Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szólnom kéne a...

Szerintetek szólnom kéne a lány anyjának?

Figyelt kérdés

a sztori röviden, van egy barátnőm, akinek a lánya és az én lányom is ismerik egymást de nincsenek különösebben jóban. Az ő lánya 19 éves most lesz másodéves az egyetemen. mivel vidéki, ezért Budapesten pár barátnőjével szereztek neki albérletet, amiért a barátnőm minden hónapban odaad 30ezer forintot, plusz ugye kajára stb. A lányom mesélte, h a csaj nem is lakik a lakásban, hanem majdnem az első perctől kezdve a pasijánál, ide néha feljön a cuccaiért, de különben nem ott lakik.

Talán semmi közöm hozzá, de ugyanakkor ha az én lányom vágna így át, szeretném tudni. Így most havi 30ezret kidob az ablakon, amit lenne hova tenni. Szerintetek szóljak a barátnőmnek, vagy ne? Én úgy érzem h jó lenne tudnia, én a helyében tudni akarnám, és nagyon rosszul esne, ha végül kiderülne, és rájövök, h ő tudta de nem szólt. Szerintetek?


2013. aug. 15. 12:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

Es te honnan tudod, hogy az anyja nem tudja, hogy a lánya nem mondta el neki?

Lehet ez magánügyük és nem akarja veled megosztani.

Legfeljebb általánosságban beszélnék, hogy miket lehet hallani, hogy sokan fizetik a gyerekeiket és azoknak csak a cuccai van ott, közben meg máshol alszanak. Különben is mi van olyankor, ha éjszaka alszik a pasijánál és nappal meg lehet ott tartózkodik.

2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Semmi közöd hozzá. Egyáltalán semmi. Ahogy a lányodnak sem.


1. A lány téged is meg a te lányodat is utálja majd, mert minek kell nektek beleavatkozni, meg pletykálni, miért jó az, ha másnak elcseszitek a dolgait?


2. Inkább örülnél, hogy a lányodnak olyan lakótársa van, aki ott sincs, lehetne sokkal rosszabb. Ha nem is lakótársa, csak hallotta a Zsuzsitól meg a Maritól, hogy ez állítólag így van, akkor meg főleg nem kéne ugrálni, mert ki tudja mi igaz belőle.


3. Szülőként sem örülnék, ha valaki elkezdene beleturkálni az életünkben, meg megmentőt és jó fejet játszana, meg összeugrasztani akarna a gyerekkel. Honnan tudod, hogy mit tud az anyja? (Ráadásul, ha már 5 éve együtt van a pasijával, akkor nem is lehet olyan naiv az anyja, hogy azt hiszi egy városban nem együtt vannak, hanem külön van a lánya.) Ha nem lakna ott nem lennének ott cuccai, nem menne fel néha sem. Ha nem lenne rá szüksége akármi miatt, akkor nem tartaná fent, hanem zsebre tenné az anyja 30 ezrét és benne belőle körömlakkot, meg cipőt vagy akármit.


Én komolyan nem értem, hogy miért kell egyeseknek folyton azzal foglalkozni, hogy a másik mit csinál, meg azt nézni, hogy hol lehet belekötni, hol lehet benne hibát találni. Elve, ha nincs is jóban a lányoddal, akkor a lányod mit foglalkozik azzal, hogy hol van a másik?

2013. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
49%
Kérdezõ nagyon érdekel a barátnõd lányának a magánélete, MINTHA az irigység beszélne belõled. Van lányod inkább vele foglalkozzál!
2013. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem az van, hogy a csaj kezd felnőni. Van hová mennie, ha kell. Most kezd független lenni. Kell egy biztos pont, ahová mehet, ha a sráccal nem jön össze minden, netán folyamatban van egyéb kapcsolat. Lehet, hogy a srác nem akarja, hogy odaköltözzön a csaj, valamelyikük még lehet, hogy nem is biztos, hogy erre készenáll.

Persze azért tudom, hogy piszkál a dolog. Esetleg próbálj hátulról érdeklődni a barátnődnél. Kérdezd meg, hogy a lányával mi újság mostanában? Van-e pasija, ha tudod, hogy van, akkor ez igen, milyen rég együtt vannak? Nem akarnak összeköltözni, mit tud erről? Netán látogassa meg a lányát. Vagy hogy ne legyen pénzkidobás, akkor keressenek a lakásba egy lakótársat és akkor kevesebbet kellene fizetnie a csajnak, netán semmit.

Tudod, azért ez olyan kor, amikor biztos te is alakítgattad végre a magánéleted és talán megalázó lenne, ha valaki beárulná, nem hagyná végre önállóan dönteni.

2013. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
75%
Én is vidéki anyuka vagyok, aki fizeti az egyetemista lányának az albérletét. A lányomnak pesti a barátja, és az esetek 80-90%-ban a fiúnál van. DE! Az albérletet akkor is kell fizetni, ha nincs ott. Sőt, a rezsi ráeső részét is fizetni kell. Mivel a cuccai viszont jellemzően ott vannak. És ezzel nincs semmi baj, valamint neked kérdező az égvilágon ehhez semmi, de semmi közöd nincs, azonkívül hogy kavarni akarod a lányoddal a szrt.
2013. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%

Én nem avatkoznék bele. Egyrészt ha pletykálsz, a lányod pontosan így fog átvágni legközelebb. Amúgy meg mi van, ha ő is téved? Másrészt nincs közöd hozzájuk, a lány felnőtt, nem minden a pénz, ha a lánynak így megéri, akkor ez van.

Én nem avatkoznék bele, ha a barátnőd rákérdez, tudtad-e, akkor ártatlan arccal feleld, hogy igen, de azt hitted, ők ezt így megbeszélték a lányával. Ennyi.

2013. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Én szívesebben fizetném a lányomnak az albérletet akkor is, ha alig van ott, mint összekényszerítsem a fiúval, aztán ha van valami, akkor azért ne hagyja ott, mert nem tud hova menni stb. Főleg, hogy fizetni így is úgy is kéne, akkor nem ide adnám a 30 ezret, hanem a közösükbe.


Szerintem ehhez neked semmi közöd nincsen.

2013. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
83%

szerintem ne szólj bele, mert semmi közöd hozzá.

a pénzt nem kidobja, mivel a cuccai ott vannak, és lehet nap közben is ott van.

azt, hogy este meg merre alszik, ahhoz meg pláne nincs közöd.

másrészt ha olyan rég együtt vannak, nyilván az anyuka is tudja, hogy a lánya ott alszik.

a pénz nincs kidobva, mivel ha összeköltöznének a fiúval, ott is kellene neki fizetni. vagy mit gondolsz, ott ingyen élne?

2013. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

"de ez a fajta sunnyogás"


Hát ne haragudj a saját lányodra se lehetsz sokkal büszkébb, ha ő meg valakivel nincs is jóba, de azért rögtön szalad anyukához, hátha ő keresztbe tud annak a valakinek tenni. Közben ő meg tetszeleg a jótündér szerepében, hogy látod anya én milyen jó vagyok? Látod anya? Látod én nem! Látod? Simogasd meg a fejem, dicsérj meg, mondd, hogy ő egy szar! Mondd, hogy bezzeg én! Jutalom falat nincs?

2013. aug. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
egy kérdést tettem fel, köszönöm a válaszokat, a lányom nem árulkodott, hanem kérdeztem h mi van a csajjal és akkor mesélte. Nem fogok beszélni a barátnőmmel, ha ennyien így gondoljátok h ez a helyes akkor félreteszem a saját gondolataimat
2013. aug. 15. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!