Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki különlege...

Miért baj, ha valaki különleges nevet ad a gyermekének?

Figyelt kérdés

Nemrègiben volt egy kèrdès, ahol "apuka" felsorolt nèhány szèp irodalmi-mitologikus nevet: pèldául Ariadnè vagy Parszifál

A többsèg azonnal nekirontott, hogy milyen idióta, mindenki csúfolni fogja a gyerekeit (bár ezt az èrvet sosem èrtettem), ès hogy lèteznek-e egyátalán ilyen nevek ( ez meg max. a válaszolók müveletlensègèt tükrözi).


Termèszetesen nem azt mondom, hogy mindenfèle nevet meg kellene engedni, de szerintem van különbsèg aközött, ha valaki egy irodalmi alakról nevezi el a gyerekèt (irodalomszeretetböl) vagy az aktuális brazil szappanopera szereplöiröl ( mert feltünèsi viszketegsège van). Az egyik èrtèket hordoz, a màsiknak pejoratív tartalma van.


2013. aug. 21. 20:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

Az én nevem elég gyakori. Andrea. Mégis egész gyerekkoromban céltáblája voltan a csúfolódásnak.. Andi-bandi... Andika a gagyika.. stb...

Nem kell különleges névnek lenni hogy csúfoljanak..

2013. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
74%

A ritka nevek között is lehet olyat találni, ami egyáltalán nem furcsa hangzású. Én ismertem régen egy Delinkét, ez is egy régi magyar név. Ha belegondolok, Delinke, Lenke, hasonló hangzásúak. Mindkettőről egy békés ember jut az eszembe. A Parszifál kissé idegen hangzású, és nagyon erős, hivalkodó. Tényleg olyan érzést kelt, mintha feltűnésre vágynál.


Szerintem a nevek többségénél a hangzáson és nem az eredeten múlik, hogy mi jut eszébe róla az embernek abban az első pillanatban, amikor az illető bemutatkozik.

2013. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az erőltetett különlegesnév-adásban az nem tetszik, hogy erőltetetten akarnak kreatívak lenni és különlegesnek feltüntetni a gyerekeküket. Aztán elég ciki tud lenni később, ha Üdvöske, Dzsásztin vagy Harisnyáspippi egy teljesen tucat ember lesz, vagy éppen bíró, orvos, ügyvéd lesz.

És ugyan minden névből lehet viccet csinálni, ha vki nagyon akar, azért vannak elég magas labdák, lássuk be.


Egyébként nálam nagyobb irodalomkedvelő kevés ember van, de az sem biztos, hogy vki a latin szappanoperából feltűnési viszketeségből választ nevet, lehet, hogy szimpatikus volt neki az egyik szereplő. Most csak emiatt nem mondanám, hogy az egyik becsülendő, a másik meg fujj. Ez színtiszta sznobizmus.

2013. aug. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
30%

Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a gyerekek gonoszkodnak egymásal és az megkeserítheti a gyerek életét a közösségben. Többen még is azt írták, hogy nem érdekli mások véleménye. Ha az nem is érdekel senkit, a gyereke nyugalmával akkor is kell foglalkozni.

Volt a TV -ben egy ember, akit Fütyi Dánielnek hívtak.

Kérdezték, hogy nem akarja e megváltoztatni a nevét? Azt mondta, hogy nem. Nem csúfolták az iskolában, Átvészeltem. És a gyerekének mi a neve? Fütyi Ella. Én pofán vágnám az ilyen szülőt, aki ilyen veszélyeknek teszi ki a gyerekét. Nem a történelmi és irodalmi , megy szappanopera nevekkel van a baj, hanem ezekkel a buta kitalált nevekkel. Még jó, hogy Magyarországon tiltva vannak ezek a lehetetlen nevek.

Ez a véleményem, bármennyire is műveletlennek nevezel a két diplomáddal.

2013. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Utolso!

Szegyelje magat az a kis undok kolyok meg az idiota paraszt szulei (mert nem neveltek rendesen meg)akik nev alapjan itelnek el mas gyereket felnottet es amiatt csufolkodnak!Ez eppen olyan mint kulso alapjan itelkezni!(Primitivek es rosszindulatuak...ezert tart itt Magyarorszag ..aki kicsit masabb kulsore vagy teszem fel kulonlegesebb neve van mar szar mar csufoljak...SZEGYEN GYALAZAT!)

Amugyis a Futyi nev nem rosszabb mint a Toth,Kovacs Szabo...

2013. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
62%

25-ös!

Magyarázhatod, hogy szégyellje magát az, aki csúfol, meg a szülei, de a te gyerekedet csúfolják, és neki kell megélni a a zaklatást! Ezt valahogy nem fogtad fel a válaszod szerint.

És igen is történt már öngyilkosság gyerek részéról az osztálytársak zaklatása miatt. Akkor pedig már mondhatod, hogy szégyellje magát. Dugd csak homokba a fejed! Nem Te, hanem a gyermeked szenvedhet tőle. Akkor pedig Én azt mondom, hogy inkább Te szégyelld magad, hogy nem törődsz a gyermeked lelki világával. Sosem tudod megvédeni ha zaklatják.

2013. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!