Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a párod ezt...

Mit szólnál ha a párod ezt mondaná a családodra?

Figyelt kérdés

A párom és a családom néhány tagja nem igazán jönnek ki.


A családom félreértett valamit párommal kapcsolatban, amit aztán elmondtak nekem ,én pedig rákérdeztem a páromnál és mire tisztáztuk,hogy félreértésről van szó addigra elhangzott egy olyan mondat a páromtól,hogy idézem : "Tudtam,hogy ez a rohadt csürhe is benne van" ez alatt a családomat értette.


Azt mindig is tudtam,hogy néhányukról nincs túl jó véleménnyel (kölcsönösen) de még sosem mondott róluk rosszat (ellentétben a családommal) ez viszont szerintem nagyon durva volt, és ezzel engem is megsértett.

Ti,hogy reagálnátok egy ilyenre?


Egyébként 2 éve vagyunk együtt, külön élünk,én 20 éves vagyok, a párom pedig 23, s bár ezek lényegtelen infók a kérdés szempontjából,de úgyis meg fogjátok kérdezni.


(Előre leszögezem,hogy én nem azt látom a jó megoldásnak,hogy összepakolom a cuccait és kidobom, de ha valakinek ez a véleménye leírhatja, a pontozástól tartózkodom, ha ez megnyugtat bárkit is)


2013. szept. 11. 21:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Biztos már régebben gyűjtögette magában a sérelmeket. Amikor a családod mondott valami rosszat, és ő tudomást szerzett róla, akkor odatett egy strigulát, hogy "már megint ők". És ez addig-addig gyűlt benne, amíg a családod rohadt csürhévé nem változott, akár csak egy pillanatra is.


"Ti,hogy reagálnátok egy ilyenre?" - Megérteném. A családomnak megvannak a maga defektjei, nekem is megvan a véleményem róluk, és a férjemnek is. Ettől függetlenül szeretem a családomat és ő is kijön velük, de ha olyanja van, a véleményét nem rejti véka alá. Én pedig megértem az álláspontját, mert néha az ő családja is túlfeszíti a húrt.

2013. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyunk egyformák. Az én páromnak is vannak olyan családtagjai, akiknek voltak furcsa megnyilvánulásai felém és fordítva is: az én egyes családtagjaimnak is felé. Mi viszont tiszteljük egymást, egymás érzéseit annyira, hogy nem minősítjük ilyen mocskos módon a másik által szeretett embereket.

Természetesen a családtagjainktól sem fogadnánk el, ha hasonló szavakat használnának előttünk a másikra.

Ez egy alap nálunk.

2013. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
18%
Mi volt ez a félreértés?
2013. szept. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%
Én nem fogalmaztam volna ilyen szépen, a párodnak teljes mértékben igaza van. A családoddal van baj.
2013. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt tényleg nem ártana tudni, hogy milyen félreértésről volt szó, mert nem mindegy.
2013. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én az olyan tanácsokat nem értem, hogy a kérdező tegyen az ügyben. Mégis mi a jó francot tehetne, azon kívül, hogy a tőle telhető módon tisztázza a félreértéseket?

Én sem igazán jövök ki a párom családjával, ő sem az enyémmel, úgyhogy ha valaki átérzi ezt a helyzetet, akkor én átérzem.

Ilyenkor rohadtul nem mondhatja meg az ember sem a családjának, sem a párjának, hogy márpedig szeressétek egymást, de sokszor még azt sem, hogy hosszú távon vágjanak jó képet egymáshoz.

A legtöbbször maximum azt lehet tenni, hogy megkérünk mindenkit, hogy fogadja el a másikat, találkozni maximum a legszükségesebb esetekben kell.

Aztán ez már az érintetteken múlik, hogy hogy ezt tudják-e kulturáltan kezelni, vagy sem.

Nyugodtan le lehet pontozni, de nem érdekel, mennyire nem szeretik egymást a párom és a családom, ne rohadt csürhézzék, egymást, meg hasonlók. Az hogy az ember hogy reagál le dolgokat, csak őt minősíti. Erről lehet vitatkozni, akkor is így van.


Annyit tehetsz, kérdező, hogy megpróbálod az ilyen kirohanásokat mindkét részről még csírájában elfojtani, mert ha nem, akkor csúnya vége lehet. Ne szeressék egymást, de lehetőleg fogják vissza magukat! Nem kifogás, hogy "jaj, de felgyülemlett bennem a feszültség".

2013. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer mindenkinél elszakad a cérna, ha állandóan b.aszogatják.
2013. szept. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Megkérném, mind a családom, mind a párom, hogy jogos és jogtalan sérelmeiket illetve durva véleményüket hagyják az ajtón kívül és tessék elővenni az angol modoruk.


Volt egy párom akit a nagyszüleim nem kedveltek, Folyton mondták rá a sérelmeket (nem a szemébe), de valahol ezzel ez én lelkemet is és ezzel a kapcsolatomat is mérgezték. Így szépen elővettem úrinői modoromat és megkértem őket, hogy vegyék elő a jómodoruk és ezt fejezzék be.


De ha párom ilyet reagált volna, megmondtam volna neki: hogy rendben. Megértelek, és melletted állok, de kérlek több negatív szót ne fecsérelj a családomra. A többit bízd rám.

2013. szept. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Magyarul eddig is cseszegették és most még be is kavartak? Én ezt veszem ki a virágnyelven megfogalmazott kérdésből, hogy most be akartak neki kavarni.


Hát nézd, igen gondol ilyet az ember, a párod ebben nem kivétel, de most kicsúszott neki. Ne élj álom világban, mindenki ugyanezt gondolná a helyében, max. nem mondaná ki.

2013. szept. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

nem csinálnék ilyenből ügyet. Kiszaladt a száján, amit gondolt. Na és? Legalább tudod, mi a véleménye..

Jobb ha nem tudod? Nem.

Jó, fogalmazhatott volna szebben is, de akkor kötélből kéne lenni az idegeinek, hogy még azon is agyaljon, hogy mondja meg. Próbálj békét teremteni, ha nem megy akkor ez van.

2013. szept. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!