Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjátok el?

Hogyan mondjátok el?

Figyelt kérdés
Hogyan mondjátok el egy kislánynak majd a jövőben ,hogy meghalt az anyukája? (Most még elég kicsi, 12 hónapos, de már ezen agyalok)
2013. szept. 1. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Én így mondanám el: "Anyukád meghalt, amikor még nagyon kicsi voltál."

Viszont én érzéketlen vagyok, minimális empátiával.

2013. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
A mennyországba ment és ő az őrangyala aki mindig vigyáz rá. :)
2013. szept. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én érzékeny vagyok, de mégis úgy mondanám el, ahogy az első. Egyszerűen, az igazat. Most ment el nálunk is nagypapa, ezekkel a szavakkal mondtuk el neki. Kérdezgetett még pár dolgot, és mostmár tudja.
2013. szept. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

12 hónapos, még elég kicsi. A körülményeket nem ismerjük, hogy mi történt, és Te kije vagy a kislánynak. De én biztos hogy sokat nézegetnék vele képeket, amin az anyukája is rajta van, meg ő is. Közben lehet neki mesélni, hogy Ő itt az anyukád volt, milyen finom sütit tudott sütni, stb.stb..

Így egyrészt ismerős is lesz neki, másrészt a tudatába beleivódik, hogy ő az anyukája, de nincs. Ezzel a tudattal fog cseperedni, tehát nem kell vele úgymond közölni.

2013. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval az igazat....

Köszönöm.

2013. szept. 2. 00:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig az igazat kell. Az ő kis egyszerű szintjén. Amit nem ért, úgyis addig kérdezgeti, amig el nem kezdi kapisgálni. Az enyém pld. nem értette, mikor a halálról beszéltünk, hogy miért van sírköve az elhunytaknak és az élőknek miért nincs... szóval még így is meglepetésként ért sok kérdése.
2013. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a kislány apukája vagyok.

Imádtam a feleségem, sajnos 2 hónapja elhunyt.

Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 2. 00:20
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
A kislány eddig nem kereste? Mit mondtál neki?
2013. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

nagyjából 4 éves voltam, amikor az apukám meghalt, amíg nem tudtam erről, addig mindennap kerestem, különböző történeteket meséltem róla anyának, hogy most mit csinálhat, merre járhat

mikor anya elmondta, hogy apa meghalt, onnantól kezdve a történetek megszűntek, de nagyobb lelki hatást nem gyakorolt rám, mert nem igazán fogtam fel, mi is történt vele, azzal tisztában voltam, hogy már nincs, de hogy miért, azt nem

2013. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
köszönöm, hogy lepontoztak, csak hogy ez az igazság, egy megtörtént eset... :)
2013. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!