Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt megoldani?

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Nem akarok többet a szüleimhez szólni. (Nem szeretném leírni miért, én is hibás voltam a dologban de ők meg átléptek egy határt.) A lehet legkevesebbet szeretnék kommunikálni velük.

Hogyan oldható ez meg? Ez elég "büntetés" egy szülőnek? Esetleg valami más amivel vissza lehet vágni az "amíg az én kenyeremet eszed" típusú dolgokra?


2013. szept. 8. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem szólsz hozzájuk és kész.


Ök meg nem tartanak el többé - ennyi.

2013. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem szeretnél többé hozzájuk szólni, költözz el, és akkor nem kell az ő kenyerüket enned. Jahhh hogy még nem dolgozol? Akkor vegyél vissza magadból Te is! Viselkedj!
2013. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet visszavágni az "én kenyeremet eszed" dolgokra mert teljesen jogos.

Míg otthon laksz és a szüleid tartanak el, addig lehetsz akárhány éves, a neved kuss marad.

MINDIG, MINDEN helyzetben a szüleid élveznek előjogot.

2013. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

... Most azt hiszitek, hogy valami kis hisztis gyerek vagyok akitől elvették a játékát és azért nyávogok...

Sajnos sokkal komolyabb dologról van szó.


Na mindegy, majd néznek egy nagyot, hogyha 2 év múlva eltűnök az életükből egyik pillanatról a másikra.

2013. szept. 8. 21:24
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Akkor még 2 évig mégiscsak eszed a kenyerüket? Arra jók lesznek?
2013. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Talán eltiltottak a buliktól, vagy a barátodtól? 16 évesen ezek azok a nagyon komoly dolgok. Vagy a bizonyítványod rossz?

Amíg eltartanak, van hol laknod, mit enned, fizetik az iskolát, vesznek neked ruhát, addig joguk van beleszólni a dolgaidba!

Nem csak a gyereknek van joga, hanem a szülőknek is!

Ha nem tetszik, költözz el, és tartsd el magadat!

2013. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, te nem írod le mi a gond, mi nem sz*pjuk ki a kisujjunkból.

Amennyi infó adtál, csak ennyit tudtunk mondani.


Vagy megszoksz, vagy megszöksz. De addig is maradj csendben.

2013. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az ötös válaszolónak üzenném, hogy nem volt kötelező megszülni.

Ha annyira nagy érvágás nekik, hogy a kenyerüket eszem akkor ne adjanak enni majd átmegyek rokonokhoz de előbb halok éhen mint hogy én mégegyszer kérjek valamit.

17 éves vagyok.

Nem, nem tiltottak el a buliktól és személyektől sem.

:)

2013. szept. 8. 21:37
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy nem volt kötelező megszülni, az nem jelenti azt, hogy életed végéig a s...gecskédet kell nyalniuk, amit kiejtesz a szádon, azt megadni és mindenben az óhajodhoz alkalmazkodni.


Nem tetszik a rendszer? Nosza költözz el, élj meg.

Még kiskorú vagy? Egy percig sem vagy köteles elviselni őket, jelzed a suliban a gyermekvédelmi felelősnek esetleg a védőnődnek hogy tarthatatlan a helyzet, kiemelnek a családból, és amíg nagykorú nem leszel, mehetsz nevelőszülőkhöz vagy intézetbe.

2013. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak amikor egy vitánál elfogynak az érveik (mert az érvelés egyáltalán nem megy nekik, szerintem azt sem tudják mi az) akkor már átmegy veszekedésbe és erőszakhoz folyamodnak.

Gondolom tudjátok, hogy milyen az amikor valakinek el akarsz mondani és alá is támasztod észérvekkel de ő akkor is a sajátját fújja és azt mondja hogy fogd be, meg sem hallgat és hopp így lesznek a vitákból veszekedések a veszekedésekből meg az, hogy elkezd fojtogatni.


Bánom is én ha felpofoz vagy valami. De az, hogy elkapja a torkomat az más dolog... Még ha nyomós okot adtam volna rá akkor is inkább verjen szét egy nadrágszíjjal de ne ezt a primitív és agresszív megoldást válassza. Az biztos, hogy ha lesz unokája azt sem fogja látni.


Na ezt mostnagyon jól esett kiírni magamból. huh

2013. szept. 8. 21:42
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!