Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja a családom hogy...

Miért mondja a családom hogy "férjhez kellene már adni téged"? 24 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Viccből mondják, de már a munkatársaim is azzal jönnek hogy "kellene már neked egy pasi". Holnap töltöm a 24-et és nincs pasim, komolyabb kapcsolatot sem tudok felmutatni. Nem is tudom...ilyenkor a szülinapomkor olyan vesztes érzésem van. Ilyenkor összegződik bennem hogy mennyire sz*r vagyok másokhoz képest, mert hogy mások hol tartanak. Most is tetszett egy srác, azt hittem én is neki, erre kiderült hogy a barátnőmmel akar randizni. Egyszerűen olyan elkeseredett vagyok.
2013. aug. 8. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel!! Annyi csoda létezik még a földön a férjhez menésen kívül. Légy nyitott, lásd milyen csodálatos az élet, csak egyszerűen érezd jól magad benne.

Keep calm!

És legfőképpen: NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! :)

2013. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 4!

"24 éves vagy, a gyerekemnek megtiltanám, hogy ilyen fiatalon házasságot kössön, nem hogy gyereket szüljön"


Áruld el, hogyan tiltod meg, ha a 24 éves felnőtt gyermeked házasodni, férjhez menni szeretne? Egyetértek 18-20 év valóban korai, de "megtiltani" még akkor sem tudod, max. úgy nevelni, hogy legyenek elvei, értékei...

De 24 évesen nem értem mi kivetnivalót látsz a házasságban. 24 évesen már 8 éve leszek a párommal, miért ne házasodhatnánk össze? Nyilván 16 évesen nem indult házasságnak, de aztán megkomolyodtunk, nem értem, miért szégyellje magát az a 24 éves, aki férjhez menne?



Kedves Kérdező! Bocsi, hogy elkanyarodtam a témától, de talán nem is annyira. Persze az a véleményem, hogy 24 évesen lehet férjhez menni, ennek ellenére nem tartom gáznak aki nem vágyik ilyesmire, vagy egyszerűen ne volt lehetősége. Nekem nagy mázlim van a párommal, 16 éves korom óta ismerem... Rajta kívül nem is volt szinte senkim, és ha most Ő nem lenne, fogalmam sincs hol kezdeném... Az egyik legjobb barátnőm 23 éves még nem volt SOHA barátja. De biztos vagyok benne, hogy egy nap röhögve írom alá az anyakönyvét, a házasságkötő teremben.

Ne aggódj, nincs amin :) Majd eljön, mikor időszerű lesz :) És boldooog szülinapooot:D



23-L

2013. aug. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves #12!


Természetesen nem tudnám megtiltani a gyerekemnek a házasodást semmiképpen és nem is állnák az útjába ha valami módon ezt tervezné. Mivel most még csak 14 éves a legidősebb, megtehetem, hogy efféle jövőbeni dolgokat sugalljak, mint tőlem jövő szándékot. A saját életem alapján alkotott elképzelés ez, ami szerint nevelni próbálom a gyerekeimet: értékeljék a párkapcsolatot és megfelelő komolysággal kössenek házasságot. Férjemmel 18 éves korunk óta "élünk" együtt, de mivel 26 éves korunkig tanultunk, így korábban házasságot kötni szerintünk felelőtlenség lett volna, azt vallottuk és valljuk ma is, hogy előtte meg kell tapasztalni a való világot és az abban együttélést is, nem csak a tanulás, az egyetem elzárt közösségét, hogy ott is működik a kapcsolatunk.

Szeretném ha a gyerekeim is hasonlóan sokáig tanulnának, de ettől függetlenül sem tartom jónak 24 évesen már megházasodni - általában. Ettől még van akinek ez már régen érett kor akár a gyermekszülésre is és persze van aki 40 évesen is túl gyerek még hozzá.

2013. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Már illene, ha lenne pasid ennyi idősen.Ennyi.
2013. aug. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Elvegyelek? :)
2013. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13-as! 24 évesen mentem férjez, munka mellett tanultam, nagyon jól fizető állásom volt, simán el tudtuk tartani magunkat. Nem minden 24 éves egyforma! Az egy dolog, hogy te még nem voltál olyan élethelyzetben 24 évesen, viszont aki el tudja tartani magát, és van olyan érett gondolkodású, hogy tudja, mivel jár egy házasság, akkor miért ne? Ne általánosíts, mert nem mindenki olyan, mint te.
2013. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!