Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti eltartanátok a férjeteket?

Ti eltartanátok a férjeteket?

Figyelt kérdés
Legalább tiz éve munka nélkül van a férjem. Azóta nem is nagyon igyekezett munkát találni. Anyósoméktól kap havonta egy bizonyos összeget. Azzal vág fel, hogy a tűzrevalót és gázt ő rendezi. A többi az én gondom. A számlák, a két gyerek vidéken jár egyetemre, a háztartás...Itthon nem segit bele semilyen házimunkába. Normán felül hajtom, hogy mindenre jusson. Ha esetleg valahol dolgozni is kezdett időközben, semmi sem volt jó neki,egyik piszkos másik nehéz....
2013. aug. 8. 13:12
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Roscher Alfonzína - erős és bátor vagy, minden elismerésem a tied. Az előző években a gyerekek eljártak nyaranta a határba dolgozni, igy legalább a ruhájukra nem kellett gondolnom. TAvaly még a férjem is elment néha-néha velük. Aztán volt egy olyan eset, nagyon meleg volt, hogy anyósom odaadta a napidijat a fiának, csak nehogy kimenjen a határba abban a hőségben. A gyerekek persze elmentek,őket a nagyijuk nem fizette le. Az idén nem jártak dolgozni a gyerekek, a lányomnak le kell rakni minden vizsgát hogy beirhassa a masztert ( nem tudom nálatok ezt hogy hivják, a negyedik év után). A fiam meg elsőéves egyetemista. Apukáddal mi van?
2013. aug. 8. 14:58
 22/33 anonim ***** válasza:

Majd jól beszopja a férjed, ha nem les anyuka aki pénzeli.

Fizetett, hogy nehogy melege legyen a kicsi fiának..b+! De a gyerekek azért rohadjanak meg a napon...

2013. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
35%

Apámmal már rég nem beszélünk. 6 éves koromban váltak, aztán úgy még 6 évig egymásra dobálták a sarat, mertek a piszkoskodások a féltékenykedés a cirkusz... meguntam és 12 évesen megmondtam, hogy nem akarom többet látni. (nem azért mert nem szerettem, nagyon is hogy szerettem és talán még ma is elszorul a szívem, ha ár gondolok, de az a piszkoskodás amit egymással műveltek, már nem volt tartható).


A gyerektartást egy az egyben anyámnak adományoztam, hogy fizesse belőle amit tud (már 4 éve nem is élek "otthon")


Nekem is az utolsó félévem a suliban és pillanatynilag úgy írom a diplomamunkám, hogy telefonon konzultálok

és a 8 órás munka után meg alszok vagy 5-öt és utána tanulás.


Lehet könnyebb lenne ha támogatnának engem is és a mamám fel is ajánlotta, hogy 10-5 ezer ftokat folyósítanna nekem, de egy ideje már a magmam lábán állok és nem bánnom, hogy így alakult az életem. Tudom, hogy meg tudom csinálni és megcsinálom. Ami nem öl meg az erősebbé tesz. Most maximálisan azon vagyok, hogy suli után megvalósuljanak az álmaim. Ha ehhez dolgozni kell, akkor dolgozok.


Szerintem a fiadnak nehezebb most, mert az első év az kemény szokott lenni. Nekem az első 1,5 volt húzós, akkor időm sem volt dolgozni, csak vizsgaidőszak után, de akkor azonnal mentem is munkáért, hogy kövi félévben legyen miből élnem.


Nekem azért volt pénzügyileg könnyű az első évem, mert középsuli előtt 2 évvel én már gyűjtöttem a pénzt az egyetemre, ha oda kerülök, akkor legyen "kezdő tőkém". Gondolom, ez a fiadnál nagyon nincs meg.

Diákhitelt meg nem veszek fel, akkor inkább a gyár 8 órába.


Szóval a fiad max annyit tud tenni, hogy nyáron amennyit lehet dolgozik.

Jelenleg 6/7 napot dolgozok és itthon diplomamunka, bár ezzel most elég jól állok.


A lehetőségeket keresni kell. Az időt is be lehet jól osztani. Mindent meg lehet szervezni.


Mondjuk én azokat tisztelem nagyon akik nappalisok 1 v 2 kisgyerekkel családanyák és akkor nekik még ott van a gyerek is és a háztartás is, a férjük, meg a munka... Na ők aztán tudnak valamit.


Én kitartást és sok sikert kívánok a gyermekeidnek! Ti egy család vagytok! Ez nagyon fontos! Ha apukára nem lehet számítani akkor a gyerekekre lehet csak ilyen szükséges időben. Beszéljétek át ki mit tud segíteni magán vagy a családon, mert neked az is segítség, ha a magukra való megvan. Ha jól szerveztek mindent össze és a gyerekeid is komolyan felfogják a problémát akkor megtalálják az utat a boldogulást felé. Ahol a szükség.. ott a lehetőség is. Keressétek meg a lehetőségeiteket!


Sok sikert!

2013. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. aug. 8. 15:21
 25/33 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen tekintetben együtt érzek veled és a családoddal.

Tudom, hogy szép lenne ha te is mindent meg tudnál a gyerekeknek, de az élet sajnos sokszor közbeszól.


Nehéz lesz ez mindannyiótóknak, kétségtelen, nekem is az volt sokáig. De a legfontosabb, hogy összetartsatok! És segítsétek egymást. Ha ezt a gyerekeid megteszik érted akkor te a leggazdagabb anyukák egyike vagy! :)

2013. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ha már eddig eltartottad egy beszélgetést talán még megérne. Egyetemista gyerekeitek vannak. Akkor nem lehettek már olyan fiatalok. Azt azért megkérdezném mégis hogyan gondolja? Ha eléritek a nyugdijas kort akkor majd a te nyugdijadbol fogtok ketten megélni? Mert ha nem dolgozik akkor majd nyugdijat sem fog kapni (gondoloom). Ha ezután sem keresne NAGYON sürgösen munkát, akkor LAPÁT.
2013. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Ő 53 éves. Én is betötltöttem az ötvenet. Húsz év munkaéve van, talán valami kis nyugdijra jogosul majd, de hol van az még!Csak belefáradtam már. Nem fizikailag, hanem lelkileg, hogy minden a vállamon van.
2013. aug. 8. 15:48
 28/33 anonim ***** válasza:
Ja lesz 30e nyugdíja, nagyon ki lesztek vele segítve. 2 év után dobtam volna a francba! Ingyelélő! Semmirekellő!
2013. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
17%
Azért kéne megkérni a gyermekeid, hogy legyenek melletted.
2013. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Nekem olyan a munkám,hogy hónapok alatt igen magas lesz a jövedelmem,és felajánlottam a páromnak ha elérek egy bizonyos összeget nyugodtan hagyja ott az amúgy ideiglenes munkáját,még tanul is és állat tenyésztéssel szeretne foglalkozni,szóval így szívesen "eltartom".Házimunkát közösen végezzük a gyereket is közösen neveljük Ő jobban szeret otthon dolgozni én meg szeretem a munkám,szerintem ilyen felállásban nincsen gond.Viszont amit te írsz az arra utal,hogy a férjed baromi lusta én kőkeményen megmondanám ha nem dolgozik övé sz összes házimunka.
2013. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!