Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki a párja családjával él...

Aki a párja családjával él vagy élt, az mennyi pénzt adott bele a közösbe?

Figyelt kérdés

Ha nem fogadtak el pénzt akkor azt mondtad,hogy jó rendben,nem erőlteted, vagy megoldottad másképpen?(pl. bevásároltál a családnak,kifizettél 1-1 számlát stb...)

Van olyan akinek eszébe sem jutott ,hogy pénz adjon a közösbe, annak fejében hogy sok időt tölt ott?


Konkrétan azért érdekelne mert a bátyám barátnője átlagosan 3 napot tölt nálunk, soha nem ad pénzt, egyszer ÁLLÍTÓLAG akart adni de bátyám azt mondta,hogy úgysem fogadják el a szüleink, szóval meg sem próbálta (valóban nem fogadnák el a büszkeségük miatt, de nagy terhet jelent a bátyám barátnője anyagilag, tehát én elvárnám...)


Egyébként az én barátnőm szülei sem fogadtak el pénzt tőlem, pedig hetente csak 1-2 alkalommal vagyok náluk, én pl. bevásároltam nekik a barátnőm segítségével (ő tudta,hogy mi kell és azt vettük)


Számomra elfogadhatatlan az ahogy bátyám barátnője gondolkodik ezzel kapcsolatban, de szerintem ha a szülők terhére van valaki a párjánál, akkor illik támogatni valamilyen módon a szülőket.(a bátyám nem jár a barátnője családjához)

Szerintetek?


2013. szept. 12. 20:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes a kérdés a csak 1-2 nap és a 3 nap között mégis mi a fene különbség van a rezsibe például?

Szinte semmi az biztos.

2013. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Illetve még azt is jó megoldásnak tartom hogy 1 hetet itt,1 hetet ott, és akkor így egyszer az ő szüleikre vannak "teherrel" egyszer pedig a másikéra.
2013. szept. 12. 20:05
 3/20 A kérdező kommentje:

Én általában csak 1 napot vagyok ott, de maximum 2-t, nekik egy kis lakásuk van, nekünk pedig egy nagy családi házunk, a barátnőm hozzánk is el jön, én is hozzájuk, a bátyám barátnője minden héten 3 napot tölt nálunk, a bátyám egy napot sem tölt a barátnőjénél.


Tehát van különbség, és örülök,hogy sikerült válaszolni a kérdésre.

2013. szept. 12. 20:07
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Mi egyszer itt aludtunk, egyszer ott, teljesen változó volt, hol itt voltunk többet, hol ott, mindkét helyen voltak ruháink, reggel el tudtunk indulni dolgozni, szóval kétlakiak voltunk. Fel se merült, hogy bármelyikünk szülei pénzt kérjenek ezért. A rezsibe szerintem nem számít bele különösebben, mert ha otthon voltam egyedül/párommal: a villany akkor is égett, fűteni és főzni akkor is kellett... Egyedül a tusolást dupláztuk, de nyilván nem a másiknál áztattuk magunkat a kádban. Vásárolni vásároltam én is, a párom is, főleg tusfürdőt, fogkrémet, meg kaját, amit megettünk, de a heti nagy bevásárlást családon belül oldottuk meg. Mindezt úgy, hogy mindketten dolgozunk már. Hozzátenném, hogy egyikünk családja se nélkülöz.
2013. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Szulokent meg sem fordulna a fejemben,hogy penzt kerjek a lanytol,es valoszinuleg sertesnek vennem ha felajanlana.Persze nem orok harag szinten,de megdobbenek rajta,es biztosan nem fogadnam el.
2013. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
A Te barátnőd mennyivel száll be a költségekbe, mikor ott van nálatok?
2013. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

De ha az egyszer itt,egyszer ott megoldás nem működik, a család pedig nem teheti meg,hogy plusz 1 embert eltartson még ha "csak" 3 napra is (7/3 vagyis 30/12 napot tölt nálunk, azaz majdnem a hónap felét.)

Nos, ez esetben már nem arról van szó ,hogy 1-1x belefér.

Olyan mintha egy évben,majdnem fél évre INGYEN befogadnál egy embert a saját terhedre, úgy hogy ráadásul terhet jelent számodra.

2013. szept. 12. 20:26
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Én mikor párom anyukájánál laktunk annyit adtam bele a közösbe, amennyit kért. Most nem emlékszem konkrétan, mennyi volt. De leültünk megbeszélni, hogy nyilván víz több fogy és kaja is, amúgy villany, fűtés ugyanaz. Tusfürdő, fogkrém stb. mindenki magának vette, azt a márkát amit preferált.


Szerintem összesen 25-30 ezer körül adtam a közösbe, de lehet h többet. A különbség, hogy én non-stop ott éltem.

2013. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szüleidnek teher lenne, szólnának a bátyádnak vagy a lánynak. Az, hogy neked teher, az a te bajod. Én nem fogadnék el pénzt a gyerekem párjától. Nem növeli jelentősen a költségeket, rezsiben csak a vizet, étel sem horribilis. A haveroks em zavrnak, ha itt vannak és esznek is... Ùgyhogy nem értek egyet a felvetéseddel.
2013. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem te kevered most otthon a xart és a testvéred és annak barátnője ellen próbálod hangolni a szülőket. Becsületesebb lenne ha odaállnál a barátnőd és a testvéred barátnője elé és belépőt szednél tőlük. Egy éjszaka/ 1000 forint, majd leszoknak arról, hogy oda járjanak.
2013. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!