Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lelkemet kidolgoztam - Ez a...

A lelkemet kidolgoztam - Ez a hála?

Figyelt kérdés

3 gyermekem és egy férjem van. A hétvêgén nagyon csúnyàn beszêltek velem. Van munkahelyem,emellett az otthonom is rendben tartom, fõzök mindennap. Mindezt azêrt,hogy a csalàdom jól érezze magát otthon. Az utóbbi idõben egyre több gúnyos megjegyzést kaptam a takarítàs miatt. ("Jaaj,bejött egy porszem,anyu kiborul; anyu még a zoknikat is kivasalja - nem igaz; olyan a lakàs,mintha nem is élnénk benne,stb.) Nem reagàltam rà,azêrt a legtöbb csalàdban hasonló rend van,de nem tetszett,hogy úgy àllítottak be,mint valami kényszeres rendmàniàs. Van egy szomszéd pàr,szintén 3 gyerekkel,és mostanàban többet vannak ott,mint itthon. Csalàdi programokon sem szoktam részt venni,takarítok,mindenhovà õk mennek amùgy,oda se jàrok.Ott rendetlenség van,de most elmondtàk,hogy én nem hagyom õket êlni,mindig mogorva vagyok,elüldözõk mindenkit és kezeltessem magam. A szomszédoknàl meg móka és kacagàs az êlet. A fêrjem el akar vàlni.Nagyon szíven ütött a dolog,sokat sírok. Úgy êrzem,hogy elrontottam az életem. Azt gondoltam,ezzel jót teszek,mindenkit elõrêbb helyeztem magamnàl,csillog a lakàs,finom ételek vannak az asztalon. Ehelyett egy hàztartasi robotgépnek nêz a csalàdom. A gyerekek is mondtàk,hogy inkàbb vajas kenyeret ettek volna,de legalàbb mentem volna velük kiràndulni. Ezt màr nem lehet jóvàtenni,20 êve így van minden. Elvettem az êletüket... és az enyémmel mi lesz?

Bocs,ha hosszú lett,jól esett kipanaszkodni magam,a baràtaim is elkoptak az évek alatt.


2013. júl. 31. 13:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
A tiédet is elrontottad. A párom is folyamatosan takarított... volna... Reggel kelünk, iskola mindenkinek, délután takarít mindenki, hogy "jól" érezzük magunkat. Mikor? Rend is van, ebéd is van másra is jut idő, ha nem folyamatosan partvissal, portörlővel a kezünkben mászkálunk egész nap a lakásban. Csak akkor tetted volna értük, ha ők ezt igényelték volna. Ne te alakítsd ki a párod igényeit, hanem együtt tegyétek egymásért. Egyetértek azzal, hogy jobban érezték volna azt, hogyha a kiránduláson együtt van a család! Még a vajaskenyér is jobban esett volna...
2013. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a sógornőm is, persze ez jól hangzik, hogy tiszta ház, mindig főtt kaja stb., de már lassan 15 éve a konyhába él. Gyerekeket oviba, iskolába viszi, bevásárol, orvoshoz megy és ennyi. Neki is mindenki mondja, hogy menjenek ide oda, de ő csak egyre mogorvább lesz. A te életeddel mi lesz? Hát ezt te választottad.
2013. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen baj, hogy úgy látom 20 év alatt nem sok volt a kommunikáció, de legalább is sikertelen.


Tessék, olvad el.


[link]

2013. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
* olvasd
2013. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Mártíromság, önsajnálat, lelkiismeret furdalás keltése... és még sorolhatnám. Hagyd abba a takarítást, csak az alapokat csináld meg, és mindenki takarítsa a maga szobáját, mossa ki a ruháit, és pakolja el magának! Heti forgóban főzzetek és vegyél részt a programokon. Nem más csinál belőled cselédet, te teszed ezt magaddal! Nem más vette el a drága időd, te döntöttél úgy, hogy a lakásra áldozod. Változtass, ha nem tetszik, olyan nincs, hogy késő! Hagyd abba! N29
2013. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Nem szóltak soha. Azt hittem,így a legjobb,a gyerekek is eljutnak mindenhovà,de közben tisztasàg is van. Munkahelyem is van,sokat dolgozom,így muszàj volt kihasznàlni a szabad napokat a nagyobb munkàkra. Màr most azt êrzem,hogy elrontottam,nem így kellett volna.

Szoktak jönni a baràtok,de az is mostanàban tünt fel,hogy nem a gyerekek hívtàk õket,mindig maguktól jöttek,õk szívesebben mentek màshoz.

A szomszêdasszony jókedvû mindig,eleinte àtjött hozzàm, próbàlt velem baràtkozni,de ên nehezen oldódok fel,így màr nem jön. Arra is gondoltam,hogy õk uszítjak ellenem a csalàdom. Múltkor is a hàzuk elõtt baktattam a nagy szatyrokkal a piacról,õ kint napozott egy baràtnõjêvel,köszöntem nekik,õk vissza,majd utànam kiabàlt: Ragyogjon àm az a padló! (gúnyosan) ês hangosan röhögtek. Làngolt a fejem a szégyentõl.

2013. júl. 31. 13:39
 17/36 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy màrtír vagyok,gyûlölöm is ezért magam.
2013. júl. 31. 13:43
 18/36 anonim ***** válasza:

Nem kell senkinek uszítania ha nem foglalkozol érzelmileg a családoddal maguktól is eltávolodnak tőled.

Egy dolog viszont lényeges: felismerted a helyzetedet tehát változtatni is tudsz. Lehet, hogy a házasságod már nem tudod megmenteni de a gyerekeiddel való kapcsolatot és önmagadat igen. Jóvátenni a régi dolgokat már nem lehet viszont lehet adni új dolgokat. Ülj le velük és mondj el nekik mindent őszintén. Kérd meg őket, hogy segítsenek neked a változásban. Javaslom keress egy önsegítő csoportot vagy pszichológust, ez segíthet megérteni a családodban és benned zajló folyamatokat.

2013. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Holnaptól vedd lazábban az életet. Mindig azt tedd, amihez épppen kedved van és csak annyit, amennyit bírsz és akarsz. De ha a takarításhoz van kedved inkább, mert az okoz örömöt, vagy ott tudod levezetni a feszültséget, (nekem az egyik lányom ilyen tipus), akkor csináld továbbra is és ne foglalkozz a megjegyzésekkel. De tényleg ne mártírkodj és szenvedj. Élvezd az életed, a család miatt meg ne keseregj. Az ő problémáikat oldják meg maguknak ők, hogy mit mondanak neked azt is ereszd el a füled mellett. Egy életünk van és az is elég rövid, gondolj erre mindig.
2013. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igazuk van. Mért kéne hálásak legyenek? Azért mert az annyuk szart rájuk és nemfoglalkozott velük? Mert az hogy takarítasz folyton az nem foglalkozás. Játszottál velük, kirándultál velük? Na itt a probléma. Ennyi erővel egy bejárónőjük is lehetett volna aki főz meg takarít azt helo. Egy családnak egy anya kell. Na te az nemvoltál. Férjed ezért akar válni, a gyerekeid ezért nem szeretnek. Változz meg hamar, ha még nem késő...
2013. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!