Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti eltartanátok a férjeteket?

Ti eltartanátok a férjeteket?

Figyelt kérdés
Legalább tiz éve munka nélkül van a férjem. Azóta nem is nagyon igyekezett munkát találni. Anyósoméktól kap havonta egy bizonyos összeget. Azzal vág fel, hogy a tűzrevalót és gázt ő rendezi. A többi az én gondom. A számlák, a két gyerek vidéken jár egyetemre, a háztartás...Itthon nem segit bele semilyen házimunkába. Normán felül hajtom, hogy mindenre jusson. Ha esetleg valahol dolgozni is kezdett időközben, semmi sem volt jó neki,egyik piszkos másik nehéz....
2013. aug. 8. 13:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Fú, nem hogy nem tartanám el, de még egy nagy nulla is lenne a szememben és elhagynám az biztos. Az meg, hogy még a házimunkát is te csinálod... De tudod miért teszi/teheti ezt meg? Mert te hagyod. Tudod mikor hajtanék én érte...
2013. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
50%
Mivel tölti a napjait? Valami hasznos? (Mit jelent ez a mondatod? " Normán felül hajtom, hogy mindenre jusson." Mit hajtasz? Miféle norma?) Képzettsége? Fizikai erönléte?
2013. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a gyerekek miért tartanak vissza?

Ha egyetemre járnak akkor már nincs velük gond.

Amint egyetemista lettem én önállósodtam is.

Csak szülinapomon kapok pénzt, minden mást én fizetek magamnak. (koli, kaja, busz stb)


A gyerekekre kár hivatkozni. Ha életképesnek nevelted őket, megállnak a maguk lábán.

2013. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Akkor most házban laktok? Közös tulajdon? Akkor a fele téged illett, abból tudnál venni magadnak egy kis lakást és legalább nem lenne a nyakadon ez az ingyenélő!
2013. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Szerbiában élünk, a gyerekek vidéken járnak egyetemre,sokba kerül a lakás meg a többi. Egyetem mellett hogy lehet dolgozni? Nagyon kis házban élünk, a férjem nagyszüleié volt, még a második világhéború előtt épült, kis vályogház. Nem sokat ér az. Tanár vagyok, a maximum lehetséges 130 százalékot dolgozom. Eltűröm, szerelem már rég nincs.
2013. aug. 8. 13:42
 16/33 A kérdező kommentje:
Erős, egészséges,fémszakmában dolgozott azelőtt. Tizig alszik, ebéd után alszik, a többi leginkább tv és horgászás.
2013. aug. 8. 13:46
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Kib*szarintanám, mint macskát!
2013. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

1-2 évig eltartanám, de munkakeresés, nem csak immel-ámmal, hanem rendesen, és mellé vinni a háztartást.

Sima szerepcsere.

De hogy 10évig csak mert neki így jó, és én szakadjak meg, hát nem.

2013. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Az én férjem nem is hagyná. Azt sem hagyja, hogy az én keresetemből fizessük a csekkeket, meg amit a házra és az autóra kell fordítani. mert szerinte a férfi dolga eltartani a családot. Szokta is mondani, ha ki akarok fizetni valamit, legutóbb a saját kocsim műszaki vizsgáját, hogy fejre állna és hígat f....na, ha nem tudná előteremteni a pénzt a családra. És még így is segít nekem a háztartásba és a gyerekek körül!

Ha lebetegedne, és képtelen lenne dolgozni, akkor persze eltartanám, nyilván. Arról is gondoskodott, hogy ne nagyon maradhasson munka nélkül, mert 2 munkahelye van.

2013. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
75%

Én tudatosan készültem a sulira. Gimi alatt összegyűjtöttem 200 ezer Ft-ot plusz anyuéktól kaptam 50 ezret és 2 félévig ebből életem. (mondjuk akkor még sokkal többre elég volt a pénz)


Aztán 1,5 év után sikeresen minden tárgyam után (ami csodaszámba ment mérnök karon) sok időt spóroltam magamnak. És volt időm elmenni dolgozni.


De a törés akkor jött az életemben, mikor anyám depresszióba esett plusz munkanélküli is lett. Akkor már nemcsak úgy azért dolgoztam, hogy nekem legyen, de azért is, ANYÁMNAk is legyen. Az nehéz időszak volt. Sokszor éreztem, hogy nem akarok reggel felkelni, csak egy napot hadd aludjak, mert munkából azonnal mentem a suliba vagy ha este jöttem ki akkor hajnalban tanultam, de sikerült. Az átlagom jó maradt, a magam havi 50-60 ezrét meg kerestem, ami ment anyunak is kajára...


És nekem az egyetem óta nincs nyaram. Mert ilyenkor tudok csak pénzt gyűjteni a legbiztosabban és a legtöbbet. SOkszor szartul érzem magam, mert míg a szaktársaim nyarnak a balcsin én egy gyárba rohadok. És már 5 éve nem láttam a balatont, de még egy strandot sem.

De meg csinálom, mert meg kell csinálnom. Mondjuk most annyival könnyebb, hogy anyukámnak van munkája, és vele már nem kell foglalkoznom. De meg lehet azt csinálni csak akarat kérdése szerintem. Tudom ,hogy nehezebb, de ha nyárat végigdolgozom, akkor az a pénz elég nagyjából 1,5 szemeszterre és a suli alatt keresett pénzem meg a maradék hónapokra.

Plusz megtanultam beosztani úgy a pénzem, hogy ha kell 15 000-ből élek, ha kell 35-ből egy hónapba.

2013. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!