Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan dönthetnék?

Figyelt kérdés
Örököltem anyai ágról egy kis lakást. Nagyon örültem neki, a párommal együtt. Közel 1 éve lakunk itt, folyamatosan felújítunk, nagyrészt az ő pénzéből. Nemrég a párom elkezdte pedzegetni, hogy szeretné bebiztosítva látni a jövőjét. Ő is elég sokkal száll bele a felújításokba, így azt szeretné, ha tulajdonostárs lenne belőle. Nagyon szeret, de nem véletlenül kötnek manapság az emberek házassági szerződést pl. Ha esetleg szétmennénk, vajon ki fogom-e tudni fizetni a közös felújítások árát, vagy egyáltalán akarni fogom-e kifizetni? Én ezen nagyon felháborodtam először, de ő azt mondta, hogy ha szeretem, megteszem, hogy az ő élete se legyen bizonytalanságba. Több nap töprengés után, rájöttem, hogy tulajdonképpen jogos, amit mondd , de mégis bizonytalan vagyok... Ti belemennétek? (L26)
2009. okt. 21. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

Én megértem a párod, hogy rész követel. Miért?

Azért, mert én sem költeném más lakására pénzemet szeretetből, szerelemből, mert akkor ez esetben felújítjátok az ő „pénzéből” aztán amikor kész a felújítás, akkor meg mehet az utcára.

Én sajnos már jártam így, tehát bizalmatlan vagyok ez ügyben, és többet soha nem költenék más lakására, bármilyen nagy is a szerelem. (Vagyonmegosztási előszerződés a minimum, ami kötnék)

2009. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Minden ember más. De én saját tapasztalatból mondom, hogy,ne írasd a nevére.Én olyan balfék voltam, hogy a nagymamám által adott pénzből vett lakás felét a párom nevére irattam, mert hogy majd úgyis együtt fizetjük vissza a nagyinak a pénzt, hiszen együtt élünk életünk végéig. Na egy év múlva jött a szakítás és hirtelen a nagyi pénze helyett az ő apukájának a pénzéből volt szerinte a lakás fele. Úgyhogy nem elég hogy én tartoztam továbbra is a nagyinak még neki is fizetnem kellett, mert ugye egy állítás egy tagadás és hát ki döntse el ki mond igazat.(Az ő családja persze azt mondta, hogy ők adták a pénzt)Így végül ő kapott egy csomó pénzt és röhögve távozott. Szóval ne írass rá semmit, csak ügyvéd előtt rögzítsétek, hogy ha vége a dolognak, akkor a felújításért mennyi jár neki.Mert ha rá van írva akkor bármiben akadályozhat a lakással kapcsolatban.PL soha nem adhatod el ha ő nem engedi meg.De egyébként ha nincs ilyen megegyezés a jövedelmek arányában, a felújítás számlái alapján ... úgyis megítélnek neki valamennyit.Legalábbis régen így volt.
2009. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
kedves 9:57es.. na én is erről félek. Nagyon szeretem, de mi van ha mégis különmegyünk, ő meg dühből vagy dacból vagy ki tudja miért majd követeli a lakás felét vagy annak az árát? ezen az osztott dolgon is elgondolkodtam... de az meg milyen, hogy tessék itt az 1/5-e...?Az nem "sértő"?
2009. okt. 21. 10:03
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Egy ügyvéddel kellene megbeszélni,hogy mi a helyes megoldás.Nem egy családot ismerek,ahol 15-20 év után váltak el,és az is a felét kapta a háznak,aki egy fillért sem fizetett bele.Arról kellene egy hivatalos szerződést kötni,hogy mennyi pénzt adott bele,megállapodni,hogy válás,halál esetén hogyan kapja vissza a pénzét stb,Ezt egy ügyvéd tudja megmondani,hogy mi a jó megoldás.Amint írod ő kb. a ház negyedét érő pénzt fektetett bele a házadba.Ha te esetleg meghalsz,akkor a rokonaid örökölnek,neki pedig nem marad semmi.Ha pedig nem vagytok házasok,akkor még bonyolultabb a helyzet.Jogosan várja el,hogy valami biztosítéka legyen a nem várt esetekre.Ez nem bizalmatlanság,a tapasztalatok szerint erre bizony szükség van.Én mindig ellene voltam a családon belüli segítség dokumentálásának,de nálunk is történt válás,és a család által adott pénz elúszott a másik fél javára.
2009. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

" Ha most nem találtam volna albérletet hosszú hosszú hónapok után,akkor most én is az utcára mennék.Én a(mostmár volt)élettársam házában laktam,de tönkre ment a kapvsolatunk 9 év után.Mindent közösen vettünk,fizettünk,de most azt mondja nincs közöm semmihez.Én (sajnos nagyon naívan)csak rá alapoztam,így most semmi tartalékom,vagy lehetőségem.Amihez"nyulhatnék"

Hülye voltam,nagy árat fizettem érte,nagyon "jó"tanuló pénz volt.

Innentől valószínűleg nem igen fogok hinni senkinek....Sajna.."



Ez a válasz egy másik kérdésre érkezett, de azt hiszem, hogy ide is érdemes betenni.

2009. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jó, de azt is nézzük azért, hogy a párod is ott lakik, tehát azért neki is bele kell adnia a felújításba, hiszen ő is használja a lakást. Az megint nem lenne fair, ha csak Te fizetnél mindent, ő meg úgymond "tök ingyen" bármilyen áldozat nélkül ottlakik. Szerintem ha egy pár fele arányban oldja meg ezeket a dolgokat, akkor nem jár semmi, hiszen Te sem kérsz pénzt azért mert a lakásodban lakik. Ha már ő többet költ rá, mint Te, és felmerül ilyen akkor el kéne gondolkodni. Én biztos kiakadnék ha a párom ilyet kérne, vagyis inkább azon borulnék ki, hogy így adja elő "ha szeretsz, megteszed..." ez érzelmi zsarolás, amihez nincs joga. És itt el is gondolkodnék, hogy vajon miért is akarja ezt annyira. Lehet én vagyok bizalmatlan, de elmennék ügyvédhez és max egy papírt írnánk, hogy ennyi pénzzel szállt be, ezt kifizeted neki. De biztos nem íratnék rá semmit a lakásból.
2009. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én ma írtam 9:28-kor, a szintén ugyanebben a cipőben járó leányzó lennék.


Mi ezt már megérdeklődtük, és a menete nagyjából ennyi.

Kihívtok egy értékbecslőt és korrektül elmondjátok, hogy milyen állapotban volt a ház (fotózzátok le, ha még lehet), ő arra mond egy árat (ezt feltétlenül tegyétek hivatalossá, hogy mennyi volt a ház értéke). Mikor befejezitek az építkezést, hívjátok ki újra az értékbecslőt, aki szintén mondd egy újabb árat, hogy a felújított ház értéke mennyi. Ezt szintén kerüljön hivatalosan lejegyzésre. Majd üljetek le a pároddal és beszéljétek meg, hogy az általa beadott összeg a ház (csak példaként!) 25%-os értéknövekedését okozta, tehát őt a ház 25%-a illeti meg. Ha ebben meg tudtatok egyezni, akkor el kell menni ügyvédhez illetve az illetékes hivatalhoz és kötni kell egy szerződést, ami lehet ajándékozási vagy eladási. Legjobb tudásom szerint, mind a kettő illetékköteles, de hogy mennyiben különbözik összegben a kettő, azt nem tudom.

És igazából már készen is lennétek.


Nálunk ez lesz a menet és ha esetleg érdekel, nyugodtan jelentkezz akár privátban is. Ha netán mi előbb intéznénk ezt el, szívesen beszámolok a tapasztalatomról és a pontos menetről.

2009. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9:57-es vagyok. Látom sokan írják, hogy írassa át a másikra megfelelő arányban. Ez azért nem jó higgyétek el (bár ügyvéd nem vagyok), mert ha ki kell fizetni a másikat és a lakáson kívül nincs miből, a másik meg bevágja a durcit, hogy na kicsikém akkor én majd jól megmutatom neked és nem akarja eladni akkor mi lesz? Honnan szedi össze az ember a másik kifizetéséhez szükséges pénzt?Persze ha nem olyan mázlis, hogy van épp otthon annyi...Megy mindenki albérletbe? Egyébként meg úgyis megkapja a rá áldozott pénzét a pár másik fele, ha nem az övé akkor is. Megítélik neki. Nálunk is így volt.
2009. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem! Semmiképpen ne irasd a nevére, hanem a házra vegyél fel annyi kölcsön mint amennyit a fiú ráköltött! Tehát add vissza a pénzét, a hitelt meg apránként fizeted és nincs gubanc!:)
2009. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen világ,keserves és könyörtelen (NBS)ne bízz senkibe!
2009. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!