Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan dönthetnék?

Figyelt kérdés
Örököltem anyai ágról egy kis lakást. Nagyon örültem neki, a párommal együtt. Közel 1 éve lakunk itt, folyamatosan felújítunk, nagyrészt az ő pénzéből. Nemrég a párom elkezdte pedzegetni, hogy szeretné bebiztosítva látni a jövőjét. Ő is elég sokkal száll bele a felújításokba, így azt szeretné, ha tulajdonostárs lenne belőle. Nagyon szeret, de nem véletlenül kötnek manapság az emberek házassági szerződést pl. Ha esetleg szétmennénk, vajon ki fogom-e tudni fizetni a közös felújítások árát, vagy egyáltalán akarni fogom-e kifizetni? Én ezen nagyon felháborodtam először, de ő azt mondta, hogy ha szeretem, megteszem, hogy az ő élete se legyen bizonytalanságba. Több nap töprengés után, rájöttem, hogy tulajdonképpen jogos, amit mondd , de mégis bizonytalan vagyok... Ti belemennétek? (L26)
2009. okt. 21. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

persze jogos, de azért az arányokat figyelembe kell venni.

Pl: 10 milliót ér a lakás, 2 milliór költöttetek rá, akkor ne kerüljön a nevére a fele. Mivel a 2 millának a fele is gondolom a tiéd, így 1 milliót adott ő a felújításba. Furcsa lenne, ha fele ház így az övé lenne.

Írasd rá mondjuk az 1/5-ét, ami ebben a példában is 2 milliót tesz ki.

Remélem érted.

2009. okt. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Ezer bocs, de irtóra gusztustalan ez a zsarolás! "Ha szeretsz..." Egyébként szerintem nem kellene összekeverni semmiképpen a kettőt, van a szerelem, meg van az üzlet, teljesen egyetértek az előttem szólóval, hogy arányaiban legyen tulajdona. Viszont vigyázz vele, sőt kérd ügyvéd segítségét, mert mi történik akkor ha szétmentek esetleg? Eladjátok? Viszont ha pl az ő 1/5-d részét nem engedi eladni, akkor igencsak meg van kötve a kezed...
2009. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen... de kb. 8 milliót ér a lakás és már kettőt ráköltöttünk. Én eddig kb. 200ezret költöttem rá, nem is hiszem, hogy nagyobb összegeket tudnék majd "elővarázsolni", a többit ő állta. És még nincs kész a fürdőszoba, konyha...
2009. okt. 21. 09:01
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Ha valóban vele képzeled el a jövőt,akkor igen :O)

Bár én inkább valahogyan kifizetném,ha szakításról lenne szó,mert aztán rosszabbul jössz ki és adhatod el a házat :O(


De szerintem,ha ezen vacilálsz,akkor már nem tuti a kapcsolat vmiért...én eladtam az autómat és az ára belement a vállalkozásába :O) hisz mind a 2en abból élünk!

2009. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
szerintem se szabad a nevére iratnod. Mert ha úgy nézzük,akkor ő se bízik benned,ha ilyenre kér. Ismernie kellene annyira,hogy ha netán szétmentek,akkor valahogy visszafizeted neki a pénzét,persze azt is vegyük számításba,hogy ha albiba lakna párod,arra is költene és nem kapná vissza. Ha tulajdonrésze lesz bármilyen kicsi,akkor ha szétmentek az ő beleegyezése nélkül nem tudod eladni. Vagy tegyük fel,hogy szétmentek,akkor neked el kell adnod,hogy kifizesd. Kérdés,hogy hova fogsz menni akkor?
2009. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én 4 éve élek együtt a párommal az ő lakásában. Az én pénzemen lett felújítva, ezen kívül lett új hűtő-mikró-fritu-különböző szekrények-nagyértékű tv-mosógép, mégsincs a nevemen akármilyen arányban. Szerinted milyen érzés. Én bele adtam szívemet-lelkemet... Mondjuk nálunk előbb-utóbb az enyém is lesz, csak ez olyan sz@r érzés. Nekem fordított esetben az lett volna az első, hogy megkérdezem tőle, hogy mit szólna hozzá, ha mindkettőnké lenne hivatalosan is a lakás.
2009. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha már mindenáron muszáj, egy jegyző előtt vagyonszerződést kötnék. Nem biztos, hogy ez a pontos megfogalmazása. Elég nagy baj, hogy ilyen felmerül, és nem bízik benned. Gondolom, ha szakításra kerülne a sor vagy annyira fair, nem tagadnád le azt amit beleadott. Túlzásnak érzem, akárhány %-ot ráiratni, hisz ezt pontosan elég nehéz kiszámolni és ezután is lesz mit költeni a lakásra. Vagy ezután minden évben kér 1-2% tulajdonjogot? Lakáshasználatra mennyit számolsz fel? Mert ezt is vedd figyelembe. Ott lakik, igy nem kell albit fizetnie vagy ha van saját lakása azt ki lehet adni. Nagyon át kell ezt gondolni.

Én a férjem házában lakom, a szüleitől kapta házasságkötésünk után. Az elmúlt 35 év alatt hozzáépítettünk, felújítottuk, beleadtam úgy anyagilag, mint fizikailag mindent, de soha nem jutott eszembe rész követelni belőle, mert tudom, a párom nem semmizne ki esetleges válás után.

2009. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk ugyanez a helyzet. Hozzánk költöztünk, felújítjuk a házamat, javarészt a párom pénzéből, mert én még tanulok, nem dolgozom. Szóba került ugyanez, és igazából ha elvonatkoztatjuk az érzelmi hátteret, akkor jogos a kérés. Nálunk közös megegyezéssel úgy döntöttünk, hogy amint úgy állunk anyagilag (hiszen ennek van sajnos, anyagi vonzata is), bizonyos házrészt a párom nevére iratok. Nagyon szeretem őt és ez kölcsönös, de talán mondanom sem kell, hogy nagyon fontos egy kapcsolatban az igazságosság. És az én lelkiismeretem is így lesz nyugodt. Bízom abban, hogy soha nem kell majd elővenni az ehhez kapcsolódó papírokat, de ha ne adj' Isten mégis, akkor korrekt, becsületes úton tudnánk rendezni a dolgokat.

Szóval, én azt tanácsolom, hogy biztos, ami biztos, hozd meg ezt a kis áldozatot. Jó esetben ez csak fölös pénzkidobás lesz, de rosszabb esetben meg becsületbeli dolgokat tudtok elrendezni vele.

Tudom, hogy először meglepő és kicsit elkeserítő gondolat, de hidd el, ettől a kéréstől függetlenül valószínűleg szeret a párod, csak hát ő sem lát a jövőbe és nem szeretné ha bekövetkezne a legrosszabb és évek munkája veszne anyagilag kárba.

2009. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
volt előttem egy barátnője, aki autót akart venni, csak nem volt pénze hozzá, így a párom adott nekik ölcsön egy kisebb összeget. Úgy egyeztek meg, hogy a csaj x idő alatt fizeti vissza, vagy a párom is tulaja lesz az autónak. A csaj a második variációba ment bele. amikor meg megvették az autót, akkor jött a "tüncimünci, dehát neked is van autód, minek kellene még egy?," duma, és végül a csaj lett a tulaj egyedül. Amikor meg szakítottak , valami 1/4ét adta oda a csaj, a többit meg bottal ütheti....Ezért is fél....
2009. okt. 21. 09:37
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sincs ebben semmi bántó. Miért ne lehetne egy része az övé is, ha egyszer az ő pénzét költöttétek. És a mai világban akármennyire is szerelmes az ember, nem árt ha bebiztosítja magát. Ó mennyi évekig elhúzódó rusnya válást láttam én már azért, mert a felek 15 év után esetleg olyat is követeltek, amihez közük sem volt. Oké, hogy most azt mondja az ember, hogy soha nem semmizne ki a párom, de sajnos nem biztos, hogy 10 év múlva is ilyen lesz. Nagyon kifordulhatnak emberek magukból. Én a helyedben nem sértődnék meg. Nálunk kb. ugyanez a szitu. A házat az én szüleim pénzéből építettük, de több mint 2 milliót a párom is belerakott, én ragaszkodtam hozzá, hogy ezt fektessük le papírra. Ráadásul szerintem lelkileg is jót tesz az embernek, ha nem azt érzi, hogy én itt csak "átmeneti" megszálló vagyok, hanem egy kicsit az enyém is a ház, amiben lakom. Az megint más kérdés, hogy a párodnak nem így kellett volna ezt tálalni, hogy ha szeretsz, akkor megteszed. Ez valóban érzelmi zsarolásnak tűnik. De egyébként megértem őt. Annyi még, hogy jól írták az elsők, valóban ne a fele kerüljön a nevére, hanem arányosan a befektetett pénzzel.
2009. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!