Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki különlege...

Miért baj, ha valaki különleges nevet ad a gyermekének?

Figyelt kérdés

Nemrègiben volt egy kèrdès, ahol "apuka" felsorolt nèhány szèp irodalmi-mitologikus nevet: pèldául Ariadnè vagy Parszifál

A többsèg azonnal nekirontott, hogy milyen idióta, mindenki csúfolni fogja a gyerekeit (bár ezt az èrvet sosem èrtettem), ès hogy lèteznek-e egyátalán ilyen nevek ( ez meg max. a válaszolók müveletlensègèt tükrözi).


Termèszetesen nem azt mondom, hogy mindenfèle nevet meg kellene engedni, de szerintem van különbsèg aközött, ha valaki egy irodalmi alakról nevezi el a gyerekèt (irodalomszeretetböl) vagy az aktuális brazil szappanopera szereplöiröl ( mert feltünèsi viszketegsège van). Az egyik èrtèket hordoz, a màsiknak pejoratív tartalma van.


2013. aug. 21. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
74%

Semmi gond nincs vele, Lakatos Nintendó, Kolompár Brúszvilisz, Kovács Inuyasha, Freddykrőger Viktor, tök szép nevek :D


Ha nekem lesz gyerekem, a Tóth Rocketlauncher vagy Tóth Plasmagun lenne szebb név? :D

2013. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim történész lévén imádják a görög mitológiát. Amikor úgy döntöttek hogy gyerekük lesz, azt is eldöntötték hogy görög mitológiai nevet adnak neki, mert az különleges.

Így lett a bátyám Kasztor

Én Kalliopé a húgom Kleó..

Már mindhárman felnőttek vagyunk. Soha nem csúfoltak minket a nevünkkel, a leggyakoribb reakció az volt amikor megtudták a nevüket, hogy

1. görög mitológia?? Ki is volt Kasztor?? Ki is volt Kalliopé, Klóé??

2. Milyen szép név.. Nem is tudtam hogy van ilyen...

(a bátyám szintén történész lett, és ő is a görög mitológia szerelmese akárcsak a szüleink..)

2013. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Akkor változtasd meg te ezekre a neved. Szerintem is elég gázok, aki ilyet akar adni annak feltűnési viszketegsége van.
2013. aug. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Elsö, szerintem elèg nyilvánvalóvá tettem, hogy nem a nintendó-fèle kisebbsègi nevekröl beszèlek?


Kedves Második, ezek szerintem pl. èrtelmes nevek, èn is ezekre gondoltam. Engem csúfoltal átlagos nèvvel, sosem lettem lelki sèrült :)



Harmadik,de mièrt gáz? Azèrt, mert te müveletlen vagy ès számodra semmilyen kulturális èrtèkkel nem bírnak?

2013. aug. 21. 20:57
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

"Az egyik èrtèket hordoz, a màsiknak pejoratív tartalma van."

Hát, ha nekem valaki úgy mutatkozik be, hogy "jó napot kívánok, Kovács Parszifál vagyok", akkor nem az lesz a reakcióm, hogy hmm, milyen szép, különleges neve van, hanem hogy "de hülye neve van b*zmeg".

2013. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

A rocketlouncher király!

Ááá, semmi gond, hogy csúfolják a gyereket, csak óvodában általános iskolában és középiskolában fogja utálni a saját nevét. Meg persze nem kell ahhoz 10 évesnek lenni, hogy kiröhögjenek a neved miatt, meg folyamatosan betűzni kelljen. Én ügyintéző vagyok és előfordul, hogy azt sem tudjuk, hogy férfi, vagy nő az illető, bár ez biztos az én szegénységi bizonyítványom, hogy nem tudom az összes történelmi, irodalmi, mitológiai, külföldi stb nevet...

2013. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Ne a Te műveltségedből, hanem a gyermekek gonoszságából kell kiindulni.Borzasztóan tudják bántani a gyerekek egymást. Sokszor ki sem derül, hogy mennyire bántják egymást a gyerekek, csak amikor már baj van, és esetleg felakasztja magát egy gyermek. Több ilyen eset is előfordult. Aki ezt nem veszi figyelembe és olyan nevet ad a gyermekének, hogy kicsúfolhatják érte, az a homokba dugja a fejét és felelőtlen. Több esetről is olvastam, amikor tragédia volt a gyermekek gonoszságának a vége. Azok a nevek, amiket írtál, nem nagyon különlegesek, de adtak olyan nevet szülők a gyereküknek, hogy a hajam égnek állt.

Külföldön adtak: hordócska, kaktusz, Cserepes vezeték névhez Virág keresztnevet, WC, halacska, napfelkelte, bónusz, és sorolhatnám tovább.

De mi a különbség az irodalmi nevek, és a szappanoperák nevei között? Azok a nevek, mondjuk Portugáliában, Spanyolországban elfogadott nevek. Éppen te ítéled el azokat akik létező neveket adnak a gyerekeinek. Az, hogy itt Magyarországon nevetségesek lesznek, csak a környezet határozza meg. 15 év múlva nem is emlékeznek a szappanoperára, és már is nem lesz nevetséges a név.

Egy kicsit ellentmondásosnak vélem a kérdésedet.

2013. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Különleges neve válogatja, innentől meg ízléskérdés.


Ismertem egy Nauszika nevű lányt, az ő neve kifejezetten tetszett, nem csak nekem, mindenki másnak is, és ahogy egy fentebbi is írta, sokan az eredetéről kérdeztek.


Egyet értek a kérdezővel, nekem tetszenek például a mitológiai nevek, de az aktuálisan divatos amcsinév-magyarítós, szappanoperás nevektől hülyét kapok, ahogy nagyon idétlennek tartom a tipikus kisbabás neveket is, ami egy kisgyereknek aranyos lehet, de felnőttként kész katasztrófa.


Csúfolódni a gyerekek meg mindenen szoktak, tökátlagos nevekből is születnek gúnyversek, akkor is, ha a vezetéknév kicsit furcsább, ha meg nem a név miatt, más miatt jön a csúfolódás, ez gyereksajátosság.


Az, hogy felnőve a gyerek utálni fogja-e a nevét vagy sem, nem a név ritkaságától függ szerintem, vannak tucatnevűek is akik gyűlölik a nevüket és felnőttként meg is változtatnák (vagy meg is változtatják) azt, és vannak, akik szeretik a különleges nevüket, örülnek neki.


Plusz apróság a ritka nevek mellett, személyes okokból: pocsék a névmemóriám, főleg ha átlagos nevekről van szó, egyszerűen elfelejtem vagy összekeverem őket, Gáborok és Péterek összemosódnak, így pl. az internetről megismert ismerőseimet állandóan az internetes nickjükön szólítom (akkor is, ha más a keresztnevüket használja, csak akkor váltok át arra, ha az illető ragaszkodik hozzá). Ha valakinek egyedibb a neve, sokkal könnyebben megragad. :)

2013. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Engem pl nem erdekel ki mit mond vagy gondol...az en gyerekem ugy nevezem el ahogy akarjuk.

Nem szeretnek se tomeg nevet adni a gyermekemnek sem pedig "szappanopera' nevet.

Mindenki dontse el maga, hogy mit lat szepnek es jonak.

Nem lehet mindenki Bence,Botond, Anna meg Hanna. (Pl 30-40eve a Bence se volt tul gyakori es kedvelt)

Egyebkent "atlag" neveket is szeretettel gunyolnak es csufolnak.

Nekem pl tetszik a Zselyke (Zsejke) vagy Szello regi MAGYAR nevek...megsem tul gyakoriak bar a Szellot szeretik lovaknak adni :-S

Mindenkit elkell fogadni es nem a neve alapjan elitelni.

2013. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

Hát most elszomorodtam :( én is nagyon történelem imádó vagyok és ilyen pályára is készülök, sőt ha valaha gyerekem lesz és lánynak születne én mindenképp Ariadnénak szeretném keresztelni. Legalábbis szerettem volna. De eddig bele se gondoltam, hogy ez miatt majd piszkálni fogják. Szerintem pl. az Ariadné vagy az Aria, Arianna annyira nem feltűnősködőek...legalábbis szerintem.

A Kalliopé pedig gyönyörű név, nekem nagyon tetszik :) oké, nem szokványos, de ez is egy nagyon szép, saját történettel rendelkező név.

Én is ilyesmi nevet szeretnék mindenképp, én nagyon büszke lennék ha így hívnának.


Az meg hogy egyes...csökkent értelmű emberek Nintendónak meg Inuyashának hívják a gyerekeit, azt nem kellene össze keverni az irodalmi, eposzi szereplők után elnevezettekkel.

2013. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!