksége ilyen apára.
2013. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de elég bunkó módon viselkedtél, megértem ezt a nőt, hogy nem akar ilyen férfiképet állítani a fia elé. Hagyd őket békén.
2013. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképpen vedd fel a gyerekeddel a kapcsolatot, persze az anyján keresztül! Ha most nem teszed meg, később megbánod és egész életedben bánni fogod. Ha most nem teszed meg, akkor később a fiad is hozzád vághatja, "hogy amikor megtudtad hogy vagyok, miért nem akartál apukám lenni?" Ne az anyjával foglalkozz. Nyilván tele van sérelmekkel irányodba (jogosan), de akkor sem sajátíthatja ki a közös gyereketeket. Szóval én a helyedben amit tennék:

1. Elmennék hozzájuk és bocsánatot kérnék az extől mindenért, amit a múltban ellene vétettem.

2. Elmondanám, mostantól részt veszek a gyerek életében. Jogom van a láthatásra, sőt kötelességem is az. (Ha nem tudod hol éred el őket, hol keresd őket, akkor fogadj fel magánnyomozót.) Lefixálnám a láthatási rendet az exel. (Nyilván amíg nem ismer a gyerek és nem bízik benned, addig az otthonában kell látogatni.)

3. Megmondanám, hogy mostantól fizetek gyerektartást. Ha nem fogadja el, akkor vagy félretenném a gyereknek valamilyen befektetési formában, vagy egyéb módon a gyerekre költeném.

4. Hálát adnék az égnek, a sorsnak, hogy a múltbeli hibáim ellenére ilyen feleséggel ajándékozott meg, aki egy ilyen helyzetben is támogat.

2013. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!