Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is én vagyok...

Szerintetek is én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Nem akarok regényt írni, csak a lényeg: barátnőm fejébe vette, hogy a férje megcsalja, állítólag "jelei" is voltak. Nagy féltékenykedésében addig jutott, hogy talán én vagyok az a nő. Nekem már a feltételezés is rosszul esett. Nemrég nevetve felhív, hogy ja, semmi, csak rémeket látott. Én szemrehányóan csak annyit mondtam: eszembe se jutna kavarni a barátnőm férjével. Az ő válasza: ez a szerencséd.

Mit mondjak, én azért egy bocsánatkérést elfogadtam volna. Húgom szerint túlreagálom, és nehogy emiatt megszakítsam a barátságot. Pedig az én fejemben ez is megfordult.


2013. aug. 13. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Húgod szerelmes a barátnődbe?


Mi az, hogy "művészlélek"?


Mert létrehozott már valami maradandót? És ha így is történt, ez mentség arra, hogy mások lelkébe taposson a gyanúsítgatásaival?


Egyébiránt ne aggódj, nem lesztek sokáig barátnők. Ha ezt lenyeled is, a hölgyike majd talál mást, amit rád fogjon, és soha többet nem áll veled szóba egyik pillanatról a másikra.


Amit művelt, az meg undorító, ez nem barátság, ott fel se merülne, hogy esetleg te meg a férje... nem még hogy feltételezi is, aztán meg közli, hogy ja, semmi. Hisztibéka.

2013. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, hogy:


"Én szemrehányóan csak annyit mondtam: eszembe se jutna kavarni a barátnőm férjével. Az ő válasza: ez a szerencséd. "


Ez meg színtiszta fenyegetés volt, főleg, ha félig komolyan, félig viccesen mondta. Hogyha mégis megfordulna a fejedben, mert ő nem hitte ám el most teljesen, hogy nincs köztetek semmi, akkor jól húzzad meg ám magadat, különben...


Fú, de utálom az ilyen nőket, mint a "barátnőd". Bocs.

2013. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az érzékeny, ezek tényleg súlyos szavak. Az meg, hogy más a temperamentuma, nem foglalja magába, hogy személyiségétől fogva képtelen megválogatni a szavait, vagy féket tenni a nyelvére.
2013. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem művészlélek ez hanem hülye!

Ismerek pár művészt (szobrász, író, festő - ebből is élnek) egyik sem viselkedik így!

Szóval vágnám ki a francba, nekem nem kellene ilyen "barát".

2013. aug. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A húgod nagyon rosszul látja, és nem te vagy a túlérzékeny, jogos a haragod is, és a sértettség-érzeted is.


Nem elég, hogy nem bízik meg benned a legjobb barátnőd, nem elég, hogy nem képes belátni, hogy megbántott téged (esetleg jó mélyen) és az lenne a MINIMUM, hogy bocsánatot kér, de amikor rászólsz - hogy vegye már észre magát, mennyire túllőtt a célon - még neki áll feljebb.


Az "ez a szerencséd" nagyon fokú agresszió ebben az esetben, cirka fenyegetésnek is beillik.


Hát, mondhat a húgod azt, amkit akar, én nagyon gyorsan leépíteném az ilyen "legjobb" barátnőd és keresnék helyette egy igazi barátnőt.


A húgod pedig csak rendezze a SAJÁT életét, ne a tiedet. Vagy csak egy érzelmi analfabéta, vagy még nagyon kiskorú, vagy hasonló agresszor, mint a barátnőd.

2013. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!