Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan gondolhatta ezt a volt...

Hogyan gondolhatta ezt a volt férjem? Tőle kellett volna engedélyt kérnem, hogy újból megházasodhassak és gyereket szülhessek?

Figyelt kérdés

4 éve váltuk el, 2 gyermekünk van. Én 2,5 éve megismertem a páromat, akivel 1 hónapja össze is házasodtunk. 18 hetes vagyok a közös babánkkal.

Az apjuk a gyerekekkel havonta egyszer találkozik, de csak így nyaranta viszi el őket 1-2 hétre a szüleihez nyaralni. Most is nála vannak. Tegnap este üvöltve hívott fel, hogy milyen nő és milyen anya vagyok, hogy ilyen könnyen túlléptem az eddigi életemen, nekem nem a gyerekszülés és az enyelgés lenne a feladatom, hanem a már meglévő gyermekeim felnevelése és külön kikérte magának, hogy vele nem beszéltem meg a távlati terveimet.

Nagyon ledöbbentem. Még akkor sem beszélt így velem, mikor a válás miatt amúgy is puskaporos volt közöttünk a hangulat. Mi a fene lelte?


2013. aug. 22. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ő túllépett már? Van párja?

Nem lehet, hogy még szeret? Vagy csak egyszerűen irigy (szerintem ez a nyerő válasz).

2013. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zabmester ***** válasza:
100%
Természetesen nem normális ez a viselkedés a részéről. De szerintem is vagy arról lehet szó, hogy még nem lépett túl a kettőtök dolgán, vagy szimplán irigykedik, vagy mindkettő egyszerre. Négy évvel a válás után, így, hogy két és fél éve együtt vagy a férjeddel, semmi különleges nincs abban, hogy közös gyereket vállaltok.
2013. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

A gyerekek mit szólnak az új babához, milyen a viszonyuk a férjeddel? Nem lehet, hogy ők panaszkodtak?


Ha nem, akkor talán szar időszaka van és valakivel üvöltenie kellett, vagy úgy gondolta hogy előbb-utóbb újra együtt lesztek.

2013. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
36%
Ha a válást egy elköszönésnek, egy "temetésnek" értelmezzük és éljük meg annak gyakorlata szerint, akkor a kapcsolat, - ez esetben a házasság is, a hivatalos formulától függetlenül (le)rendezetté válik. Ebben nagy segítség lehet a család, a közösség és a környezet is. (Akárcsak a házasságkötés, az esküvőn való részvét, együttlét kifejezésével) Haláleset következtében legalább 1 évet illik várni a következő kapcsolat létrehozásához, a gyász megtartásával. Ebben az esetbe a válás után 1,5 év eltelte elfogadható, de a lezárás, lerendezés külső hozzájárulással (család, közösség, ...stb.)nem történt meg teljes mértékben vagy egyáltalán, ezért érezheti úgy az egyik, hogy még mindig kompetenciája van a másik (mostmár külön)életébe való beleszólásába(akár érzelmi zsarolás eszközét is használva). Ettől függetlenül, ha egészséges, jó kapcsolat maradt fenn a volt férjjel, akkor lehet a másik felet tájékoztatni, de mindvégig megtartani az egészséges határokat. Bátorítom, hogy az "új" házassága és a pici baba mellett fordítson kielégítő figyelmet a régi családjára is. "Szociálpszichológus"
2013. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Ő csomót kötött a farkára és szűzies, visszavonult életet él?


Amúgy semmi köze hozzá, csak féltékeny. A helyedben jól kiosztanám.

2013. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!