Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az "ideális" ilyen esetben...

Mi az "ideális" ilyen esetben egy friss kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Még csak pár hete ismerkedtünk meg a párommal. Neki az előző kapcsolatából van egy 9 éves kislánya. De feltűnően sokat áradozik róla (soha semmi negatívum nem hangzik el). Nincs meg az a szokásos hogy egymást megismerjük, nem kérdezget rólam semmit, ha én kérdezek vagy mesélek, egyből a gyerekre tereli a szót. Minden egyes APUKÁS hétvégénél együtt megyünk szombat reggel a gyerekért, és együtt visszük vissza vasárnap este (függetlenül attól, hogy van-e hozzá kedvem vagy nincs, ha szóvá teszem akkor én vagyok a "rossz" hogy mi bajom a gyerekkel). Hétvégén nincsenek kettesben programjaink, csak akkor van valami amikor a gyerek itt van (tehát csak és kizárólag 3-ban). De valahogy úgy érzem, hogy én foglalkozok a kislánnyal 80-90%-ban, míg az apukája 10-20%-ban. Mi lenne a normális? Bármikor szóba hozom vagy utalást teszek rá, vagy bármi akkor egyből az jön le az egészből, hogy én utálom a gyereket.
2013. szept. 12. 10:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Most lesz a 7. hét, hogy megismerkedtünk. Mivel eddig ugye nyári szünet volt, nem csak az a bizonyos 2 hetente volt az apjával a gyerek, hanem az ex lepasszolta neki szinte mindig. Gondolom ő pasizni akar, meg ő meg akarja ismerni az új párját.

Nem csak hétvégén találkozunk, de hét közben munka után csak nagyon kevés idő van, így a hétvége lenne az ideális hogy jobban megismerjük egymást.

Meg sem kérdezte, hogy mikor szeretnék először találkozni a gyerekkel, hanem egyszer elém jött a meló helyre (ez meg volt beszélve) de meglepetésként hozta a gyereket is.

2013. szept. 12. 11:10
 12/19 anonim ***** válasza:

Akkor egy kicsit más a helyzet. Persze, hogy sokat volt együtt a gyerkőccel, hiszen szünet volt, a gyerek is jobban ráért, és így be tudták pótolni azt, ami iskolaidőben kimaradt.

Nézd, kifogtál egy gyerek centrikus férfit. Ez tök jó dolog, de csak akkor, ha te is elfogadod. Nyilván ezek a gyerekkel való találkozások ritkulni fognak kissé, hiszen a gyerek suliban lesz, de attól még sűrűn lesz ilyen.

Ezt ha nem tudod elfogadni, akkor keress egy gyermektelen férfit.

Egyébként pedig nem értem, hogy hétköznap munka után miért nem tudtok kettesben lenni. Nem alusztok még együtt?

2013. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre az a benyomásom támadt,hogy ez a pasi pótanyát keres,és nem társat.Ha számodra ez a helyzet már most kellemetlen,szerintem ne húzd az időt,állj tovább!Elvégre mindez csak rosszabbodni fog.
2013. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

AZ gáz, hogy meg sem kérdezte, csak vitte a gyereket.

Csináltok valamit kettesben? Este is el lehet menni ide-oda!

2013. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, felőlem annyit lehet a gyerekkel amennyit akar. De abból áll az ő apasága, hogy ide hozzuk a kislányt és utána megszűnik minden szülői kötelessége. Én etetem én itatom én szedem fel utána a szemetet, én húzom le utána a wc-t, én fésülöm ki a haját, én szedem össze a szanaszét hagyott játékot, a ruháit, stb. Rászólni nem lehet, mert az apuka mottója, hogy azért van nála a gyerek, hogy jól érezze magát.

Tudunk hétköznap együtt aludni, de szerintem egy kapcsolat nem csak arról szól, hogy összebújjunk és kész.

Nem tervezhetek más programot hétvégére, mert akkor az van hogy én biztos mással vagyok, amíg ő a gyerekkel. (az ex így csalta meg)

Ha arra az időre én hívok magamhoz barátnőt vagy akárkit azok meg felrobbannak a gyerektől (egyszer volt ilyen, de a barátnőm kijelentette, hogy ő soha nem akar velem többet úgy találkozni hogy jelen van a gyerek), mert a kislány egyfolytában hisztizik, ordít, semmi nem jó neki.

2013. szept. 12. 11:45
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szóval

betegesen féltékeny

és ingyen babysitternek használ.

Mikor dobod ki?

2013. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az apuka nem neveli a gyereket, nem szól rá, ezért olyan hisztis. Te meg egy balek vagy, aki foglalkozik a gyerekkel, ráadásul néhány hét után! Plusz semmit nem kapsz a pasitól, ami elvárható lenne, én egy pillanatig sem maradnék, a pasi felelőtlen, gondatlan, féltékeny, veled nem igazán törődik, nem érdekli, milyen vagy, nem akar igazán megismerni. Inkább az itt a kérdés, miért vagy még vele? Ha lenne saját gyereketek, azzal sem foglalkozna, te csinálnál mindent, és még azt sem kérdezné meg, milyen napod volt? Szép kilátások!
2013. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De amúgy te ezt miért is tűröd?
2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

lehet maradi vagyok de fél évnek minimum el kellene telni ahhoz,hogy bemutassam a szerelmemet a gyerekemnek ,ez az egyik.

A másik ,kilenc éves gyerek már nem kicsi ,pakoljon össze maga után stb ha hisztizik tegye helyre az apja ,vigyázzon rá ő foglalkozzon vele,az arányoknak pont fordítva kellene lenni 80-90% neki kellene vele lenni.

Még most az elején vagytok ,ezeket most tudod megfogni,később esély nem lesz rá .

2013. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!