Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem érek, ha...

Tényleg semmit nem érek, ha nem szülök gyereket?

Figyelt kérdés

A minap anyáméknál jártam, és véletlenül fültanúja voltam a beszélgetésüknek. Idén töltöttem be a 30-at.

Anyám ezt mondta apámnak " ennek úgy sem lesz gyereke, minek segítsek neki bármiben is, én ennek nem adok semmit".

Az egészet nem tudom hova tenni...én soha nem kértem tőle semmit, egy petákot sem, sőt mindig én mondtam nekik, hogy miért nem mennek el nyaralni a félretett pénzükből, élvezzék egy kicsit az életet. De anyám egy basavanyodott, megkeseredett, irigy ember.

Nem tudják, hogy véletlenül hallottam a beszélgetésüket..így nem mondtam nekik semmit, de bánt, hogy ezt mondta.


2013. aug. 22. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele.
2013. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de anyád egy idióta.

Az ember értékét nem az adja, hogy szül/csinál-e gyereket.

Sajnálom hogy ilyen szülővel vert meg a sors.

2013. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció szempontjából 0 vagy, ha nem reprodukálod magad. Akkor olyan, mintha nem is léteznél.

A saját szempontodból... olyan értelmet adsz az életednek, amilyet szeretnél. Neked kell eldöntened, hogy megelégszel-e azzal, amit véghez viszel, amit elérsz, amilyen életet élsz.


A környezeted szempontjából... vannak ilyen emberek. Biztos csalódást okoztál nekik valamennyire, de ezt veled kellene, hogy megbeszéljék. Ha te tudsz így boldog lenni, szerintem ne foglalkozz velük.

2013. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

30 évesen még van időd gyereket szülni!

Ha nem szülsz is olyan értékes emkber vagy,mint a szülő nők.Nagyon sok öröm van a gyermekekben , de sok bánat és idegeskedés is!Mérlegelni kell! Egyébként, ha nem lesz azért szorongsz, ha lesz az nagy felelősség, de sok öröm is!

2013. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat eleg szomoru lenne, ha az ember erteket a gyerekszulesek szama hatarozna meg... Ezek szerint pl Olah Dzseniferke 18 evesen 4 gyerekkel , "hatosztajjal" tobbet erne, mint mondjuk Dr. Kiss Katalin sebesz.... Ja....
2013. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Soha nem kérdeztek erről a témáról...egyetlen alkalmat kivéve, akkor egy 3 éves kapcsolatban voltam 25 évesen, éppen munkám sem volt...és jöttek a kérdések...mikor lesz gyerek? mikor lesz esküvő?

Akkor amikor albérletben éltem az akkori párommal, egyik napról a másikra éltünk, nem volt munkám (ami önmagában is megviselt) akkor cseszegettek a legjobban.

Aztán ez a kapcsolat nem sokkal később fel is bomlott, mert az akkori párom külföldre ment dolgozni.


Egy büdös szóval nem említettem soha senkinek, hogy NEM AKAROK GYEREKET. Egyszerűen így alakult az életem. Én ezt nem érzem akkora kudarcnak egyébként.

Másik: amúgy is van 2 gericsérvem + egyéb gerincbetegségem és nem biztos, hogy egy terhesség jót tenne neki, de ebbe sem gondol bele senki.

Én úgy vagyok vele, hogy talán nem véletlenül alakult így az életem. Ám értéktelen senkinek azért emiatt nem érzem magam.

2013. aug. 22. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen már egyszer vágták azt a fejemhez, hogy "még a cigányok is föl tudnak nevelni egy gyereket, csak te nem".

Ez akkor volt, amikor éppen állásom sem volt, és albérletben éltem.

Biztos velem volt a baj, hogy a semmire nem vállaltam gyereket.

2013. aug. 22. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szülők egy része pont ezen a ponton csinál s.gget a szájából. "Az a lényeg, hogy a gyerekem boldog legyen." Milyen hangzatos, és milyen hamis... Valójában sok szülő, már csak a revans miatt is akarja azt, hogy a gyereke is átmenjen mindazon, amin ő átment a gyereke miatt(aki nem kérte, hogy megszülessen). Sok szülőnek valójában úgy lehet a kedvére tenni, ha követed a normákat vagy legalábbis viselkedésformákat, amit anno ő követett, tökéletesnek gondolt.

Az mindegy neki, hogy 30 évesen már te tudod, mit kezdj az életeddel, te tudod, mitől vagy boldog. Szomorú, de ebben van némi irigység is a szülő részéről.


Olvastam már itt olyat, hogy valaki csak azért nem engedte egyetemre a gyerekét, mert az kijelentette, hogy - számos, szerintem elfogadható ok miatt - nem akar gyereket szülni. Így kár is "beleölni" a pénzt.

2013. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid egyetlen hatalmas tette, hogy reprodukálták magukat...de minek, ha a szívük üres.

Szaporodni nem nagy dolog (minden teszi, ami él), de jó embernek, mások örömére létezni, na ez az igazi kihívás.

Ne szomorodj el, pont elegen vannak így is ezen a bolygón.

2013. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid meglehetősen furcsa emberek. Ha Te így boldog vagy, akkor ne érdekeljen a véleményük.
2013. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!