Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne jelentenem, hogy apám nem trombózisban halt meg, hanem öngyilkos lett? Egyházi temetést kapott.

Figyelt kérdés
2007-ben halt meg, idáig eszembe se jutott a dolog, de egyfolytában kínoz álmomban apám, meg a bűntudat, lehetséges hogy Szent földbe lett temetve és azért? Nem tudom elengedni, pedig már pszichiáter segítségét is kértem... Tudom, hogy ez nagyon gonosz kérdés, kérlek ne csesszetek le, csak segíteni akarok neki. De már nincs tippem, hogyan. Nagynénémék lefizették az orvost, aki megállapította a halál okát, hogy trombózisra írják be, de elmondták, hogy vérhígítókat szedett be, meg minden mást, és vedelt rá. Úgy találták meg, hogy orrából is, szájából is vér folyt.

2013. júl. 18. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
57%

Ilyenkor ez a szokás, ha valaki öngyilkos lesz, akkor kegyeleti okból mást írnak be pl. trombózis, fulladás, agyvérzés, stb.

Lehet, hogy a pap is tudja ezt, aki eltemette, de ha emiatt furdal a lelkiismeret, nyugodtan gyónd meg! Ezzel se te, se a nagynénéd nem követtetek el bűncselekményt, még csak szabálysértést se! Legalábbis földi törvények szerint.

Apádért meg őszinte részvétem. Hogy ilyet csinált! Mindenesetre ne legyen lelkifurdalásod, hiszen a Jóisten mindent megbocsájt.

2015. okt. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Egyrészt nincs olyan hogy szent föld. Ez butaság. A föld a föld. Csak Isten szent és semmi más. A porba pedig gonosz és tiszta lelkű ember ugyanúgy kerül.

Másrészt attól hogy öngyilkos lett nem tett semmit emberek ellen. Isten ellen tett de halálával már meg is fizitte a bűneiért a zsoldot. A halottnak nincs tudata, ezota már el is rothadt. Porból lett és porrá vált.

2019. jún. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!