Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki különlege...

Miért baj, ha valaki különleges nevet ad a gyermekének?

Figyelt kérdés

Nemrègiben volt egy kèrdès, ahol "apuka" felsorolt nèhány szèp irodalmi-mitologikus nevet: pèldául Ariadnè vagy Parszifál

A többsèg azonnal nekirontott, hogy milyen idióta, mindenki csúfolni fogja a gyerekeit (bár ezt az èrvet sosem èrtettem), ès hogy lèteznek-e egyátalán ilyen nevek ( ez meg max. a válaszolók müveletlensègèt tükrözi).


Termèszetesen nem azt mondom, hogy mindenfèle nevet meg kellene engedni, de szerintem van különbsèg aközött, ha valaki egy irodalmi alakról nevezi el a gyerekèt (irodalomszeretetböl) vagy az aktuális brazil szappanopera szereplöiröl ( mert feltünèsi viszketegsège van). Az egyik èrtèket hordoz, a màsiknak pejoratív tartalma van.


2013. aug. 21. 20:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
81%
Köszi hogy műveletlennek tartasz, három diplomával, csak azért, mert én nem rontom el a gyerekem életét. Mivel rosszabb egy nintendó egy Parszifálnál? Képzeld el, tudom kicsoda, mint ahogy számos irodalmi és mitológiai alakot is ismerünk, mégse hallottam még senkit Minotauruszként, Oidipuszként bemutatkozni.
2013. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Főiskolán egy évvel fölöttem járt egy Oresztész nevű fiú. A testvérének is valami hasonló (történelmi) neve volt.

Rettenetesen utálták mindketten a nevüket, még középiskolában is folyton csúfolták őket. Ő azt mondta, hogy ha lesz gyereke, sosem cseszne ki vele annyira, hogy ilyen nevet adjon neki, marad az egyszerű, hétköznapi neveknél.

2013. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ugyan egyáltalán nem baj,ha valaki különleges nevet ad a gyerekének...Csak az zavar egy csöppet,hogy nem rendelkezem jó színészi képességekkel,vigyáznom kell,nehogy véletlen elröhögjem magam ezeken az "értékeket hordózó" még csak véletlenül sem elcsépelt neveken :D
2013. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
43%
Neken ezekkel a nevekkel akkor van gondom, ha nem passzol a vezetéknévhez. Mondjuk Tót/Takács Kalliopè/Ariadné... Nen tetszik, szerintem hülyén hangzik. De más, idegen hangzású vezetékkel meg szép lehet. De egyébként nincs olyan név, ami mindenkinek tetszene és ne lehetne belekötni. Egyik lányom Villő. Ne tudd meg, milyen fejeket vágnak rá. Nem izgat, nekünk tetazik és illik is hozzá.
2013. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%
A Villo pedig szep nev
2013. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
50%
Úgy örülnék, ha egy olyan világban élhetnék ahol senki nem ítélne el a nevem miatt. Ez annyira gáz! Ki mondhatja meg mi számít szépnek mi csúnyának mi elfogadott mi nem? Egyáltalán ki milyen jogon mondja meg, hogy másnak milyen neve lehet. Külföldön nem csinálnak ebből akkora ügyet, mert az emberek nem akarják egymásnak megmondani kik lehetnek ők. Nekem teljesen hétköznapi nevem van mégsem tetszik és sokat csúfoltak miatta, sokáig meg akartam változtatni, de mára elfogadtam azonosultam vele, én vagyok. Bár Szerintem az lenne igazságos ha mindenki 18 éves korában eldönthetné vált-e nevet és ha igen teljesen ingyen megtehetné, hiszen a nevünknél nem sok személyesebb dolog van.
2013. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, drága kérdező... de, tényleg az a megoldás, hogy butának nevezed a válaszolókat, amiért nem tetszenek nekik az irodalmi nevek?...


Mert ha mi műveletlenek meg buták vagyunk, akkor te primitív, és ez nem a mi szegénységi bizonyítványunk.

2013. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
46%

Nekem erről a kérdésről egy közelben lakó kisfiú jut az eszembe, akit Ajándoknak hívnak. Annyira gáz, hogy kitalálták az Ajándék lánynév után a férfi változatot is.

Felnőttként el nem tudom képzelni, hogy hogy fogja viselni ezt a nevet.

2013. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
59%

Itt szerintem nem a véleményekkel van a gond, hanem az előadás stílusával.

Nekem pl. az a véleményem, hogy inkább adok valami szép, de ritka nevet a gyerekemnek. Nekem egy teljesen átlagos nevem van, elég sűrű is. Csak a szűk baráti körben vagyunk 3-an Kittik. Baromi zavaró mikor szól valaki, és mindannyian odakapjuk a fejünket. Meg ha pl el kell gondolkoznom, hogy melyik Hanna ismerősöm hogylétéről is kérdeznek.

2013. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem kell különleges névnek lennie, hogy megkeserítse a viselője életét.

Az örök vívódás Zsuzsa-Zsuzsanna, Kata-Katalin, között

van Zsuzsa ismerősöm aki gyűlöli, hogy így hívják, van olyan szintén Zsuzsa ismerősöm aki minden embernél külön kikéri, hogy ő nem Zsuzsi hanem Zsuzsa, a Kata Katalin és Kati esetében ugyanez pepitában.

Minden alkalommal kiakadás van ebből, ha még egy e-mailben is nem a nekik tetszőt használja egy ismeretlen Kollega. (iroda lévén)

2013. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!