Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez bántó lenne, mit...

Nektek ez bántó lenne, mit reagáljak erre?

Figyelt kérdés

Tudni kell,hogy az anyósommal nem olyan jó a kapcsolatom,mégis vendégül láttam őket,csirkét sütöttem.

Most tényleg nem úgy sikerült,mint szokott,kissé odaégett az alja,de nem vészesen,mindenki megette.

Salátával,és tepsis krumplival csináltam.

Szeretek főzni,és a férjem is szereti a főztöm.


A lényeg,kajálás után ilyet szól az anyósom:


"azt hiszem meg kell tanítsalak főzni,szépen eljössz hozzánk,és megmutatom hogy kell finoman megcsinálni a tepsis csirkét,nem az internetről kéne nézni a receptet!"


2013. aug. 4. 23:52
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
60%

itt az a legnagyobb baj, h anyósba nem szorult annyi kultúra, h ilyen megjegyzéseket megenged magának.

lehet, h én is piszok rossz dolgokat sütök, de anyósom jó képet vág hozzá és legalább megköszöni. :)

2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
43%
Gratula a férjedhez!
2013. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
22%

25 évesen még megsértődtem volna,de 39 évesen nem.


Szerintem jót akar,akkor sértődj meg,ha a külsődet kritizálja stb,de szerintem csak tovább akarja adni neked a tudását,amit max.rosszul fejezett ki.

2013. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
17%

#33-assal értek egyet.


A kérdező is elismerte, hogy elcseszte, odaégett.


Az, hogy egyesek anyós ajánlatát valami egetverő bunkóságnak fogják fel, igen csak sajnálatos. Ha mindezt anyám mondja, akkor oké, de ha anyós, akkor már vért kíván? Csapjuk pofán az öreglányt, mert megszólalt?


Nem kell ebből ügyet csinálni, de ha mindenképp a feszültséget kell generálni, akkor persze meg kell sértődni, elhajtani a búsba, kiosztani, stb., lehet a férjet is gyalázni, hogy micsoda genya alak, aki lapít mint sz@r a gazban.


Vagy végre felnövünk, felnőttként gondolkozunk, és azt mondjuk:


oké mama, megbeszéltük :)


És pont. Ennyi.


(A szalvétába köpött sütemény vagy torta - igen, neki lehet, hogy túl édes. Az, hogy a gyerek és a férj kétpofára tömi magába, nem azt jelenti, hogy Gundel mű készült a konyhába. Nekik így ízlik, neked ez az elsődleges, mamának meg legközelebb szólsz, hogy lehet, hogy kicsit édes lesz, mert tudja, nálunk így szeretik. Ennyi)


Lépj túl rajta.

2013. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
67%

"Ha mindezt anyám mondja, akkor oké, de ha anyós, akkor már vért kíván? Csapjuk pofán az öreglányt, mert megszólalt? "


Ha a jó édesanyám mondaná, hogy " na lányom, te aztán nem tudsz főzni" mikor évek óta magamat látom el, akkor is bunkóság lenne. Itt arról van szó, hogy ha normális, akkor nem tesz megjegyzéseket, vagy maximum annyit, hogy "hát ma nem egészen úgy sikerült, mint szokott, de nembaj, ha van kedved átjössz hozzám egyszer és megmutatom hogy kell bánni ezzel a fránya sütővel, néha bizony odakap benne az étel nekem is". Nem tirpák módon kijelenteni, hogy ez sz*r és majd ő megmutatja.

2013. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

"Vagy végre felnövünk, felnőttként gondolkozunk, és azt mondjuk"


A te írásod baromi felnőttes volt,már nem azért! :)

Nem Gundel mű készül,de ha tíz embernek ízlik (apósomnak is,aki nem szereti az édeset),akkor ne a tíz embernek legyen már sz.r ízlése!

Vele van a gond,nem velünk!

Az megy hogy egy bunkó beszólásra így reagálok,szerintem nem gyerekes dolog......inkább neked van idióta felfogásod,már bocs!


"Az, hogy egyesek anyós ajánlatát valami egetverő bunkóságnak fogják fel, igen csak sajnálatos."


Nem sajnálatos :)

Gondolom nehezen megy az olvasás,de írtam hogy TUDOK főzni,tehát nem ezzel van gond,nem dicsérem magam,de mindenki így gondolja.....egyedül anyósnak van mindig valami megjegyzése....

Másik: Leírtam azt is (megint csak nehézkes szövegértés)

hogy ő hogyan főz....tehát nem tudom mit tudnék tőle tanulni....hogyan kell zsírosan,tokosan megsütni a csirkét?


"Nem kell ebből ügyet csinálni, de ha mindenképp a feszültséget kell generálni, akkor persze meg kell sértődni,"


Nem,gondolom jó kiscserkész módjára tűrni kell,és mindent le kell nyelni,mert ő "ki ha én nem?" úgy gondolja szapulhatja az én főztöm,ahelyett hogy felcsapna egy "hogyan főzzünk kevésbé zsíros ételeket" szakácskönyvet,de egója az van,mert ő felajánlja nagy kegyesen hogy megtanít engem "normálisan" főzni!


"Ha mindezt anyám mondja, akkor oké, de ha anyós, akkor már vért kíván? Csapjuk pofán az öreglányt, mert megszólalt?"


Az én anyám drága nem szokott így lecseszni,ha meg is teszi,kettesben,és nem 6 ember előtt,tudja mit jelent a diszkréció......


Szóval köszönjük az okoskodást,de nem kérnénk belőle....

2013. aug. 5. 14:28
 37/47 anonim ***** válasza:
46%

ma 11:16


Én kívánok neked egy folyton kritizálgató,kötekedő anyóst,aztán egyből nem lesz ilyen nagy a szád!

Bár tudom,te majd sokkal jobban kezelnéd a helyzetet!

Aha!


Neked van egyáltalán anyósod?

Illetve rossz a kapcsolatod vele?

Nem?Örülj neki!

2013. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
72%

Én viszont 10:54-es vagyok és az egyik ex-anyósom mikor összejöttem a fiával egész éjjel ordította a másik szobából,hogy utál engem,mert elveszem tőle a fiát.


Szerintem súlyosabb,minthogy a saját főző tudását át akarja adni nekem.Bár én tanulhattam volna a felmenőimtől főzni...


Én viszont annyira csak azt láttam ebből,hogy ő milyen hülye szegény,hogy nem vettem föl.

Aztán mikor (soká egyébként) szakítottam a fiával,még azt akarta,hogy tartsam vele a kapcsolatot és állandóan visszasírt.


Tudom 0%-os leszek,de szerintem így is hozzá lehet állni a helyzethez,az "igazi" anyósomnál is csak profitálok belőle.

2013. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
76%

Mit kellene reagálnod? Már semmit. Ott, akkor kellett volna, de erről lekéstél :)


Lerágott csirkecsont :)

2013. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok:)


Szóval köszönjük az okoskodást,de nem kérnénk belőle....



háááát, ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna??????

2013. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!