Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek a férje/párja...

Van olyan akinek a férje/párja fegyvert tart otthon? Mi a véleményed arról, ha éles lőfegyver van a lakásban?

Figyelt kérdés

Nekem a párom tart itthon fegyvert,sportlövészként szerzett engedélyt, persze csak az engedély volt az elsődleges célja,hogy legálisan tarthasson fegyvert.Azt mondja,hogy ettől jobban érzi magát,biztonságérzetet ad neki.

Én nem igazán örülök ennek, nem azért mert félek,hogy valaha is ellenem fordítaná a fegyvert, de mégis csak egy pisztoly, és történhetnek balesetek is...


2013. júl. 28. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát szigorú szabályok vannak, megtöltve nem is állhat a szekrényben! Én is akarok majd fegyvertartásit,engem is megnyugtatna
2013. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

úgy kell tartani, hogy ne lehessen baleset.


nekünk MÉG nincs, de már erősen gondolkodunk rajta. nem épp egy biztonságos városban lakunk, engem megnyugtatna, ha lenne.


Sőt, még légpisztolyt is fogunk venni, mert a munkám miatt a városon belül is a "leggázosabb" helyekre kell járnom, lakásokba bemennem...

2013. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 kovpet ***** válasza:
93%

A fegyver egy darab vas, az nem bánt. A fegyvert kezelő ember tud bántani, de ő meg is tud védeni, ha úgy alakul.

Ha felelősségteljes a párod, akkor nem lehet baj.

2013. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Természetesen megfelelő körülmények között van tárolva, de néha elő kell venni megtisztítani és akkor történhet baleset, vagy ha esetleg betörnek akkor is kitudja mi történhet...
2013. júl. 28. 23:25
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Baleset valószínűleg hamarabb történik egy konyhakéssel. Csak akkor félnék, ha olyan lenne a férjem, akiről feltételezni lehet, hogy indokolatlanul, vagy ijedtében elkezd össze-vissza lövöldözni, amúgy nem. Viszont biztonságérzetet sem adna. Hiába lenne a vitrinben, ha valaki betörne, akinél fegyver lenne, elővenni se lenne időnk. Lehet, hogy tévedek, de nem igazán látom értelmét.
2013. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Na igen, az meg a másik, hogy mivan ha esetleg a betörő megszerzi?!Akkor van igazán nagy baj...
2013. júl. 28. 23:27
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Az én férjemnek a munkája miatt van fegyvere. Én nem aggódom, mert a fegyver és a töltények is külön a kis széfben vannak elrakva, Ráadásul még egy szobában sincsenek. Ha ne adj isten tényleg bajban lennénk mégiscsak jó ha van fegyver a háznál..Vagy ahogy a férjem viccesen mondja mindig: "zombik ellen is nagyon jó, csak fejbe kell lőni őket"
2013. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 kovpet ***** válasza:
51%

#2: LÉGPISZTOLYT? Olvasgass kicsit a témában, mert rossz úton jársz. 7,5J alatt nem ér semmit, fölötte meg jogilag lőfegyver, ha már 2-8 év szabadságvesztést kockáztatsz, akkor azt Kalasnyikovval kellene, nem játékpisztollyal :)


Kérdező:

"de néha elő kell venni megtisztítani és akkor történhet baleset"


Nem történhet. Az ilyet nem részegen kell csinálni :)


"vagy ha esetleg betörnek akkor is kitudja mi történhet..."


Fegyvertelenül bármi. Fegyverrel meg van esély az életre...

2013. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Engem egyedül akkor zavarna igazán, ha lenne gyerek és félnék, hogy egyszer véletlenül nem zárjuk be a fegyvert, megtalálja, esetleg a töltényeket is és akkor a fene se tudja, mi lesz. Lehet, hogy felesleges az aggodalmam, de sok "rémtörténetet" hallottam.

Más esetben nem aggódnék.

2013. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 kovpet ***** válasza:
77%
Ha a betörő akkora isten, hogy megszerez egy éles lőfegyvert, akkor fegyvertelenül vajon mit csinálhat veletek? Vagy egy bűnöző jó szándékára bízod az életed?
2013. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!