Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a párod ezt...

Mit szólnál ha a párod ezt mondaná a családodra?

Figyelt kérdés

A párom és a családom néhány tagja nem igazán jönnek ki.


A családom félreértett valamit párommal kapcsolatban, amit aztán elmondtak nekem ,én pedig rákérdeztem a páromnál és mire tisztáztuk,hogy félreértésről van szó addigra elhangzott egy olyan mondat a páromtól,hogy idézem : "Tudtam,hogy ez a rohadt csürhe is benne van" ez alatt a családomat értette.


Azt mindig is tudtam,hogy néhányukról nincs túl jó véleménnyel (kölcsönösen) de még sosem mondott róluk rosszat (ellentétben a családommal) ez viszont szerintem nagyon durva volt, és ezzel engem is megsértett.

Ti,hogy reagálnátok egy ilyenre?


Egyébként 2 éve vagyunk együtt, külön élünk,én 20 éves vagyok, a párom pedig 23, s bár ezek lényegtelen infók a kérdés szempontjából,de úgyis meg fogjátok kérdezni.


(Előre leszögezem,hogy én nem azt látom a jó megoldásnak,hogy összepakolom a cuccait és kidobom, de ha valakinek ez a véleménye leírhatja, a pontozástól tartózkodom, ha ez megnyugtat bárkit is)


2013. szept. 11. 21:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
5%

Érdekes, hogy mindenki szerint ez normális megfogalmazás és el kell nézni, mert ideges volt a párod.

Szerintem meg egyáltalán nem normális. Ha valami problémám van a férjem családjával akkor sem mondanék ilyet, mert ő szereti őket és nem bántanám meg. Szép lenne, ha mindenki így beszélne a másikról, csak mert nincs jó véleménye róla. Eljön az az idő, hogy rólad is így fog beszélni, ha problémája van.

2013. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem játszom meg magam a férjem kedvéért. Attól még, hogy az ő családja, nem kell nekem őket se szeretnem, sem eltűrnöm, főleg ha még cseszegetnek is. Olyan véleménnyel vagyok róluk, amilyet megérdemelnek. Én kicsit durvábban is fogalmaztam volna, a párom családja egyszerűen retardált.
2013. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

Vita közben, idegesen kicsúszott valami a száján, amit szerintem nem gondolt komolyan, még ha nincs is jóba néhány családtagoddal. Szerintem ezt meg tudjátok majd beszélni, ha lecsitulnak a kedélyek, és biztos bocsánatot kér és elmondja, hogy nem úgy értette. Rosszul eshetett neked, de azért megbocsájtható ez.

A jövőben meg kéne próbálni rendezni a viszonyokat, hiszen még is csak egy család vagytok. Nem kell, hogy mindenki mézesmázosan szeresse egymást, de az alap tiszteletet mindenki megérdemli és mindenkinek adnia kell a többiek felé. Meg lehet csinálni, idő, akarat és sok belefektetett munka kérdése.

2013. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem volt szép dolog tőle, de véleményem szerint csak hirtelen felindulásból mondta! Ezért nehogy köztetek is konfliktus legyen!!! :)
2013. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát én ezt átbeszélném vele! Akárhogy gondolja is, de ezt így megmondani neked, ilyen szavakkal azért az csúnya dolog volt és sértő és elgondolkodtató.

Azt neked kell tudni, hogy mennyire sértett meg és hogy milyen a helyzet, mennyire szereted, ezt letudod e nyelni tőle... Szóval te kezedben a döntés. Gondold át, aztán valahogy majd eldől melyik irányba.

Az én Párom is tett megjegyzéseket Anyámról, amire én nagyon bepöccentem, hogy ő akkor még nem is ismerte és akármilyen is ne mondjon róla rosszakat, mert ő az Anyám, az én családom egyik tagja. Én mondtam neki, ne mondjon többször ilyet, mert én is mondhatnék pár szép szót az ő anyjáról is, benne is lehet kivetnivalót találni. Azóta nem mondott semmi hasonlót, de ha megtenné akkor én is támadásba lendülök az biztos.

2013. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Juliusz48 ***** válasza:
Tudod a párod csak a te hibádat reagálta le kicsit keményen. Ugyanis nem neki kellet volna elmondanod mit mondott rá a családod néhány tagja, hanem neked kellett volna megértetni a családtagjaiddal, hogy őt választottad, és vagy fogadják el, vagy nem kell okvetlenül találkoznotok. Ebből megértették volna, hogy nem sok beleszólásuk van az életedbe, viszont a párodnak nem lett volna oka kifakadni.
2014. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!