Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a párja családjával él...

Aki a párja családjával él vagy élt, az mennyi pénzt adott bele a közösbe?

Figyelt kérdés

Ha nem fogadtak el pénzt akkor azt mondtad,hogy jó rendben,nem erőlteted, vagy megoldottad másképpen?(pl. bevásároltál a családnak,kifizettél 1-1 számlát stb...)

Van olyan akinek eszébe sem jutott ,hogy pénz adjon a közösbe, annak fejében hogy sok időt tölt ott?


Konkrétan azért érdekelne mert a bátyám barátnője átlagosan 3 napot tölt nálunk, soha nem ad pénzt, egyszer ÁLLÍTÓLAG akart adni de bátyám azt mondta,hogy úgysem fogadják el a szüleink, szóval meg sem próbálta (valóban nem fogadnák el a büszkeségük miatt, de nagy terhet jelent a bátyám barátnője anyagilag, tehát én elvárnám...)


Egyébként az én barátnőm szülei sem fogadtak el pénzt tőlem, pedig hetente csak 1-2 alkalommal vagyok náluk, én pl. bevásároltam nekik a barátnőm segítségével (ő tudta,hogy mi kell és azt vettük)


Számomra elfogadhatatlan az ahogy bátyám barátnője gondolkodik ezzel kapcsolatban, de szerintem ha a szülők terhére van valaki a párjánál, akkor illik támogatni valamilyen módon a szülőket.(a bátyám nem jár a barátnője családjához)

Szerintetek?


2013. szept. 12. 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

10-es vagyok.

Azt elfejtettem odaírni, hogy nem fogadok el pénzt a fiam barátnőjétől, mert eleve mindig többet főzök mint ami elfogy, az a kevés kaja amit megeszik nem tétel... Rezsi sem változik, ha letusol néha abba nem halunk bele, és szerintem más sem...

2013. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen nem szabad senki nyakára menni, de az sz@rrágás ha szinte percre pontosan kiszámolod kinek mennyit kell fizetnie. Ne legyél anyagias. Szerintem 1-2 bevásárlás, sütihozás belefér, számlát senki se fizessen helyettem. Ha nem tudom megvendégelni ennyiszer, és ekkora problémát okoz, akkor inkább szólnék a fiamnak, hogy próbáljanak ott is többet lenni, de nem kérném, hogy adjon pénzt, vagy fizessen számlát.
2013. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Ti mennyit fizettek a közösbe?
2013. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Mármint te meg a bátyád?
2013. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha a szüleid nem fogadnák el, és nem is zavarja őket, akkor szerintem hagyd.

Nekem nagyon kellemetlen volt, a barátom másfél év alatt összesen talán 5x aludt nálunk, mert a második alkalommal a nővérem perpatvart rendezett, hogy kizabáljuk a hűtőt. Holott ő túlsúlyos (na nem bántásból), és 2-2.5-szer annyit eszik, mint egy átlagos ember.

Szóval ha a szüleidet nem zavarja, akkor te ne lázadozz, mert a testvérednek nagyon rosszul esne. Lehet, hogy a lánynak egyáltalán nincs pénze. Nekem például nem volt, és mivel a legtöbb időt a barátoméknál töltöttük együtt, cserébe rengeteget takarítottam, mert mindenki más nagyon sokat dolgozott. Persze ha volt pénzem, vettünk magunknak ennivalót.

2013. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%
Én egy exem családjánál éltem, és semmit nem fizettem nekik. Azt mondták, nem kell, ahol négyen esznek, jut az ötödiknek is. Jó, mai fejjel úgy gondolom, azért mondták, mert ennyit megért nekik, hogy a fiuk szemmel láthatóan boldog velem.
2013. szept. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%

Amíg tesód barátnője nem költözik oda véglegesen, addig elég necces tőle pénzt kérni. Mondjuk az tényleg eszébe juthatna, ha hozzájuk sose mennek, hogy legalább besegít a vásárlásba, vagy otthonról küldhetnének néha "ajándékcsomagot" a szüleivel.

Szerintem amíg csak fele időbe van ott, addit a tesóddal kéne beszélnetek, hogy ez a pár nap is leterheli a családi kasszát, és a tesódnak kéne beszállnia valamivel több pénzzel. Aztán majd ők ketten leboxolják a barátnőjével egymás között a többit.

2013. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Frigg ***** válasza:
60%

De most a szüleidet zavarja, vagy téged zavar?

Valamint abban a három napban, egyhuzamban, folyamatosan van ott? Hétfő reggel 6 órától szerda este 11-ig, vagy naponta megy át délután/este?

Volt páromnál minden hétvégén ott aludtam, de volt hogy előtte otthon már letusoltam, így ott már nem. Anyukája meg amikor tehette, tömte belém a főttkaját, nagyon jól kijöttünk és szerettük egymást. Ha pénzt ajánlottam volna, jól belegázoltam volna a lelkébe. Még azért is rámszólt, ha mosogatni kezdtem, hogy nehogymár, nem az én dolgom.


Szóval az, ha téged zavar teljesen más, mintha a szüleidet zavarná. Az én véleményem az, ha ő is eszik egy-egy tányérral néha nálatok, vagy letusol, esetleg még a wc-t is lehúzza párszor, még nem a világ.


23/N

2013. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Péntek délután jön, hétfő reggel megy, ha nem dolgozik akkor pedig addig van itt amíg nem megy dolgozni.S mivel dolgozik, így értelemszerűen van pénze is, amit magára költ.

Vásárolni is szívesen megy, persze a mi pénzünkből és ebből még megvesz magának ezt -meg azt is.(cigit,csokit, és így tovább -amit nem oszt meg ,maximum a bátyámmal)

A szüleim sincsenek vele megelégedve,de ők akkor sem szólnának ha bejelentené,hogy a ház felére igényt tart (na jó ez túlzás, de azt akarom ezzel kifejezni,hogy nagyon durva dolgot kéne tennie,hogy a szüleim valamit szóljanak)

Az viszont igaz,hogy engem jobban zavar mint bárki mást.

Ez sokkal bonyolultabb dolog mint amit leírtam a kérdésben, egy könyvet kéne írnom belőle,hogy mindenre kitérhessek, de azt meg a kutya sem olvasná el, így szerettem volna ha inkább azt írjátok le,hogy nálatok hogy van, mintsem azt hogy velem van e baj vagy sem, mivel segíteni ebben nem tudtok, főleg nem így,hogy rengeteg dolog van amit tudnotok kéne,ahhoz hogy megfelelően ítélkezzetek.

Azért köszönöm mindenkinek!

2013. szept. 13. 16:38
 20/20 Frigg ***** válasza:
80%
Úgy azért egy kicsit más a leányzó fekvése, ha a TI pénzetekből vesz magának cigit, meg egyebet. Valóban konkrét részletek és információk hiányában nehezebb véleményt alkotni, ezért is írtam le nálunk hogy volt, és azok alapján mit gondolok, ami a kérdés alatt volt :)
2013. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!