Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek a férje/párja...

Van olyan akinek a férje/párja fegyvert tart otthon? Mi a véleményed arról, ha éles lőfegyver van a lakásban?

Figyelt kérdés

Nekem a párom tart itthon fegyvert,sportlövészként szerzett engedélyt, persze csak az engedély volt az elsődleges célja,hogy legálisan tarthasson fegyvert.Azt mondja,hogy ettől jobban érzi magát,biztonságérzetet ad neki.

Én nem igazán örülök ennek, nem azért mert félek,hogy valaha is ellenem fordítaná a fegyvert, de mégis csak egy pisztoly, és történhetnek balesetek is...


2013. júl. 28. 23:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

# 6/10


Na pont emiatt jönnek ki a rendőrök megvizsgálni hol lesz tartva mielőtt megkapnád a fegyvertartási engedélyt, erre kialakított páncélszekrényben kell tartani, elhiheted nem fog véletlenül előkerülni a vasárnapi ebédnél, túl reagálod a dolgot.

2013. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Az én páromnak is a munkája miatt van fegyvere. Sokszor éjszakás, ilyenkor nyilván azzal együtt megy el itthonról, de nekem vett egy kis gázpisztolyt a biztonság kedvéért. Egyelőre azt sem tudom hogyan kell használni, kicsit ódzkodom tőle, de ennek ellenére végülis ha nincs itthon megnyugtat, hogy van hova nyúlnom, ha gond van.

Az ő fegyvere sem zavar. Külön széfben tartja elzárva. Amint hazaér bepakol és nem is látom, amíg másnap munkába menet elő nem veszi.

Ha felelős fegyvertartó, akkor nem érhet senkit baleset. Egy felelős fegyvertartó semmilyen fegyvert nem fog poénból sem másra, sem magára (akkor sem, ha üresnek hiszi a tárat) így ha véletlenül elsülne (ami szinte lehetetlen), akkor sem érne senkit baleset.

2013. júl. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogyan adhat biztonságérzetet otthonra pl., ha szigorúan elzárva, töltetlenül szabad csak tárolni? Mire kinyitod a fegyverszekrényt és megtöltöd, már nyolcvanszor agyoncsapott, lelőtt, megkéselt a betörő, rabló. És gondolom, magaddal hordani sem éppen legális és tanácsolt. Akkor már inkább bors- vagy paprikaspray, vagy sokkoló.
2013. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Nekem is van sőt, gyerekeim is vannak. Olyan helyre kell rakni ahol nem éri el a gyerek és nem találja meg a betörő. Gondolom annyira nem hülye a párod, hogy tisztítás közben véletlenül fejbe lövi magát. Töltetlenül amúgy se veszélyes.
2013. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
95%

Apámnak volt vadászpuskája (sörétes), illetve légpuska. Az utóbbival sokszor kivitt tárgyakra lövöldözni; sörösdoboz, kupak, stb.

Azt nagyon korán elmagyarázta, hogy mindig a föld felé tartsam és MINDIG úgy kell kezelni, mintha töltve lenne.

Egyszer viccből ráfogtam a töltetlen puskát. Életemben akkor egyszer kaptam egy hatalmas pofont.


Gyerekként a sörétes puskával is szerettem volna lőni, de elmagyarázták, hogy az én vállamat még eltörné, ahogy visszarúg. Vadászni se mehettem vele a veszélyessége miatt.


Ennek ellenére nem tartanék itthon fegyvert, max légpuskát, hobbi célra. Lőni szeretek, de inkább ott tartott, bérelt fegyverrel lőtéren. Használni máshol úgysem használnám.


Az "itthon van, megnyugtat" azért lehet veszélyes, mert ijedtem már meg a saját férjemtől, aki éjjel lábujjhegyen jött haza, hogy ne ébresszen fel, én meg betörőnek néztem. Ha van pisztoly, lehet, hogy ijedtemben lelövöm.

De fordítva, ő is ijedt már meg tőlem, mert olyan időpontban jöttem haza, amikor nem számított rám.

2013. júl. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Na éppen arra jó, hogy a pisztolyt elzárva kell tartani, így az ember hirtelen ijedtében nem lövi le a párját... Ellenben ha hallod, hogy valaki settenkedik kint, akkor feltudsz rá készülni és mondok még valamit, ha már itt szóbajött a felelős fegyvertartó témája. Aki tanult lőni, illetve jogosan tart otthon komolyabb fegyvert, az nem lő első felindulásból...
2013. júl. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Gyekkoromban mindig volt otthon fegyver...nem okozott gondotsosem...betörő ellen meg semmit nem ér, mert egyrészt nem az ágy mellett tartotta edesapám, másrészt a hekyzet nem adta, hogy bármi legyen(szencsére, mert ha megsérül a betörő, nem kell fegyver által, akkor téged csuknak e nem őt, ha önvédelem, ha nem, max kevesebb büntetést kapsz, ezt mondta a rendőr nekünk) jah 3 szor törtek be, mindig itthon aludtunk...
2013. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
48%
Pár éve volt a hírekben, hogy nem megfelelően zárták el a fegyvert. Az apuka a nappaliban tévézett, amikor elé állt a 3-4 éves kislánya és fejbelőtte. Persze nem tudta mit csinál, csak így sült el. Szó szerint.
2013. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Volt párom tartott fegyvert, otthon is és magánál is, úgyhogy nem volt elzárva. Engem nem zavart.
2013. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Fegyver tartásnak nagyon szigorú szabályai vannak. Külön kell tartani a fegyvert, és külön a lőszert.

Tisztításnál sem történhet baleset.

Balesetek megfelelő tárolásnál, szakértelemmel nem történhetnek. Amik előfordulnak, azok felelőtlenségből, nem megfelelő tartásból erednek.

Balta, kés is veszélyes, ha illetéktelen, és ártó szándékkal használják.

2013. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!