Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A németek nyíltan kimondják,...

A németek nyíltan kimondják, hogy nem akarnak gyereket. Tudtad?

Figyelt kérdés

Az okok: magas költségek, inkább buliznak, utazgatnak, vesznek egy kabriót, gyűjtik a lovettát.

Tudtátok, hogy ennyire nyíltan felvállalják?


2013. aug. 26. 22:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Miért kellett neked az összessel kezdeni?:D mindenütt vannak ilyen emberek, nem csak ott, sok rendes német ismerősöm van! Azért a magyarokat körbekacagják:)
2013. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"2. A németek jó része (Németországban élek már majd 30 éve) AKARNA gyereket, de egynél, esetleg kettönél többet nem tudnak eltartani. "


Maximálisan egyetértek!


Én is kint élek. Természetesen jók a fizetések, de ha a szülésről van szó, itt nincsen fizetéssel egyenértékű gyed ám az anyukának meg fél éves szülési szabadság és hasonlók! A legtöbben sokkal jobban megfontolják, hogy vállaljanak-e gyereket, mert szinte minimális pénz folyik be ezidő alatt az anya részéről; sokszor az apa akkor is másodállást vállal, ha amúgy 2000 euró körül vagy felette keres.


Mindezek ellenére a környezetemben most elég sokan próbálkoznak babával.

2013. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen tudtam. Olvastam, hogy a nyugati országokban százalékokban mérhető azok száma akik nem akarnak gyereket. Az angoloknál meg külön nevük is van (childfree stb). Én sem akarok gyereket és felvállalom, azért olvasgatok ilyeneket.
2013. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
NINCS GYEREK -KIHALNAK A NÉMETEK- NEM LESZ 3.VILAGHABORU :D
2013. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
a magyarok között is sokan vannak, akik nyíltan vállalják, hogy nem akarnak gyereket.Tudtad? :)
2014. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!