Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek jár nagyobb szoba?...

Kinek jár nagyobb szoba? Anyósnak vagy a házaspárnak?

Figyelt kérdés

Tesómék anyagi körülményei úgy alakultak, hogy össze kell költözniük a sógorom anyjával. Közösen vesznek egy másfél szobás lakást, az anyós szeretne a nagyobbikban aludni. (Nővéremék is, és az anyós is hitel miatt kényszerült ebbe a helyzetbe!) Még nincs baba, de tervezik.

Nővérem megkért, kérjek tőletek tanácsot, hogyan rendezzék le ezt a nézeteltérést, sértődés és veszekedés nélkül. Már megvan a lakás, jó helyen van, stb tehát nagyobb lakás vásárlására nincs lehetőség. Decemberben költöznek. Szerintetek hogy lehet megoldani? Após nincs.


2009. okt. 31. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

a szomszédunkban lakik egy nő, elvált, és amikor a férje elköltözött, átadta a nagyszobát a két tini gyerekének. szerintem ez a normális, mert két embernek nagyobb élettér kell, mint egynek.

próbálják meg úgy kialakítani, hogy a nagyszobában van a fiataloknak eg yhálósarok, a kicsi pedig teljesen anyukáé lesz. a nagyban pedig van közös tér mindhármuknak.

2009. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

két főnek nyilván nagyobb szobára van szüksége mint egynek.

De, késő bánat,ezt előre kellett volna tisztázni!

2009. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
50-50%ban adtak pénzt a lakásba?
2009. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az anyagi része hogy néz ki a lakás vásárlásának?
2009. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért szerintem az hülyeség, hogy alakítsanak ki közös részt a nagyszobában. Mert biztos milyen jó lesz, ha mamika beül tvzni, vagy újságot olvasni a közös részre, mikor ők pihennének, szexelnének, vagy bármi.

Mondják meg neki, hogy mamika, mi ketten vagyunk, gyereket is tervezünk, a kisszobában hova tegyük, a csillárra? Vagy úgy tetszik gondolni, hogy a nagyszoba mellé majd jár a gyerek is?

2009. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kb 45%-t fizetnek tesómék és 55%-t az anyós. Azért csak most lett ebből probléma, mert eddig evidens volt nekik, hogy övék a nagyszoba. Az anyós viszont szerzett festőket, és a saját ízlése szerint megcsináltatja a nagyszobát.


Nekem az jutott eszembe, bár lehet hülyeség, hogy 1-2 hétre sógorom beköltözne az anyjához, hogy "idegesítse", hátha rájön, hogy neki jobb lenne a kisszoba ahol nyugodtan kötögethet stb. Vagy majd a pici az ő szobájában lesz, ő fog éjjelente felkelni hozzá stb. talán ezzel lehetne rémisztgetni, nem?

2009. okt. 31. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyira udnorító ez a nő. Mégis mit képzel? Nagyon szeretheti a gyerekét, ha ennyire önző...


Hát elkellene mondani neki, hogy bár tisztelik, de szeretnének majd gyereket és több holmijuk is van. Szegény tesód, sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került. Én azzal ijesztgetném, hogy ha megszületik a baba, akkor kénytelenek lennének elköltözni és idegennek kiadni a szobát, mert nem férnek el. DE lehet erre meg azt mondja az anyós, hogy akkor cserélhetnek majd, amikor megszületik.


Annyira felidegesítettem magam. Hát igen, az emberi butaság..

2009. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a kérdésre fogok válaszolni, de szerintem ez az összeköltözés nagyon nem jó ötlet. Ha már az elején veszekedés, nézeteltérés van, az idők folyamán ez csak mélyülni fog. Úgy tűnik, mindenféle előzetes egyeztetés, megbeszélés nélkül az anyós akarja megszabni, mi hogyan legyen. Mi lesz majd megszületik a baba is! Tuti, hogy bele fog majd szólni a nevelésébe is! Remélem, sikerül valami más megoldást találni, mert ez már most sem tűnik MEGOLDÁS-nak, inkább további bonyodalmakat fog szülni.
2009. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazából ez sem a kérdésre válasz,de rossz ötlet összeköltözni.Én laktam a barátoméknál,Vele és az Anyukájával,de nem volt jó.Nem éreztem magam otthon semmilyen szinten.A kérdéssel kpcsolatban,miért akar az anyós a nagyobb szobába lenni??Szerintem ez nagyon önző dolog,gondolna inkább a gyerekére!
2009. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nem férnének el ketten a kisszobában. Albérlő-társa(ka)t meg nem találtak, akikkel szívesen összeköltöznének. (Úgy értem, egyik sem tűnt túl megbízhatónak... pl: olyan aki börtönben ült drog miatt, egy kisebbségi férfi stb.)

Ez volt az egyetlen megoldás. Anyós viszont nagyon szeretne már unokát. Anyós az ünnepeket után 3 hétig gyógykezelést kap egy kórházban. Én még arra is gondoltam, hogy ez idő alatt át lehetne cserélni a szobában levő dolgokat. De ez még több veszekedést szülne.

2009. nov. 1. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!