Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne más, ha nem a nő...

Miért lenne más, ha nem a nő munkanélküli, és a férje tartja el, hanem fordítva?

Figyelt kérdés

Azért érdekelnének válaszok,mert sok hasonló kérdésben látom azt,hogy ha egy nő eltartottként jellemzi magát,akkor általában a többi nő a védelmére kel,illetőleg azzal érvelnek,hogy ha megteheti a férfi,akkor tartsa is el,így a normális!


Vannak olyan nők,akiket életük végéig kitartanak,nem fekszik nekik a munka lehetősége,hisz minek dolgozni,mikor van egy tehetős/pénzes párjuk,aki mellett nem nélkülöznek....(ez az ő észjárásuk,nem az enyém)


Ezzel szemben,én arról beszélek,hogy itt sok olyan kérdést látok,hogy a férfi munka nélküli lett,és például egy éve otthon van,akkor a nő ki van akadva,panaszkodik,a többi nő pedig biztatja,hogy adjon neki ultimátumot,dobja ki,hogy néz ki ha egy férfi otthon ül,nem dolgozik....stb


Kérdem én,ha a nők annyira harcoltak az egyenjogúságért a történelem folyamán,(és most is) akkor ez esetben miért van ekkora kivételezés?

Sokszor írja a nő,hogy bár kijönnek,nem éheznek,jól keres,mégis rettenetesen irritálja a dolog....


2013. aug. 21. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
azért van ez, mert a hagyományos szerepek szerint a nő dolga a háztartás és a család, a férfié meg a kenyérkeresés. De szerintem így is, úgy is elég ciki kitartottnak lenni.
2013. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Már ne haragudj, kedves kèrdezö, èn mèg egyetlen kèrdèsben sem láttam, hogy a nök megvèdenèk a kitartott "társaikat", pedig több ilyen oèlda is volt manapság. Èpp ellenkezöleg, akadt 1-2 ember, aki azt mondt, hogy ez a pár szemèlyes ügye, a többiek meg oldalakon keresztül osztották a kitartott kèrdezöt, amièrt nem dolgozik ès függösègbe helyezi magát.


De szerintem ezt te is tudod, csak most mindenkèpp bemagyaráztál magadnak egy provokáló, nöellenes ideolôgiát, hogy azt hallhasd, menyire igazad van.

2013. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Jajj ha annyira irritálná a dolog akkor megemelné a seggét és elmenne dolgozni, hagyjuk az ilyen kitartott nők álszent szövegét.
2013. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert az évszázadokon keresztül belénk ivódott géneket még az egyenjogúság is nehezen tudja kitörölni.


A nők és a férfiak manapság egyaránt keresik a helyüket a párkapcsolatokban és az új szerepek még egyáltalán nem tisztultak le.

2013. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem zavarna. Sőt, megbeszéltük, hogy ha bizonyos jövedelmi szintet elérek, akkor a férjem lehet, hogy itthon marad.

Volt olyan időszak, amikor ő tartott el, semmi különbséget nem látok, ha idővel a fordított felállás is létrejönne.

2013. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem az a baj, ha munkanélküli, ha közben tényleg igyekszik. Viszont amíg a nő munkanélküli, addig általában többet vállal otthon: mos, főz, takarít, ellátja a családot. Fordítva ez úgy néz ki, hogy apuci tesped a kanapén, anya rohan a munkából, mos, főz, takarít, ha van gyerek akkor kikérdezi a leckét, kivasalja az ünneplőblúzt, lepréseli a növényeket amit környezetre kértek és közben el kell viselnie apuka hisztijét/rosszkedvét/nyafogásait. Itt a gond, nem a munkanélküliséggel...
2013. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

#6

Ez volt aztán az igazi emancipunci verzió...


Legjobb barátom felesége is úgymond "kitartott". De nem azért, mert nem talál munkát, hanem nem is akar egyáltalán dolgozni, pedig nem élnek olyan jól. Mert ő otthon egész nap FŐZ, MOS, TAKARÍT.


Ezt egyszer egy nő igazán elmagyarázhatná nekem, hogy hogy lehet EGÉSZ NAP FŐZNI, MOSNI, TAKARÍTANI egy 3 személyes háztartásban, ahol apuka nem ebédel otthon, gyerek sem (mert oviban eszik, sőt, ott is van 8-16 között) és kb. 50 nm a lakás.


Én szeretek főzni, tudok is ennek kapcsán. Így nekem nem lehet bemesélni, hogy egész nap főz (ezt szokta nekem mondani, hogy 3-4 órákat főz...), mert egy Wellington bélszínt is elkészítek 1,5 óra alatt, ráadásul a legtöbb kaja töredéke idő és sokat ott is lehet hagyni egy vekkerrel, nem kell neki drukkolni, hogy süljön...


A ház A-tól Cet-ig nagytakarítása is megvan egy délután ablakpucolással és kis túlzással még falfestéssel is. De ezt ugye minden nap csinálni minek... Egy átlag porszívózás, wc pucolás és felmosás meg 30 perc.


A mosógép meg egy 3 perces bepakolást és egy 10 perces teregetést eltekintve mos magától.


Akkor mi is ez a hatalmas terhelés egész nap?

2013. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7: Érteni kellett volna, amit írtam. Nem arról van szó, hogy anyuka egész nap takarít, hanem a dolgozó férjének ha hazamegy, akkor van kaja és nem kell porszívóznia.

Fordított helyzetben viszont amikor a nő hazamegy a munkanélküli férjéhez, akkor még nekiállhat a következő műszaknak, főzhet a férjére, moshat, mert az még arra sem volt képes, hogy betöltse a mosógépet és elindítsa.

2013. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem más. Ez családon belüli döntés, vagy kényszer. Vagy egyik félnek van jó, jól fizető munkája, amit imád, a másik szívesebben marad otthon a családdal, vagy egyiknek van munkája, a másik meg tartósan nem talál.

Nálunk most év vagyok sajnos munkanélküli, a férjem dolgozik. Igazából nem bánnám azt sem, ha fordítva lenne, főleg, ha szeretném is a munkát, amit találnék.

Nekem végül is tökmindegy ki dolgozik, ha meg lehet élni a fizetésből, csak aki otthon van, akkor vállalja az otthoni munkák nagyobb részét. A legjobb, ha mindkét fél és mindketten élvezik is azt, amit csinálnak. Csak sajnos ez ritka.

2013. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
" év vagyok " = én vagyok :D
2013. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!