Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a párotok ki...

Mit tennétek ha a párotok ki akarna menmi külföldre ti viszont nem? Elválnátok?

Figyelt kérdés
Volt itt az előbb egy hasonló kérdés ezért vagyok kiváncsi a válaszotokra.
2013. aug. 17. 12:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ja es lemaradt,hogy pont ezert a gyerekek miatt mennek,nem valnek el.ilyen hulyeseget...
2013. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ez sokmindnetől függ.


- mekkorák a gyerekek?

- milyen messzire mennétek?

- kint lenne biztos munka, van hozzá nyelvtudás, lakhatás?

- itthon hogy éltek, megvagytok vagy nyomorogtok? Van állásotok, ami legalább biztos?

- a családdal mennyire szoros a kapcsolat?


Mérlegelni kell, hogy megéri-e. Mert pl. nyelvtudás nélkül akkor sem éri meg menni, ha itthon sz*r a helyzet, mert az sosem végződik jól. De ha van megfelelő végzettségetek és tudásotok, csak épp itthon nem tudjátok hasznosítani, akkor érdemes.

Megint más, ha kicsik a gyerekek, akkor fél-1 év alatt megtanulják a nyelvet kint. Viszont a tinédzserkorúaknak már évek kellenek a megfelelő tudás elsajátításához, az iskolai anyag bepótlásáról nem is beszélve.


Szóval nem olyan egyszerű ez.

2013. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez a veszély nem fenyeget, nekem pont mehetnékem volt. :-)


Viszont ha a párom olyan helyen akarna élni ahová én nem vágyom, végiggondolnám, hogy ideiglenesen nem érdemes-e megpróbálni. A gyerekeknek pont jót tesz, és ők a fontosabbak mint a család többi tagja.

2013. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2013. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Abban a kérdésben is mindenkit lepontoztak, aki nem adna fel minden biztosat az életében a bizonytalanért. Mert Kanadában kolbászból van a kerítés, Kanada a meseország! Persze! :D

Ráadásul senki meg nem kérdezte, hogy ugyan a gyerekek (akik már 13, 17 és 20 évesek), ugyan mit szeretnének. Apuka dönt a család meg ugorjon. Anyuka adja fel a biztos, jól fizető állását, a gyerekek a sulit, mindent kezdjenek elölről egy idegen országban, mert apucinak ez tetszik.

Na, így én sem biztos, hogy mennék.


Talán mennék, ha:

-nem lennének gyerekek (ha kisebbek azért, mert hova teszem őket, ha elmegyek dolgozni, ha még a nyelvet sem beszélik, a nagyokat meg lehetőleg nem szakítanám ki a tanulmányaikból, főleg ha szintén nem beszélik a nyelvet)

-A környéken nem lehetne megoldható a megélhetés

-Nem lennének idős, beteges szülők, nagyszülők, akik rajtam kívül másra nem számíthatnak és akikkel ha úgy adódik, akkor ott kell lennem.

- Kanadában már szerzett volna nekem munkát a férjem és nem a bizonytalanba mennék bele.


Amúgy utálnék külföldön élni, ha kimennék, az biztos súlyos kényszerből lenne.

2013. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Őszintén szólva ez attól függ, hogy a páromat mennyire szeretem, mennyire kötődöm hozzá. Ha nagyon szeretem, akkor természetesen hajlandó vagyok előrébb helyezni a kapcsolatunkat, mint a saját akaratomat. De ha ez a kapcsolat számomra már nem olyan fontos, és én nem akarok menni, akkor valószínűleg elválnék.
2013. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem hülyeség mindenben előrébb helyezni a másik akaratát, mint a sajátunkat. Ez nem feltétlenül a szerelem fokmérője.

Át kell gondolni, át kell beszélni az egyik és a másik fél indokait és úgy, közösen a lehető legjobb, vagy legalábbis a mindkét félnek elfogadható megoldást hozni.

2013. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

mivel nincs gyerekünk, és itthon is biztos megélhetésünk valamint lakásunk van, így először megkérdezném, h mi a mögöttes motivációja. max valami agymenés lehet, mert az életszínvonalunk alapján sokan cserélnének velünk.

mivel ismerem magam, és tudom mennyire kiborít a honvágy, így nem mennék. ha ezek után mehetnékje van, akkor sem tartanék vele.

vagy rájön, h mégis én kellek neki és hazajön, vagy külföldön talál egy másik nőt és vele él boldogan. hazám csak 1 van, pasiból meg millió.

2013. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha gyerekek vannak, akkor velük együtt mennénk. Rájuk is szebb jövő várna, de akárhogy is: a család maradjon együtt.


hármas voltam

2013. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igy van ,a gyerekekre is szebb jövő vár külföldön ;-) . Mi is ezt a nézetet valljuk a párommal ! Hazaszeretetből nem lehet megélni ,innen akinek lehetősége van rá jobban teszi ha odébb áll . ;-)
2013. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!