Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen csak én húznám fel...

Ezen csak én húznám fel magam? A családom a degenerált, vagy ez tényleg pofátlanság?

Figyelt kérdés

Volt pár napja egy kérdésem, amit itt most nem linkelek,szóval a mostani probléma, ami ahhoz kapcsolódik,de vázolom az egészet,hátha mások nem olvasták:

Barátnőm mindig jött a családommal nyaralni (legjobb barátnőm), és mindig hurcoltunk, voltak alkalmak amikor ha nem fért be, mentünk 2 kocsival. De ez meg volt a másik kérdésbe, azóta úgy volt, hogy nem hívjuk, ez így is volt,de mi sem mentünk azóta,így nem is lett volna hova, de most ehhez kapcsolódott az,hogy barátnőm bejelentette,hogy de ők mennek (jajj de jó), de hogy csak egy hely van a kocsiba, így sajnos nem férek be. Rákérdeztem,hogy akkor miért nem alszik itt,és másnap egésznap elleszünk, elhülyéskedünk,és akkor nem jön ki furán a dolog.

Erre ezeket a válaszokat kaptam idézve:

'más sem lóg állandóan a barátnője nyakába kell egy kis kikapcsolódás'

Érdekes, amikor mi mentünk, akkor nem volt baj,hogy a nyakamon lóg, ez csak az Ő esetében gáz.

'anyuval akarok menni miért nem mehetek?'

Ezek után, teljesen kiakadt, és ő megmagyarázta,szóval ő ezt jogosnak tartotta, szó szerint összebalhézott,hogy én hülye vagyok, hogy ezt nem fogom fel.

Megkérdeztem a családom erről, hogy szerintük ez így jogos? (mert a vita nem azon van,hogy nem mehetek, hanem ő kapta fel a vizet, amikor meg lett említve,hogy én szívesen mentem volna velük)

Jól a fejemhez vágta,hogy kibeszélem a családommal őt, szóval még ez is jogtalan, fogtam magam elköszöntem,és leléptem, mert komolyan mondom nem tudom hova tenni, most tényleg a családom a hülye, mert igazat adott abban,hogy oda-vissza kéne működnie? (a lényeg az megvolt a másik kérdésben is,csak most ez friss, és felhúztam magam rajt, azon a részen a legjobban, hogy hüledezve, hogy de hát ez tökre normális...)

Én vagyok teljesen hülye,hogy ezen felhúzom magam, és tényleg jogos,hogy csak velünk jön nyaralni/balatonra,mozizni, kirándulni, bárhova? Utána meg én vagyok leszólva, hogy ezen felhúzom magam. Mert olyan is elhangzott,hogy "de ezen most mit húzod fel magad?"...


2013. aug. 20. 23:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Elolvastam az előző kérdésednél írt dolgokat. Hagyd ott a fenébe, csak kihasznál, szakadjatok le egymásról és többé felé se nézz, most más ugyanezt kifejező szószerkezet nem jut eszembe.

Te is beláttad,hogy csak kihasznál a csaj és a családod normálisságát vonod kétségbe. Nem ad neked inni sem és egy fél szendvicset sem, a kevésbé kedvelt osztálytársamnak is odaadom a szendvicsem felét ha már nagyon éhes. A pénzed nem adja vissza, elvárja,hogy magatokkal vigyétek helyekre. Csak kihasznál, ismétlem kihasznál.

Igen, az érthető,hogy a családjával akar lenni és nem kötelező vinniük, de itt nem is az a lényeg, hanem a tény hogy a legjelentéktelenebb apróságban is figyelmen kívül hagy, nem számíthatsz rá.

És zárásnak mégegyszer leírom, szakítsd meg a kapcsolatot ezzel a személlyel,mert lehúz téged és a családodat. (Bár az nem esett le,hogy ő most a csajod vagy csak egy barinő de így is úgy is igaz,hogy sok olyan lány van akivel milliószor jobban járnál)

2013. aug. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Most látom,hogy lb-d. Bocs fáradt vagyok. Viszont amennyire te a legjobb barátnődnek hiszed őt, te épp annyira nem érdekled.


11-es válaszoló.

2013. aug. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 salvadorina ***** válasza:
Ez minden, csak nem barátság. Egyikőtök sem viselkedik barátként.
2013. aug. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, meg tudnád-e csinálni? Ne keresd, ne hívd, igyekezz úgy mászkálni, hogy kicsi legyen az esélye a találkozásnak. Majd, ha esetleg keresni fog, ne érj rá, ha személyesen találkoztok, akkor is igyekezz a legszűkszavúbb lenni. Ami nagyon fontos, kerüld az intim-szféráját, tehát ne állj közel hozzá, de kimérten mosolyogj! A mosoly nagyon hideg legyen, a hangod száraz és barátságos, de hideg. Ha egy-két percet beszélsz is vele, amit ő kezdeményez, kérj elnézést, hogy ilyen sokáig feltartottad! Idővel fel fog keresni, ha nincs pasi a láthatáron, mert nehéz elfelejteni azokat a drága utazásokat, amelyek miatt még téged is elviselt...
2013. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egy kicsit furcsa a barátságotok. El kell fogadnod, hogy ők egy család, és az, hogy téged nem visznek, attól nem kéne a barátnődnek is otthon maradnia. Neki igénye van ezek szerint, hogy az anyukájával legyen, ezt meg kell értened. Legközelebb nem kell hívnod magatokkal. Lehet, kezd megváltozni, ahogy minden ember változik, és lazítani szeretne egy kicsit a barátságotokon. Én el nem tudtam volna képzelni, hogy a legjobb barátnőmet vigyük mindenhová, pláne nem nyaralni.
2013. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nekünk a környezetünkben nagyon gyakran együtt mennek a barátnők nyaralni:O.

Pont tegnap láttam egyik ismerősöm profilképét, ahol a 2 legjobb barátnőjével van azt hiszem,és az is nyaralás/kirándulás volt.

Amikor meg a másik kettő megy, akkor gondolom Őt viszik, legalábbis vannak barátságot ahol így szokás, ezért gondoltam arra, hogy NÁLUNK IS ÍGY VAN.

Itt nem azon van a hangsúly,hogy összeragadtunk,ami részben igaz, hanem azon,hogy azt gondoltam olyan jóba vagyunk,hogy valami eszméletlen jól érezzük magunkat együtt a nyaraláson.(igen tényleg így is volt).

Ebből kifolyólag, a nyaralás így is mindig jól sikerült/vagy a mozi,vagy bármi, mert tényleg elvoltunk,jól éreztük magunkat,ahogy a barátnők. De itt már csak érdek barátság,hogy csak akkor éreztük magunkat jól, ha mi vittük, amikor engem hívhatna meg, akkor meg az anyukájával.

Furcsa,hogy pont akkor akarja a barátságot lazítani, amikor pont kirándulni mennek.

De igen, anyu is azt mondta,innentől ne keressem/küldjem el, vagy csak beszéljek vele úgy mint mindenki mással, és kész. Ő is úgy tartja,hogy nem barátság.

Az más kérdés,hogy nekem is voltak bőven ebben a barátságban hibáim, de az előző kérdésben is leírtam,hogy próbáltam neki azért adni dolgokat, alapból ilyen vagyok, nem csak ha barátom, hanem úgy átlagosan az emberekkel,ha tudok adok ha úgy van...

Nos, a vége tényleg az lett,hogy teljesen megszakítottuk a barátságot,mert nincs értelme tovább folytatni, ha részéről nem vagyok annyira barát,hogy összeragadjunk, érdekesség kedvéért,pont most mielőtt kirándulni mennek, ezelőtt meg nagyon boldogan itt aludt 2 hete pl.

Meg pont ma akart itt aludni, úgy volt,hogy bemegyünk városban és itt alszik, aztán hírtelen mondta,hogy ő kirándulni megy holnap. Aztán összevesztünk rajt, mert letámadott, és azóta nem beszélünk, szerintem már max suliban fogunk,átlagos dolgokat csak.

Köszönöm a válaszokat:)

2013. aug. 21. 19:00
 17/22 salvadorina ***** válasza:
Szerintem a szülei nem akarták, hogy menj. Talán nem állnak úgy anyagilag, hogy +1 főt is elvigyenek, vagy egyszerűen csak a lányukkal mennének. Mert ha ilyen jóban vagytok miért ne akarná, hogy menj? Csak nem akarja megmondani, hogy a szülei esetleg nem bírnak téged, akár anyagilag sem. A barátság pedig nem arról szól, hogy ha én adok, azt elvárom, hogy viszonozzák, főleg hogy nektek közötök sincs az anyagiakhoz.
2013. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem elvárás persze, de a barátság az oda-vissza játék, igen pont az a helyzet a másképp, ha ők nem állnak úgy.

Azaz érthető szitu,de mindegy mondtam neki,hogy köztünk vége mindennek, és így nem keressük egymást, szóval ez már csak egy múltban történt balhé. Már nincs értelme írni, itt sokaknak igaza volt,hogy minnél előbb megkell szakítani, közben kiderült,hogy velem nekem folyton szidott egy lányt, és nekem folyton mondta róla, én a lányt nem is kerestem, nem tartottam rá igényt, ő pedig kibeszélt engem vele. Szóval ehhez végülis sok-sok fájó pont is társult.

Ahhoz tudnám hasonlítani,mintha megcsalnának.

A szememben mindennek elhordta, meg kiröhögte, mikor véletlen arra járok, akkor meg látom,hogy együtt beszélgetnek..:D

Szóval a dolgok a végén viccesen alakultak, teljesen összevesztünk, és már nem lesz belőle semmi többé.

2013. aug. 21. 20:37
 19/22 A kérdező kommentje:
Zavaros lett az utolsó komi,de nagyjából érthető,az a része,hogy minden kapcsolatot elvágtunk egymás között.
2013. aug. 21. 20:38
 20/22 anonim válasza:

Hasonló helyzetet volt 2 haverom közt... (akkor még nem ismertem őket) nevezük az egyiket J másikat P vel! J családja elvitte mindenhova P-t mindent fizettek neki (belépő, kaja szállás...) és mikor Pnek meglett a jogsi Jt is elvitte strandra ( hozzá teszem P gazdag családból J meg közép családból származik) ott mindenki fizetett magának mindent. Ám másnap kérte az 5000 Ft az út ért (oda-vissza 50-60 km és 5en mentek...)

Én jogosnak tartom J felháborodását mert úgy hivta meg és én ha valaki valahova elhívok akkor nem kérem el tőle a fuvar pénzt ( főleg nem többet...) azóta se beszélnek...

2013. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!