Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjhez megyek, és amúgy...

Ha férjhez megyek, és amúgy is változni fog a nevem, változtathatok a keresztnevemen is?

Figyelt kérdés

Mivel úgyis le kell cserélni minden iratot. Nem teljes változást szeretnék, csak egyetlen egy betűt szeretnék hozzátenni a keresztnevemhez már legalább 10 éve...

Vagy az külön ügyintézés lenne? Ha igen, hogyan kellene intézni egyszerre a kettőt? És mennyit kellene érte fizetni kb?



2013. szept. 1. 08:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Külön ügy.

És nem két pillanat. Időben elindítva sem hiszem, hogy egyszerre tudnád intézni a kettőt.

2013. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Fogadjunk,hogy Nikolett voltál,Nikoletta akarsz lenni :-) Én viszont nem értem a különbséget a kettő közt,nekem egyforma a két név.
2013. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát pedig van különbség a kettő közt 2. Főleg annak, akit így hívnak.


Mi nemrég jelentkeztünk be az anyakönyvezetőnél és amikor beírta a leendő nevemet simán hozzátette az a betűt. Nikolett vagyok egyébként. De ez nem egyszeri eset volt.


Egyébként 2 külön eljárás, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2013. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
De lehet, hogy Annáról, Hannát szeretne.. :)
2013. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

OFF En is Nikolett vagyok es a hideg ráz a Nikolettatol. Mármint attól, ha átkeresztelnek. Van különbség a kettő között. A Nikolett francia, a Nikoletta olasz eredetű nev.


ON Külön kérelmet kell beadni, 10 e forintba kerül. Nem tudod az irat cseréket egyszerre intézni, csak egymás utan. Tehat előbb ferjed neved lesz, utána változtatnod meg a leanykorit, vagy fordítva, egyszerre nem lehet. Tehat dupla költség.

2013. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha kétszer kell emiatt újra okmányokat csináltatni, akkor inkább hagyom is a fenébe :(

Amúgy nem Nikolett(a) :)

2013. szept. 1. 10:04
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Miről mire szeretnéd?
2013. szept. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Kétszer nem kell iratokat cserélni szerintem. Nem tudom hogy mennyi idő van megadva hogy lecseréld őket de eltudod intézni úgy, hogy beadod a névváltoztatási kérelmet előbb, az esküvő előtt, aztán esküvő után cakk um pakk lecseréled az irataidat. Nem tudom hogy ez járható út-e mert a jogi részéhez nem értek. Csak egy tipp, hátha..
2013. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen két eljárás.

8. És akkor mi van, ha engedélyezik a névváltoztatását, milyen dokumentummal akar menni bejelentkezni az esküvőre?

Névváltoztatás után egy db A4 okmányt kapsz, Névváltoztatási okiratnak hívják. Utána mehetsz új születési anyakönyvi kivonatot kiváltani, mert a régit a névváltoztatás elindításakor bekérik. Születési anyakönyvi kivonat önmagában szerintem nem elég az esküvőre bejelentkezéshez, de meg kellene kérdezni.

ezek kellenek:

A házasságkötéshez a következő okmányok, ill. igazolások szükségesek:

- személyi igazolvány

- külföldi állandó lakhely esetén érvényes magyar útlevél

- születési anyakönyvi kivonat

- lakóhely tanúsítása erre szóló hatósági bizonyítvánnyal (lakcímkártya)

- igazolás a nőtlen, ill. hajadon családi állapotról, amit az állandó lakhely szerinti polgármesteri hivatal népesség

- nyilvántartási osztályán lehet beszerezni.

- elvált személyeknél jogerős válóperi ítélet vagy a válás tényét tartalmazó házassági anyakönyvi kivonat.

Meg kellene kérdezni az anyakönyvvezetőt, hogy a Névváltoztatási okirat meg az új születési anyakönyvi kivonat + régi névre szóló személyi és lakcímkártya neki megfelelő -e. Ha nem, akkor mindenképpen kétszer kell kikérni az okmányokat is.

2013. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó: Bejelentjezik a régi okmányaival esküvőre oszt' jónapot. Utána elindítja a folyamatot.
2013. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!