Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt megoldani?

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Nem akarok többet a szüleimhez szólni. (Nem szeretném leírni miért, én is hibás voltam a dologban de ők meg átléptek egy határt.) A lehet legkevesebbet szeretnék kommunikálni velük.

Hogyan oldható ez meg? Ez elég "büntetés" egy szülőnek? Esetleg valami más amivel vissza lehet vágni az "amíg az én kenyeremet eszed" típusú dolgokra?


2013. szept. 8. 21:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem akarok gyermekvédelmiseket meg ilyeneket..

Nem kell a felhajtás. Azért megölni nem fognak...

De ne akard megtudni, hogy mennyire rosszul esett.

2013. szept. 8. 21:43
 12/20 anonim ***** válasza:
De min veszekedtetek? Nagyon nem mindegy, hogy mitől tudtak így kikelni magukból.
2013. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Akkor kezdjük előlről. Konkrétan Te mit követtél él, és Ők miért fojtoggatak? Így, hogy csak fröcsög belőled a gyűlölet a szüleid iránt, ne várd itt senkitől, hogy helyeseljen neked. Szóval, mi történt?
2013. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan amiért az ember a saját gyerekét fojtogatni kezdené.
2013. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Csak nehogy valamikor visszasírd ezt a lépésedet.

Azt hiszed másnak a szülei nem próbálnak ellent mondani a gyereküknek? Másképp látják a világot, felelősséggel tartoznak irántad, Te eddig mindent megszegsz, ellent mondasz nekik, mint más fiatal. Így kell együtt élni. Ők a szüleid. És nem most, de amikor Te is idősebb szülő leszel lelkiismeret furdalásod lesz. El kell majd számolnod önmagaddal. Engem is egrecíroztatott, és tiltott dolgoktól apám és anyám. 20 évesen elveszítettem őket, és most mindent, de mindent visszasírok. Csak most tiltanának meg dolgokat, Csak most tudnák velük ellenkezni. De jó lenne.

2013. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze kedves utolsó. Valóban egy szülő sem bántaná, fojtogatná a gyerekét. Anyám nagyon labilias volt. Egy nap pakoltam be a ruháimat a mosógépbe. Annyit mondtam neki, hogy lassan ki fog fogyni az öblítő, ha megy a boltba légyszíves vegyen már. Ő egyből nekem esett, hogy én csak követelőzök de semmit nem csinálok. (jól tanultam, segítettem neki, a nyári munkából származott pénzt oda adtam neki, hogy télen legyen miből fizetni a fűtés számlát) Majd elcsattant az első pofon. Én sírva mondtam, hogy semmi rosszat nem tettem, ne bántson. Belelökött a kádba az esésben betört a fejem és eltört a karom. A balesetin azt mondtam, hogy megcsúsztam a fürdőben...elköltöztem. Sajnos a fürdős esett előtt is többször bántott, sőt olyanokat kiabált rám, hogy megöl ha börtönbe kerül is.. Szóval húzz el otthonról minnél előbb...
2013. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
6%

Én a kérdezőnek adok igazat. 18 éves koráig a szülő köteles(!) eltartani a gyerekét, pontosan azért, mert mint ahogy írta, nem kérte, hogy megszülessen, diákmunkából meg nem bírja eltartani magát.

Akinek ez a helyzet idegen, persze el sem tudja képzelni, hogy sokszor pont a szülő az, aki nyakig sáros. Mi felnőttek se vagyunk különbek a kölyköknél, elárulom, csak nagyobb az eszköztárunk mások életének tönkretételére. Sok szülő egyszerűen nem tudja helyén kezelni a szülői hatalmát. Simán van ilyen, hallottunk már durvábbakat is.


Kedves kérdező! Én mondom neked, azzal se mész semmire, ha nem szólsz hozzájuk. Akit az észérvek nem győznek meg, az a némaságodtól is csak még agresszívabb lesz. Felesleges "játszmáznod", elhiszem, hogy ezek után ahhoz sincs gyomrod, hogy a kérdéseikre válaszolj, de 2 év már eltelik gyorsan, nem nagy idő. Addig kénytelen vagy meghúzni magad, esetleg ha tudsz, dolgozz, és ha az ősök nem veszik el a fizudat, akkor lesz egy kis kezdőtőkéd a meneküléshez(különköltözéshez).

2013. szept. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%

"18 éves koráig a szülő köteles(!) eltartani a gyerekét, pontosan azért, mert mint ahogy írta, nem kérte, hogy megszülessen, diákmunkából meg nem bírja eltartani magát."


EZ igaz, de a gyerek meg köteles úgy viselkedni, ahogy a szülö megköveteli, mert a gyereknek nemcsak jogai, hanem kötelességei IS vannak. A dolgonak két oldala van, az nem elég, ha csak a szülön kérik számon, hogy mire van kötelezve, a gyereknek is teljeíteni kell azokat.

2013. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha már jogok és kötelességek. Van joga a szülőnek fojtogatni a gyerekét?

Erről beszélek, mikor azt mondom, hogy sokan visszaélnek a szülői hatalmukkal. Nekik sincs joguk mindenhez. Nem tudom elképzelni azt a kötelezettségszegést a gyerek részéről, amit fojtogatással kell büntetni.

Sajnos bőven van olyan család, ahol a gyerek jóformán f.ngani se mer. És még legyen hálás, hogy adnak neki enni. Ez azért nem teljesen így működik. Ahol normális nevelés van(nem elkényeztetés, mielőtt visszavágna bárki), ott nincs olyan kötelezettségszegés, ami fojtogatást von maga után.

2013. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Amennyiben úgy érzed, hogy nem megfelelőek a körülmények otthon (nagyon finoman fogalmazva) elmehetsz a gyámügyre (illetékes önkormányzatnál kezdve), és ők majd kivizsgálják az ügyet, és elhelyeznek valahol erre az egy évre. Azonban vigyázz!! Ha alaptalanok voltak a vádjaid, akkor téged vonnak felelősségre, szóval csak óvatosan.

Hogy a későbbiekben nem akarod tartani a kapcsolatot a szüleiddel az szíved joga, Te tudod mit szeretnél az életedből kihozni, örök harcot, vagy esetleg megbeszélést, békét. Elképzelhető, hogy ha majd nem laksz otthon, akkor jobban kijöttök. Azt viszont felejtsd el, hogy az unokát eltiltod tőlük. A nagyszülőknek havi egy láthatási joguk van, tehát tudnak tenni az elképzelésed ellen, ha úgy döntenek. Másfelől a te problémád miatt miért a gyereked szívjon? Nagyobb korában nem fog érte megdicsérni...

2013. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!