Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek a férje/párja...

Van olyan akinek a férje/párja fegyvert tart otthon? Mi a véleményed arról, ha éles lőfegyver van a lakásban?

Figyelt kérdés

Nekem a párom tart itthon fegyvert,sportlövészként szerzett engedélyt, persze csak az engedély volt az elsődleges célja,hogy legálisan tarthasson fegyvert.Azt mondja,hogy ettől jobban érzi magát,biztonságérzetet ad neki.

Én nem igazán örülök ennek, nem azért mert félek,hogy valaha is ellenem fordítaná a fegyvert, de mégis csak egy pisztoly, és történhetnek balesetek is...


2013. júl. 28. 23:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
a férjem egy gázpisztolyt tart a szekrényben, de ha jól tudom, nincs is megtöltve. Engem nem igazán zavar, de ha kell, jól fog jönni szerintem. Gyerekünk még nincs, én nem veszem elő, a férjem sem, de annyi eszünk mondjuk van, ha pakolom a szekrényt, nem magam felé tartom, és nem is felé vagy a kutya felé. Nem lesz gond. De nem nagyon szoktunk hozzá nyúlni.
2013. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 kovpet ***** válasza:

Mondjuk a gázpisztoly ilyen szempontból nem ez a kategória. Ha azt elsütöd magad felé, akkor nem lesz őszinte a mosolyod 20 percig, de más baj nem fog történni. Élessel meg lehet ölni a harmadik szomszédot ablakon keresztül, ott jobban észnél kell lenni.


Pont ezért, a gázpisztoly tartásához nem is kell engedély és ott nincsenek is ilyen szigorú szabályok a tárolás terén.


Amúgy az ÖSSZES fegyveres baleset hanyagságra, emberi mulasztásra vezethető vissza. Igen egyszerű a szabály, ahogy előttem is írták: minden fegyvert töltöttnek kell kezelni és akkor nem lehet baj.


A fegyver egy eszköz, ami megadja a lehetőséget önmagad megvédésére akkor is, ha egyébként az lehetetlen lenne (pl idős hölgy vs. fiatal kigyúrt támadó). Esélykiegyenlítő eszköz és jó sportszer.

Nem kell tőle félni, de tisztelni kell.


Kérdező: nyugodtan menj el a pároddal egyszer lőni a lőtérre, akkor talán eloszlanak a félelmeid a fegyverekkel kapcsolatban.

2013. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Engem jobban megnyugtat a zsebkésgyűjteményünk.
2013. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Meglepően kulturált beszélgetés alakult ki a fegyverekről ezen a három oldalon keresztül.


Nekem most gumilövedékes és gázpisztolyom is van (gumisból olyan, ami hivatalosan gáznak számít így lehet hordani is utcán) 1-1 darab, amiket ön- és otthonvédelemre tartunk.


Ausztriában dolgoztam pár éve és ott ne tudjátok meg milyen fegyvertartási szabályok vannak!:


Sörétes vagy golyós puskát úgy vehetsz Ausztriában a fegyverboltban, mint itthon a rendes boltban kenyeret. Kiválasztod és már csomagolják is el, lőszerrel együtt, nem kérdeznek semmit. Ott ez számít az otthonvédelmi fegyvernek és nem kell hozzá semmilyen engedély. Éles pisztolyra bárki kaphat tartási vagy utcai viselési engedélyt, ha elmúlt 18, van fegyvervizsgája (használatról, kezelésről, biztonságról), nem büntetett erőszakos bűncselekményért és nem pszichiátriai eset. Az osztrákoknál sem lövik agyon egymást az emberek. Még én is, magyar állampolgárként tudtam Ausztriában éles puskát venni, amikor ott dolgoztam. A boltban tényleg nem kérdeztek semmit! Ott volt végig a lakásomban, de amikor hazaköltöztem elajándékoztam, mert ugye Magyarországra nem lehetett haza hozni.


Egy osztrák munkatársam mondta, hogy náluk otthon, gyerekkorában az apja puskái a falon voltak, embermagasságban. Az apja már kiskorában elvitte őket lőni (csak .22-es kaliberű kispuskával, ami nem töri el az ember vállát) és bár a falon lévő puskák nem voltak megtöltve, a tesóikkal tudták, hogy hol vannak a lőszerek és ha betörő jön és egyedül vannak, akkor hogy töltsék meg és lőjenek vele. Mondanom sem kell, hogy egyikükből sem lett iskolai mészáros, vagy a tesóját/szülőjét véletlenül agyonlövő ember. És Ausztriában az ilyen tartási körülmény, ha nem is mindenhol így van mint náluk, de teljesen elfogadott és szabályos (és hangsúlyozom, balesetmentes).


A gyerek pont akkor okozhatja a legnagyobb kárt fegyverrel, ha kíváncsi rá. Ergó meg kell neki mutatni a fegyvert, hagyni kell vele lőni (lőtéren nyilván), hogy lelohassza a kíváncsiságát. Persze nem azt mondom, hogy feltétlenül jó, ha utána az orra előtt tartjuk, de sose keresse azért kíváncsiságból a fegyvert, mert még soha nem látta/fogta meg/mutatták meg neki/lőtt vele.


Szlovákiában és Csehországban is állítólag olyanok a törvények, mint Ausztriában és egyik országban sem lövik agyon százával egymást az emberek, szóval én is támogatnám, ha a gumis és a gáz helyett egy éles lehetne.

2013. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 kovpet ***** válasza:

Mo-n teljesen rossz a szabályozás. Lásd a gázpisztolyok engedélyhez kötését. Hogy nálad lehessen, plasztik kártyát kell csináltatni, fegyverenként egyet és egy fegyverre csak egy lehet. Tehát ha van egy gázpisztoly, akkor azt a feleségem nem viselheti legálisan. Ha meg van 10, akkor az aznap viselni kívánthoz kell magamnál tartani a plasztik lapot.

Egy olyan eszközről van szó, ami ugye szabadon vásárolható, életkortól függetlenül(!).

Érthetetlen ez a felesleges bürokrácia.


A gumisok meg... jogilag lőfegyver a szerelt lőszeres 30J-os, de az elöltöltős 120J-os Onestát meg simán megveszem a boltban és hazahozom.


Az önvédelmi lőfegyverek teljes tilalmáról nem is beszélve.


Pedig a bűnözőt nem érdekli a jogszabály, pont ezért hívják bűnözőnek. Nem nézi, hogy 8 centis-e a kése. Erre csak a jogkövető ember figyel. Kár őt (feleslegesen) túlkorlátozni.

2013. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Én úgy nőttem fel, hogy apukám fegyvereket tartott, szóval nem viselne meg különösebben a dolog. Annyi, hogy minden szabályt tényleg be kell tartani, sőt még azon túl is. Például nálunk több zár volt a fegyverszekrényen, és mindegyiknek máshol volt a kulcsa. Pont azért, hogy ha neadjisten valaki ártó szándékkal próbálna meg hozzáférni, nehezebb dolga legyen.
2013. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#2: LÉGPISZTOLYT? Olvasgass kicsit a témában, mert rossz úton jársz. 7,5J alatt nem ér semmit, fölötte meg jogilag lőfegyver, ha már 2-8 év szabadságvesztést kockáztatsz, akkor azt Kalasnyikovval kellene, nem játékpisztollyal :)



Ezt tudom, csak ami érne is valamit, azt nem hordhatod magadnál. Írtam, hogy ez lenne a MÁSIK, amit azért vennék, mert magamnál tarthatom, bárhova megyek. Nekem biztonságérzetet ad, aki ellen meg esetleg használnom kellene, talán hirtelen ránézésre nem tudja majd megállapítani, hogy "mennyire fog fájni" :)


2es voltam

2013. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből, de miért tart otthon fegyvert valaki, ha baj esetén fél órába telik elővenni és élesíteni?
2013. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 kovpet ***** válasza:

#27: Otthonvédelemre gumilövedékes való (máshol meg buckshotra töltött sörétes, de maradjunk itthon :) ), viselni meg gázpisztoly.

A légpisztoly (papírlyukasztáson és sörösdoboz-döntögetésen kívül) mindenre alkalmatlan.

Ráadásul pont úgy közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, mint egy muzeális gumis. Ha már, akkor azt. De gáz-gumist meg legálisan viselhetsz viselésivel, tehát az lenne a jó választás.

2013. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

28

Én is épp ezt vetettem fel de ezen eddig senki nem akadt fenn. Úgy látszik, a gyakorlatias megközelítés itt nem sokak erőssége.

2013. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!