Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lelkemet kidolgoztam - Ez a...

A lelkemet kidolgoztam - Ez a hála?

Figyelt kérdés

3 gyermekem és egy férjem van. A hétvêgén nagyon csúnyàn beszêltek velem. Van munkahelyem,emellett az otthonom is rendben tartom, fõzök mindennap. Mindezt azêrt,hogy a csalàdom jól érezze magát otthon. Az utóbbi idõben egyre több gúnyos megjegyzést kaptam a takarítàs miatt. ("Jaaj,bejött egy porszem,anyu kiborul; anyu még a zoknikat is kivasalja - nem igaz; olyan a lakàs,mintha nem is élnénk benne,stb.) Nem reagàltam rà,azêrt a legtöbb csalàdban hasonló rend van,de nem tetszett,hogy úgy àllítottak be,mint valami kényszeres rendmàniàs. Van egy szomszéd pàr,szintén 3 gyerekkel,és mostanàban többet vannak ott,mint itthon. Csalàdi programokon sem szoktam részt venni,takarítok,mindenhovà õk mennek amùgy,oda se jàrok.Ott rendetlenség van,de most elmondtàk,hogy én nem hagyom õket êlni,mindig mogorva vagyok,elüldözõk mindenkit és kezeltessem magam. A szomszédoknàl meg móka és kacagàs az êlet. A fêrjem el akar vàlni.Nagyon szíven ütött a dolog,sokat sírok. Úgy êrzem,hogy elrontottam az életem. Azt gondoltam,ezzel jót teszek,mindenkit elõrêbb helyeztem magamnàl,csillog a lakàs,finom ételek vannak az asztalon. Ehelyett egy hàztartasi robotgépnek nêz a csalàdom. A gyerekek is mondtàk,hogy inkàbb vajas kenyeret ettek volna,de legalàbb mentem volna velük kiràndulni. Ezt màr nem lehet jóvàtenni,20 êve így van minden. Elvettem az êletüket... és az enyémmel mi lesz?

Bocs,ha hosszú lett,jól esett kipanaszkodni magam,a baràtaim is elkoptak az évek alatt.


2013. júl. 31. 13:14
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Erre csak ennyit mondok:

Sose késő változni/változtatni!

2013. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem figyelmeztetett a 20 év alatt, hogy ez így nem jó?

Gyerekek, férj sem panaszkodott?

2013. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
"A gyerekek is mondtàk,hogy inkàbb vajas kenyeret ettek volna,de legalàbb mentem volna velük kiràndulni."-ez itt a gond,ezek szerint családi programokon sem vettél részt..
2013. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Es miért nem voltak nálatok a szomszéd gyerekek?
2013. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nincsen valami rendben veled, ha a takarítás mindennél elsőbbséget élvez, még a gyerekeidnél is??? Még jó, hogy 20 évig bírták melletted.

Persze, soha nincsen késő változtatni, de az elrontott éveket nem lehet már helyrehozni.

2013. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek téged is, de őket is, azért a családi programokat kihagyni a takarítás miatt, szerintem durva. nekem még nincs is gyerekem, de imádok kirándulni, most is kupi van otthon, megvár.
2013. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
100%
Ne főzz annyit, hanem ténylegesen foglalkozz velük! Ne baszogasd őket rögtön, ha valami nincs a helyén! Foglalkozz velük ténylegesen. Az, hogy főzöl és utasítod őket, az valóban csak robotolás, és nem törődés. Beszélgess velük többet főzés helyett! Tölts velük több időt, menj el a közös programokra!
2013. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ehelyett egy hàztartasi robotgépnek nêz a csalàdom"


Nem, ez nem igaz. Saját magadat nézed annak!!!!


Vegyél részt a családi programokban. Azért kihagyni egy programot, mert takarítasz? Nem egyedül élsz a családban, te is dolgozol. Osszátok szét a házimunkát. Nem csak a te dolgod.

2013. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Leültök és mindenki elmondja, mit lát rossznak és szerinte miben kellene változtatni. Aztán kompromisszumos megoldást kell keresnetek közösen.
2013. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez inkább rólad szól: csilli-villi lakás (egyébként ki nem állhatom a Patyomkin palotát, de úgy látszik a gyerekek is feszélyezettek benne); mindennap terülj-terülj asztalkám, és még munkahelyen is dolgozott. A mártír! Gratulálok! Adjanak neked Sztahanov érdemrendet??? Anyósom is ilyen, inkább nem megy nyaralni egyik gyerekével/unokájával sem, mert addig is tud szőnyeget tisztítani, ergo senki sincs láb alatt.
2013. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!