Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg jó így gyereket szülni?

Tényleg jó így gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom hogy elválnak a szülők aztán nekem van két gyerekem meg neked is kicsik mind de megismerkedés után 1-2 éven belül meglesz a közös gyerek is. Ezek az anyukák nem félnek hogy az a pasi is lelép és 3 gyerekkel marad egyedül? vagy jön a következő fickó és annak is szül egyet ?


Kell ehhez bátorság is jókora nem? ha valaki 10 évig a férjed volt és szétmentek két gyerekkel hogy a fenébe lehet megbízni egy egy éve ismert férfiban annyira hogy jöhet a négy mellé az ötödik gyerek is?


2013. aug. 15. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel az erővel minek szült kettőt a férjenek, nem? Valószínűleg szerette és nem gondolta, hogy vége lesz. Gondolom, most is így gondolja.
2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja de azért nem szülök mindenkinek akit szeretek vagy nem?


bár gondolom az állam rohadtul csipázná...

2013. aug. 15. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Az állam csipázza sak a magyar nem, mert az meg fizetheti a kölkökre a családit!

Normális nő nem szül minden kapcsolatban, de ha úgy vesszük, jó kis segélyke jár 3-4 gyerek után:D

2013. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Van aki így akarja bebiztosítani, hogy a pasi vele maradjon, de van olyan is, hogy a férfinak még nincs gyereke és ő ragaszkodik jobban ahhoz, hogy legyen közös...


Minden történet más és szerintem nem lehet általánosítani.

2013. aug. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos korántsem kell mindenkinek biztonság ahhoz, hogy gyereket vállaljon (már ha vállalja[tervezi] és nem csak "egye fene, megtartjuk, ha négyet tudok etetni, lesz kaja az ötödiknek is" alapon szüli meg a becsúszottat. Mintha a gyereknek csak az evés lenne a szükséglete. De van az a réteg, aki nem is ismeri az "érzelmi biztonság" fogalmát.)


Magyarán ez nem bátorság kérdése általában. Mint ahogy férfiban is akad bőven olyan, aki minden nőnek csinál egy gyereket, úgy nőben is van olyan, aki minden pasinak szül egyet, aztán a gyerekek meg győzzék számontartani, hogy kinek ki az apja, és hogy hogy hívják az aktuális pasit aki az anyjukat 'kezeli'. (:


Két külön apánál még mondhatjuk azt, hogy így alakult az élet, másodjára találta meg a nő élete párját, de ha 4 gyereke van 3 apától, ott már van gond szerintem. Bár valószínűleg csak én vagyok túl konzervatív.

2013. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert így elmondhatják, hogy:

"Hallod Józsi, a Te gyereked, meg az én gyerekem veri a mi gyerekünket!" :D

Én sem értem, de az előttem szóló nagyon szépen leírta az okokat.

Nagy zöld kéz jár neki :)

2013. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az államnak amúgy rohadtul mindegy, hogy milyen családi háttérbe születik a gyerek, csak szülessen, az emeli a statisztikát, mert ha mindenki ésszel védekezne, "elfogyna a magyar". Holott dehogy fogyna, éppen az, hogy idővel növekedésnek indulna, elsősorban azért, mert több lenne a munkahely, javulhatna a közbiztonság, kevesebb kiadása lenne az államnak a segélyekre, egy biztonságosabb, boldogabb országba szívesebben szül az ember. De mint mondtam, van az a réteg, aki nem ilyen megfontolásból szül. Egyszerűen üsse kő, "kipottyan" a gyerek, majd felnő valahogy, hiszen "mi is négyen voltunk testvérek, anyám rokkantnyugdíjas volt, apám alkoholista, osztán mégis felnőttünk valahogy". Elsősorban ezt a családi mintát kellene felszámolnia az államnak, csakhogy az inkább megy a mennyiségre, mint a 'minőségre'. De a korombeliek(20), és nálam kicsit idősebbek - jó esetben - hatszor meggondolják, hogy szüljenek-e ide gyereket, hogy aztán végül az ő porontyuk legyen kisebbségben minden szempontból. Ez még csak nem is romakérdés, hiszen magyarok közt is akad szépszámmal mozaikcsalád (ahogy a szociológusok finomkodva hívják).
2013. aug. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy NEM a magyar szaporodik ennyire!:(
2013. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az állam csipázza sak a magyar nem, mert az meg fizetheti a kölkökre a családit! "


Na meg a gyerektartás is több, ha nem egy apától van a négy szerek.

Nem mindegy , hogy 50% oszlik szét a négy gyerek között vagy két 50%- 50% oszlik szét a négy gyerek között

2013. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!