Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne jelentenem, hogy apám nem trombózisban halt meg, hanem öngyilkos lett? Egyházi temetést kapott.

Figyelt kérdés
2007-ben halt meg, idáig eszembe se jutott a dolog, de egyfolytában kínoz álmomban apám, meg a bűntudat, lehetséges hogy Szent földbe lett temetve és azért? Nem tudom elengedni, pedig már pszichiáter segítségét is kértem... Tudom, hogy ez nagyon gonosz kérdés, kérlek ne csesszetek le, csak segíteni akarok neki. De már nincs tippem, hogyan. Nagynénémék lefizették az orvost, aki megállapította a halál okát, hogy trombózisra írják be, de elmondták, hogy vérhígítókat szedett be, meg minden mást, és vedelt rá. Úgy találták meg, hogy orrából is, szájából is vér folyt.

2013. júl. 18. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mondd el akkor. Szerintem a Szent fold az oka, igen.
2013. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
hagyd már nyugodni szegényt
2013. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nincs is szebb annál ha valaki szent meggyözödésböl keveri a sz@rt. Elöször is jelentsd fel az orvost meg a nagynénéidet, utána meg magadat ('hogy eddig hallgattál a büntényröl). Mindezek után meg a psziciátert, mert rosszul kezelt. Miután igy megszabadultál a büneidtöl gyonjál és vedd magadhoz (igy megtisztultan) az ur testét! Talán igy megnyugvást lelsz.
2013. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért álmodsz ilyenekről, mert folyton ezen rágódsz, nagyon sok öngyilkos lett egyházi szertartással eltemetve, ne bolygasd az ügyet, nyugodj meg Te végre és akkor álmaid sem kínoznak tovább.
2013. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
5 éven át ezen rágódni? Szerintem hagyd, ennyi idő után felesleges ezt az ügyet megbolygatni, inkább gondolkozz el azon, hogy miért foglalkozol még mindig ezzel. Lehet, hogy túl üres az életed (nem bántásként).
2013. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Es mit akarsz exhumalni es arokba temetni ?

Csak ugy mellekessen nem mi itelunk hanem Isten aki lehet jot kacag a szentelt foldon hiszen ilyet o soha nem mondott.

Ateistak is nyugszanak szentelt temetoben.

Foglalkzz inkabb azzal hogy imatkozz erte

2013. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ.
2013. júl. 18. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hasamra ütve mondom, évekig tanultam teológiát. Az egyház álláspontja alapvetően megváltozott az öngyilkosokkal kapcsolatban. Semmi szükség nem volt az évekig tartó hazudozásra, mert kapnak már egyházi temetést az öngyilkosok is. (Egyébként nem szent föld, hanem szentelt föld. Kicsit más a kettő.)
2013. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Előttem levő jól leírta. Ma már kaphatnak az öngyilkosok is egyházi temetést. Meg ahogy nekem lejött a kérdésből, nem te vagy a hibás.
2013. júl. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Regal válasza:
72%
Ha egy beteg ember öngyilkos lesz, ez az ő döntése. Ha a család tud is erről, attól még ők nem felelősek ezért, mert nem tudnák megakadályozni, ha szilárd az elhatározás. Minden további nélkül lehet az, hogy az édesapád közvetlen halálát trombózis okozta, amit az orvos is írt, mert azt nem kell részletezni nagyon, hogy mi vezetett oda. A külvilág számára nem kell kiteregetni, hogy az apád saját maga jutott el az élete végére, mert senkinek semmi köze hozzá. Egyszerűen így könnyebb mindenkinek, akik még élnek, apukádnak pedig már mindegy. Az orvosok, ha tudnak is az önkezűségről, szintén az élők érdekében írnak olyan halál okot, ami emészhető mindenkinek. Akkor nem tesznek ilyet, ha idegenkezűség gyanúja merül fel. Mivel állításod szerint ilyen nem volt, az ügy lezárható. Nem kell semmilyen lelkifurdalásnak lenni benned a temetés miatt sem, hiszen ahogy mások is írták, már az egyház is pozitívan áll az ilyen halálesetekhez. Próbálj a jelennel foglalkozni, mert édesapád jó helyen van már, ott, ahol lenni akart.
2013. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!