Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a túlérzékeny, vagy...

Én vagyok a túlérzékeny, vagy sokat akarok tőle?

Figyelt kérdés
25 évesek vagyunk, van saját lakásunk, gyerkőcünk, a második pedig útban van. már 7,5 éve vagyunk együtt. Minden nagyon jó és szép volt, de kb 6-7 hónappal ezelőtt a párom rátalált a régi gyerekkori "barátjára". Azóta csak azt érzem, hogy a kapcsolatunk egy lejtőn lefelé rohan, és nem tudom behúzni a féket. Most is ott van nála, ahelyett, hogy a szabadidejében velünk lenne. A legfőbb gondom talán az hogy ez a barát rászoktatta az ivászatra. Ilyenkor mikor nála van jól berúgnak, mert ez a "buli". És persze ha ilyenkor felhívom, hogy mikor jön haza, vagy nem szeretne e hazajönni, akkor ő a papucs a "barátja" szerint, mert minek elszámolni az idejével meg mi közöm van hozzá stb stb. Múlt héten akadtam ki teljesen mert elment itthonról kb délelőtt 11 kor. Elméletileg az anyjáékhoz készült. délután 2 kor írt egy smst hogy egy óra múlva itthon van. onnantól kezdve 3 órán keresztül nem bírtam elérni. nem vette fel smsre sem válaszolt. Este 6 kor hazatámolygott persze részegen. Ha felhozom a témát mindig engem okol, hogy minek akarok összeveszni vele, meg mindig én idegesítem fel őt. Régen mikor nem volt ez a barátja akkor nem voltak ilyen gondjaink. Szóval ha beszélni próbálok róla akkor azt kötekedésnek, direkt civódásnak veszi. Mintha bántani akarnám szánt szándékkal. Ő úgy érzi akkor van rendben minden ha a gondokról nem beszélünk. De engem ez idegesít, mert szeretném ha észhez térne, de hogy érhetném el ezt,ha ő nem akar beszélni erről??? Mit tennétek, mit tehetnék hogy rendeződjenek a dolgaink? Már előre szóltam neki, ha betöltöm a 36. hetet akkor nem fog odajárni a "barátjához" mert bármikor elindulhat a szülés, kell hgoy itthon legyen. Ez sem tetszett neki, mert meg fog sértődni a "barátja". :(
2012. jan. 7. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Amikor a férjed dolgozik, keresd meg ezt a "barátot" és magyarázd el neki, hogy neki már családja van, és nem az ivászattal kell foglalkoznia, meg "bulizással", hanem a 2 gyerekével, és a feleségével.

Amikor kicsi voltam apám ugyanezt eljátszotta, anyám ment is utána, aztán csinálta a balhét.Jól leosztott mindenkit néhányszor, azóta kb rendben van a család.

2012. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ebben az is benne, hogy a férjed most éli ki magát "bulizás" terén.. Lehetséges, hogy korábban nem volt erre elég ideje?
2012. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 porsche13 válasza:
0%
te vagy túl érzékeny
2012. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akár kiélte magát, akár nem, ilyet nem csinálhat, mert már családja van. Gondolom, nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy nősüljön meg, vagy vállaljon gyerekeket. Felnőtt férfi, nem gyerek már, felelősséggel tartozik a családjáért. Ha ezt nem tudja felfogni, akkor költözzön a baráthoz.

Beszélgess el a pasival, hogy lehet, hogy neki se gyereke, se verebe, de ne szakítson el a családjától egy elkötelezett embert, főleg ne vigye bele az ivászatba.

2012. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ennek a barátnak van két gyereke és együtt él a feleségével, bár az tényleg csak együtt élés. Szóval ők már egyszer majdnem elváltak mert a férj folyamatosan csalja a nőt. Csak talán a gyerekek miatt vannak együtt. Nem tudom mit tehetnék? ti hogy beszélnétek vele?
2012. jan. 7. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!


Én azért írok neked, mert hasonló problémával küzdök annyi különbséggel, hogy mi még nem élünk együtt és gyermekünk sincs, de nagyon sokszor kell nélkülöznöm a páromat a barátai miatt. Próbálok ezzel együtt élni és türelmesnek lenni, de néha nagyon nehéz, így tudom, hogy mit érezhetsz. Sajnállak, mert veled ellentétben én legalább ki tudom még várni, hogy változzon a helyzet és csak utána komolyabbra fordítani a dolgokat.

Azt kellene megértetned a pároddal, hogy a családvállalás nem csak a te döntésed volt, hanem ő is ugyanúgy akarta, nyilván ezért születtek meg a gyerekek.

Amikor pedig valaki családot alapít, azzal igen nagy felelősséget vállal, amihez fel kell nőnie.

Nagyon fontos, hogy megbeszéljétek és megértse, hogy azt az időt, amit most elszalaszt a családjával tölteni, sosem kapja vissza és ezt később bánni fogja. Én a helyedben feltenném neki a kérdést, hogy vajon a barátja gondoskodna-e róla jóban-rosszban, ha esetleg titeket elveszít? Mert ezt sokáig nem lehet tűrni és egyértelmű, hogy ha ez így megy hosszútávon, akkor el fogtok hidegülni egymástól. Nem elkeseríteni akarlak, csak segíteni és felhívni a figyelmedet arra, hogy most kell erősnek lenned és a sarkadra állnod, máskülönben ez a helyzet csak rosszabb lesz.

Minden jót kívánok neked és elég erőt ahhoz, hogy boldog család legyetek, a babának és neked pedig egészséget!

És ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privátot, szívesen segítek!


30/N

2012. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!