Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit kell várni a részvétny...

Mennyit kell várni a részvétnyilvánitáshoz?

Figyelt kérdés
ma meghalt dédipapám arra gondoltam felkéne hivnom apát mert az ő papája volt plusz mamámat mert az ő apukája.. közel álltak egymáshoz és teljesen biztos hogy nagyon rosszul érintette őket. mennyit várjak azzal hogy felhivjam őket? még nagyon friss a "seb" és az sem segit hogy nemhiszem hogy én kibirom sírás nélkül a telefonba...vagy esetleg jobb lenne személyesen? de apuval talán jövöhéten találkozok mert folyton dolgozik mamámmal nem tudom mikor.. 15/L
2013. júl. 11. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Semennyit. Amikor megtudod, akkor cselekedj. Ha sírsz, az nem baj. Mikor sírj, ha nem akkor, amikor egy szeretted elhunyt? És fogadd őszinte részvétem.


(Nekem két hete halt meg valakim, akit nagyon szerettem.)

2013. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semennyit nem kell várnod, hiszen nagyon közeli családtag vagy, és a dédnagypapád halt meg.
2013. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk közeli családtag elvesztése esetén nem szokás egymás között részvétet nyilvánítani. Egymás mellett vagyunk, támogatjuk a másikat és ennyi. Ha a dédipapád ha meg, az számodra is nagy veszteség, nem csak apukád, vagy nagymamád számára. Inkább légy velük, támogasd őket, az sokkal többet jelent néhány szónál.
2013. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek. urnás szertartása lesz milyen virágot illik vinni neki szerintetek? és teljesen feketébe gondolom de lehetséges az hogy mondjuk térdig érő szoknyát vegyek fel? nem azért mert divat vagy nem mert erre most öszintén teszek, hanem mert nagyon meleg lesz..
2013. júl. 11. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy miben mész. Legyél csinos, de azért szolidan. Miniszoknyában nyilván nem illik temetésre menni szerintem, de sokan nem foglalkoznak vele.

Az én fekete kosztümöm szoknyája éppen térd fölé ér, sajnos sok nyári temetést megjárt már. Nyáron senkinek nem érdeke, hogy az emberek rosszul legyenek feketében a tűző napon, tehát valami olyat húzz, amiben ez a veszély nem áll fenn.


Olyan sincs, hogy milyen virágot illik vinni. Ha a család nem közösen intézi, akkor lehet olyan csokrokat is köttetni, amik kisebb koszorúnak felelnek meg. Mivel lényegében még gyerek vagy, ennyi szerintem bőven elég. Normálisabbja úgysem azt nézi, hogy mit vittél, nem ez a lényeg.

2013. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!