Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez bántó lenne, mit...

Nektek ez bántó lenne, mit reagáljak erre?

Figyelt kérdés

Tudni kell,hogy az anyósommal nem olyan jó a kapcsolatom,mégis vendégül láttam őket,csirkét sütöttem.

Most tényleg nem úgy sikerült,mint szokott,kissé odaégett az alja,de nem vészesen,mindenki megette.

Salátával,és tepsis krumplival csináltam.

Szeretek főzni,és a férjem is szereti a főztöm.


A lényeg,kajálás után ilyet szól az anyósom:


"azt hiszem meg kell tanítsalak főzni,szépen eljössz hozzánk,és megmutatom hogy kell finoman megcsinálni a tepsis csirkét,nem az internetről kéne nézni a receptet!"


2013. aug. 4. 23:52
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
89%

Akkor nyugodtan mond meg neki, hogy

sajnálom, de én nem akarok olyan zsírós ételeket főzni mint amiket maga szokott, és én nem szeretem a csirkét ha tokos.. Inkább tanulok az én anyukámtól, ő legalább megpucolja a csirkét rendesen..."


Valószínű hogy megsértődött volna, de legalább megszabadultál volna az éles nyelvétől..


Ha nem vagy ilyen "vagány" beszólogatós akkor tanácsolom hogy ezentúl hanyagold a vendéglátást anyósod részéről. Nem kell meghívni soha többé ha enni kell..

2013. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim válasza:
21%
Szerintem használd ki, menj át nézd meg, hogy csinálja hátha 1-2 trükköt el lesel tőle...
2013. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
55%

Anyósom is szokott ilyeneket mondani, pedig a férjem százszor jobban szereti az én főztömet, mint az övét( az övét én se szeretem, alig használ fűszereket, mindent párol, nem süt. Elhiszem én, hogy egészségesebb, de nem jó)

Sértő, de szerintem hagydd rá.

2013. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
82%

Legközelebb mond neki, hogy szívesen megkínálnád, de úgyse fog ízleni, inkább hagyja meg a részét a fiának és az unokáinak.

Nem illik vendégségben ijet mondani. Én anyámtól sem viselem.

2013. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
65%

jujj én tuti hogy nem hagytam volna szó nélkül...

tuti, hogy azt csinálnám , hogy amikor valami nagyon fárasztó napja van és már késő délután van.. akkor odaállítanék egy valag kajával hogy "Na anyuka, akkor hogy is kell csinálni azt a jó tepsis csirkét". ha valóban jól kifáradt akkor nem lesz ereje még nekiállni csirkét sütni aztán utólag meg azzal háríthatsz hogy márpedig te ott voltál és szerettél volna tanulni...

egyébként csak az őszinte irigység beszél belőle. fiatal vagy, élettel teli vendégséget szervezel ízlik mindenkinek... nem hagyhatja szó nélkül...

legközelebb ne hagyd rá...mert akkor ez csak rosszabb lesz!

2013. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
88%

Csak én vagyok kiakadva a papucs férjen???

Ott ül, kussol, a feleségét meg az anyja alázza az egész család előtt!

2013. aug. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is egy dolog az, hogy az anyós bunkó, le kell tojni vagy vissza kell szólni neki.


De ha az én férjem ülne ott és tűrné, hogy ilyen stílusban kritizáljanak, nem tenné zsebre amit utána mondok neki, főleg, ha az anyósnak annyira bicskanyitogató a stílusa, hogy már a sógornőm is véd... csak a kedves férj ül ott kussban és hallgat inkább?!

2013. aug. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
26%

"Csak én vagyok kiakadva a papucs férjen???

Ott ül, kussol, a feleségét meg az anyja alázza az egész család előtt!"


Hát nagyon úgy néz ki, hogy csak te. Én mint férfi egyrészt nem fordulnék az anyám ellen, másrészt ha beleszól akkor meg csak még nagyobb balhé lesz belőle tök feleslegesen.


Sőt...az ilyen emberek, mint az anyós pont ezekre az esetekre játszanak, kóstolgatnak téged, azért hogy te támadj, ilyenkor mindig valami finomabb elkerülő manőver kell, pl "úgy látom a többieknek ízlik", és ennyi, innentől bármit mond, nem kell felvenni a kesztyűt. Ha viszont nekiállnak vitatkozni, főleg feleség, fiú, anya egyszerre, akkor aztán végképp emlékezetes vacsora lett volna.


Amúgy a család többi tagja telibe sz_rja az egészet, a kérdező is tegye ezt.

2013. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

17 sajnos ebből már volt vita,tudom hogy papucs,de sajnos ezen nem tud változtatni.....ha vita van,megijed,és inkább odébb megy,ne is legyen a közelben,azt mondja annak idején az anyja túlságosan elkényeztette...


18 azért nem normális amit ő csinál,én is sokszor ki tudok akadni rajta,de szeretem

2013. aug. 5. 01:24
 20/47 anonim ***** válasza:
53%
Ja mondjuk a túlzott anyuci pici fia viselkedés tényleg gáz lehet.
2013. aug. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!