Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen csak én húznám fel...

Ezen csak én húznám fel magam? A családom a degenerált, vagy ez tényleg pofátlanság?

Figyelt kérdés

Volt pár napja egy kérdésem, amit itt most nem linkelek,szóval a mostani probléma, ami ahhoz kapcsolódik,de vázolom az egészet,hátha mások nem olvasták:

Barátnőm mindig jött a családommal nyaralni (legjobb barátnőm), és mindig hurcoltunk, voltak alkalmak amikor ha nem fért be, mentünk 2 kocsival. De ez meg volt a másik kérdésbe, azóta úgy volt, hogy nem hívjuk, ez így is volt,de mi sem mentünk azóta,így nem is lett volna hova, de most ehhez kapcsolódott az,hogy barátnőm bejelentette,hogy de ők mennek (jajj de jó), de hogy csak egy hely van a kocsiba, így sajnos nem férek be. Rákérdeztem,hogy akkor miért nem alszik itt,és másnap egésznap elleszünk, elhülyéskedünk,és akkor nem jön ki furán a dolog.

Erre ezeket a válaszokat kaptam idézve:

'más sem lóg állandóan a barátnője nyakába kell egy kis kikapcsolódás'

Érdekes, amikor mi mentünk, akkor nem volt baj,hogy a nyakamon lóg, ez csak az Ő esetében gáz.

'anyuval akarok menni miért nem mehetek?'

Ezek után, teljesen kiakadt, és ő megmagyarázta,szóval ő ezt jogosnak tartotta, szó szerint összebalhézott,hogy én hülye vagyok, hogy ezt nem fogom fel.

Megkérdeztem a családom erről, hogy szerintük ez így jogos? (mert a vita nem azon van,hogy nem mehetek, hanem ő kapta fel a vizet, amikor meg lett említve,hogy én szívesen mentem volna velük)

Jól a fejemhez vágta,hogy kibeszélem a családommal őt, szóval még ez is jogtalan, fogtam magam elköszöntem,és leléptem, mert komolyan mondom nem tudom hova tenni, most tényleg a családom a hülye, mert igazat adott abban,hogy oda-vissza kéne működnie? (a lényeg az megvolt a másik kérdésben is,csak most ez friss, és felhúztam magam rajt, azon a részen a legjobban, hogy hüledezve, hogy de hát ez tökre normális...)

Én vagyok teljesen hülye,hogy ezen felhúzom magam, és tényleg jogos,hogy csak velünk jön nyaralni/balatonra,mozizni, kirándulni, bárhova? Utána meg én vagyok leszólva, hogy ezen felhúzom magam. Mert olyan is elhangzott,hogy "de ezen most mit húzod fel magad?"...


2013. aug. 20. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
persze egy ilyen dolog miatt le kell degeneráltozni a családod, akik hurcolászták mindenhova a barátnőd...
2013. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem:

Ilyen esetben a normális reakció az lenne, hogy" akkor nem megyek én sem,ha te nem jöhetsz, mert én mindig mehettem veletek, b*nkóság lenne tőlem' Meg is kérdeztem tőle, erre ő kiakadt, hogy de szerinte teljesen normális,hogy ő jól szeretné magát érezni:) Ezen hűltem el nagyon, nem magán a tényen,hogy nem férek be, ez megérthető dolog, nincs hely, nem baj, az a vicc,hogy ezen ő felháborodik,és nekem ezt mosolyogva kéne fogadnom,hogy oké, menjél csak, és hogy mertem én megkérdezni,hogy nem-e maradna itthon velem?... Tulajdonképpen érezzem én magam szarul,mert,hogy elrontom a kikapcsolódást. :)

2013. aug. 20. 23:25
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
nem értem mi a kérdés...
2013. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én többet a környékére sem mennék, hogy ne "lógjak a nyakán"! ... de ő se jöjjön!
2013. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

első: Nos, valahogy úgy...


Második: Jól esett magamból kiírni,de a kérdés lényege az az, amit majd említeni fognak,hogy már megválaszolták pár nappal ezelőtt is, többé sehova. Anyu is csak ennyit mondott rá, szóval erre válasz talán nincs is, csak max mindenki leírja a véleményét a dologról,aki a másik kérdéshez nem írta le.

De most tényleg olyan,mintha családom és én lennénk a hülyék... Arra kérdeztem rá a fenti szövegrészben,de a másik kérdéshez is sokan leírták,hogy anyunak van igaza, itt is csak annyi lenne.Csak,most kijött belőlem, mert felhúztam magam rajt.

2013. aug. 20. 23:29
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a kérdést. Ti vittétek magatokkal őt mindenhova, nyaralni, moziba, ő meg nem hivott téged, és mikor rákérdzetél és mondtad hogy szivesen mennél velük felvolt háborodva hogy rájuk akastkodol. Elhiszem hogy rosszul esik hiszen azt gondoltad te is annyit érsz neki mint ő neked. Sajnos nagyon sok barátban lehet ilyen nagyot csalodni. lehet nem tünik nagy dolognak, de igenis az.. Sajnos van ilyen. :S ne abbol indulj ki soha, hogy te mit teszel, mit tennél másokért(sajnos énis ilyen vagyok) mivel tök felesleges..senki nem olyan mint te. Az meg tök természetes dolog hogy a családodnak elmondod mi bánt ha jo a viszonyod velük:) Én ha elmondok vmit tesomnak vagy anyumnak az kb olyan mintha magamhoz beszélnék..:D szerintem nem számit kibeszélésnek..:)
2013. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
belinkelnéd az elözö kérdésedet?:)
2013. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit talán bunkó stílusban adta elő a dolgot és illendő lenne kölcsönösnek lenni, de...


Nem az lenne a normális reakció részéről, hogy akkor ő sem megy el a családjával csak azért, mert Te, egy barátnője nem mehet velük. Ők egy család, nem kellene ilyen szinten összeragadnotok, hogy mindenhova csak és kizárólag együtt. Nektek sem kellett volna mindenhova vinnetek őt is magatokkal.


Nem minden szülő szereti, ha állandóan rajtuk lóg egy "idegen", akihez alkalmazkodni kell, hogy nem lehetnek csak magukban, ezt fogadd el. A Te szüleid nem ilyenek, ez egy dolog, de nem mindenki olyan.


Szóval szerintem egy icipicit akadjatok le egymásról. Fogalmam sincs hány évesek vagytok, mert az előző kérdésed nem láttam, 11-13 körülre tippelnék. Nem kell állandóan összenőve lenni, nem is egészséges, és gondolja bele, mi lesz, ha valamelyikőtök bepasizik, hármasban jártok majd randizni? :)

2013. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


előző kérdés:D 16 éves leszek én, ő 17 múlt.

Az összeragadás valamilyen szinten valóban igaz, de nem ilyen szinten, megnézel egy jó barátságot, és azt hallod,hogy együtt nyaralnak, akár szülők nélkül is, minket még szülők visznek, de én ezt pl: 1 évvel ezelőtt menőnek éreztem,hogy húú a barátnőmmel közösen nyaralunk.

A kérdésben is kommentben írtam róla pár példát, ott írták sokan, hogy kihasznál,és pofátlan.

Most ahogy visszaolvastam eszembe is jutott,hogy talán az a baj,hogy én múltkor megemlítettem neki,hogy a balcsira a családdal megyünk.

Lehet ez a tüske még benne van/volt,és ezért támadott.


a párbeszéd valahogy úgy volt,hogy:

'megyünk xy helyre,de csak 1 hely van,te nem férsz be'

én: 'akkor miért nem maradsz itthon, ha csak 1 nap,és akkor itt aludnál'(mert az volt a gondolatom,hogy rosszul érzi magát-mint ahogy én érezném, fordított esetben, mert valjuk be ez így nem illik azért mégsem)

erre kikelt,hogy

Ő- Nem kell mindig egymáson lógni, anyuval szeretnék lenni, kell a kikapcsolódás, te is mehettél volna a családoddal. (erre eszembe jutott elég erősen,hogy kösz,hogy most szólsz,hogy kár,hogy jöttél...Mert ott akkor jól érezte magát. pl: 4-5 hónappal ezelőtt moziba is) Nos, most egy pár napig tuti nem beszélek vele,mert kicsit kiakadtam ezen a dolgon,bár igaz,hogy van aki nem olyan,hogy szereti az idegent, de 2 éve legjobb barátnők vagyunk, szó szerint pl: tesóm haverjával szilveszterkor puszit adtak egymásnak, pedig még én sem szoktam puszilkodni,mert együtt szilvesztereztünk.)

2013. aug. 20. 23:48
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem is ertem, miert kell Ennyire osszeragadni... Eleg szomoru szerintem hogy nem tudsz rlmennni a családoddal nyaralni anelkul hogy ne rangasd magaddal valami hulye barátnőd.. Meg ti álltok neki mindnet?.. Szoktak együtt nyaralni barátok barátnők de bőven raertek majd 18-19 évesen amikor majd nem a családi nyaralást b.sszatok el es nem a szuleiden eloskodtok..
2013. aug. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!