Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, kicsit hosszú lesz, ha van időd, kérlek olvasd el. Megpróbálom minél tömörebben.

29 éves nő vagyok. Párommal van egy közös kisfiúnk. Velük, illetve anyósommal, apósommal és a sógornőmmel élek együtt (sógornőm késői gyerek lett, most lesz 18 éves).

A házban 3 szoba található: egyikben alszunk a párom, én és a gyerek. A másikban az apósom. A harmadikban a sógornőm és az anyósom egy ágyban (!). Nem tudom, hogy ez normális e.

A sógornőm még soha nem járt postán. Orvosnál soha nem volt még egyedül. Nem tudja, hogyan kell bekapcsolni a gáztűzhelyet, az automata mosógépet, vagy a kávéfőzőt. Még soha nem mosogatott. Tanulni csak akkor tanul, ha legalább egy órát könyörögnek neki.Így néz ki egy átlagos napja:

Délután fél kettőkor kel fel, de van, hogy háromig alszik. Akkor hajlandó csak picit hamarabb felkelni, ha süt a nap, ugyanis ha felkel, a reggelit ágyba kéri, aztán sipirc kifele napozni. Ha nem jó az idő, akkor meg szolárium.

A szülei nyugdíjasok, kb. 120 ezer jön be nekik a kasszába. Nos, ebből kell a lányuk igényeit fedezni, amik szerintem kicsit magasak:

pl. folyamatos ruhavásárlás(ezt úgy kell érteni, hogy van vagy 100 felsője, 6-7 kabátja,stb. de mindezt kevésnek tartja), szoláriumbérlet, avonos rendelgetések, édesség csak drága lehet, enni sem mindegy neki, hogy mit eszik.

Zsebpénzt is a csillagos égbe kérne (ha 10 forinttal kevesebbet kap az elvártnál, akkor cirkuszol, zeng a ház).

Ha mindez fedezve van, akkor jöhetnek a számlák befizetése (anyósomékkal mindent felezünk).

Apósom 65 éves. Mióta anyósom és apósom családot alapított, anyósom megszokta, hogy ő csak a házimunkát végzi és itthon ül, apósom meg tartja őket. Csak az a probléma, hogy apósom idős, szívbeteg és a nyugdíja mellett kénytelen napszámba menni kemény munkára, mert ezeket az igényeket a nyugdíjukból nem lehet kielégíteni.

Anyósomról most nem szeretnék bővebben írni, mert akkor tényleg hosszú lenne, meg nem ide tartozik, tehát folytatom:

Sógornőm véleménye: ő büszke arra, hogy soha nem csinál semmit. Nagyratörő álmai vannak: nagyon-nagyon gazdag akar lenni és tudja, hogy ezt el is fogja érni. Barátja még nem volt, mert azt mondja csicskákkal nem áll szóba. Olyan barátnővel hajlandó csak elmenni szórakozni, aki minimum vékony, széparcú, mert ő nem égeti magát le pl egy kövér lánnyal. Nagyjából ennyi, mert túl hosszú lenne, majd írok még hozzá, ha gondoljátok :)

A véleményemmel most nem akarok bekavarni, a tiétekre lennék kíváncsi. Hozzáteszem, épelméjű lányról írtam. Köszi előre is a válaszokat!



2013. júl. 31. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha valakinek a szülei khmm ennyire hülyék akkor mit foglalkozol evvel? Ha egy szülő ennyire K.O. agyilag, hogy csak azért melózik, hogy értelmetlen dolgokra költség az otthonülők a pénzt, akkor ehhez nincs mit hozzáfűzni, Ő bajuk.
2013. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2013. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is az,hogy neked ehhez semmi közöd:) Másodjára pedig az,hogy ez a szülők hibája! Nekik kellene sarkára állítani a kislányt. Harmadjára meg csak annyit, ne itt beszéld ki, hanem add a tudtára,hogy egy lusta hülye p.i.csa vagy:D Anya és lánya egy szobában alszanak,szerintem ehhez sincs közöd,vegyél saját házat aztán ott nem kell nézegetned a csajt.
2013. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nos, mondtam hogy hosszú lenne, de hát akkor folytatom: a számlákat felezzük-elvileg. Gyakorlatilag meg ha telik nekik, akkor bedobják a részüket, ha meg nem, hát akkor így jártunk, majd akkor mi kipótoljuk, mert hát villany, víz, stb. nélkül azért szar lenne... Se egy alufóliát, se egy mosogatószert, vzkőoldót, fogkrémet, wc papírt, stb nem vesznek, de lenni kell mindennek, mert ugye a seggünket is ki kell törölni valamivel. Így sincs semmi közöm hozzá? Költözzek el? Abból a házból aminek a hitelét mi fizetjük? Olyat meg, hogy menjünk külön, hogy lehetne szerintetek megoldani. A sógornőmnek nem lehet mondani semmit sem, mert anyósom foggal körömmel védi. Valahogy úgy érzem, ő nevelte a lányát ilyennek. Az meg hogy egy ágyban alszanak és a válasz rá az hogy ha nem tetszik ne nézzem...ok, annyira nem érdekel, viszont az már zavar, hogy nekünk már a szülés után mondták, hogy hát a kisfiút különszobába kell rakni legkésőbb 6 éves korára, mert nem egészséges, ha egy szobában (nem egy ágyban) alszik a szülőkkel. Akkor most hogy is van ez?
2013. júl. 31. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne fizesd más hitelét,menjetek albérletbe és akkor nem kell őket bámulni. 29 évesen már saját háztartásban is élhetnétek igazán még,ha csak egy albérlet is. Lehetséges azért alszik a lányával,mert nem jön ki a férjével? Ezt én nem tudhatom,de jó hogy nem ők tehetnek arról,hogy nincs 4 háló a lakásban.....
2013. júl. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!