Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem új élettársa...

A volt férjem új élettársa hisztériázik, már a közös gyerekünk előtt is. Mit csináljak? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

10 éve váltunk el, nagyon fiatalon házasodtunk össze, nem is tartott sokáig, a házasságból van egy kislányunk. Nekem azóta van már párom, gyermekünk is született. A volt férjem olykor elviszi a kislányunkat magához, ahol együtt él az új élettársával. Mielőtt összejött ezzel a hölggyel, jó volt a kapcsolatunk, mikor jött a gyerekért, behívtam, kávét főztem neki. Beszélgettünk a gyerekről. De mióta van a hölgy, hirtelen nem jött be, volt, hogy ki sem szállt a kocsiból, csak telefonált, hogy küldjem ki a gyereket. Csodálkoztam, azt hittem haragszik valamiért. Kiderült, hogy a párja megtiltotta neki, hogy bejöjjön hozzánk. Nem csináltam ebből ügyet, respektáltam a kívánságát, bár butaságnak tartottam, hiszen pl. mikor várandós voltam, nem értettem mit lehet egy nagy pocakos kismamára féltékenykedni.

Egyik alkalommal azzal jött haza a kislány tőlük, hogy a hölgy hisztériázott az apjával, hogy ne merészeljen bejönni, meg hogy biztos engem akar látni, azért száll ki a kocsiból. Erre már mérges lettem. Főleg, hogy miért kell ezt a gyerek előtt. Írtam egy kedves levelet a hölgyeménynek, hogy ha legközelebb jönnek a kislányért (mert ezután már folyton ő is jött), jöjjön fel egy kávéra ő is, legalább megismerjük egymást, és hogy mennyire örülök, hogy jól kijönnek a gyerekkel, hogy a kislányom mennyire kedveli őt. A válasz rövid volt és tömör, hogy talán majd egyszer.

Azóta jöttek megint a gyerekért, kivittem a kislány nehéz táskáját, mert több napra vitték el, a volt férjem kiszállt a kocsiból, hogy átvegye a táskát, a nő meg ki sem szállt, hogy legalább köszönjön, látszott rajta, hogy hogy fő a feje. A párom (jelenlegi) is megjegyezte, hogy ez egy id..ta, hogy lehet ennyire sárkány. A kislány meg nem érti ezt a helyzetet, és úgy látom zavarja is, mert nem tudja már, hogy hogy viselkedjen vele. Nem tudom mit tehetnék én. Nem hívogatom az exem, ha valamit akarok esetleg, akkor a gyereknek szólok, hogy "kérdezd meg apádat". De akkor is csak arról, hogy mikor jön, hánykor, és mikor fogja majd hazahozni a kislányt, hogy úgy intézzem a dolgaimat. Tanácstalan vagyok.



2013. júl. 11. 13:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez a helyzet. a szüleim elváltak. apa barátnője azt sem engedi hogy vasárnaponként amikor megyünk mamánál bejöjjön értünk (mert hogy biztos anyát akarja látni). csak dudál vagy csenget. meg is sikerült utálnom egy élette. szólj az exedre hogy beszélje meg a papucs csajával nehogy úgy járjon mint én.
2013. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A kislánnyal rendes, kedves. Csak a kislány azt is nehezményezi, hogy sosem hagyja őket az apjával kettesben. Múltkor is úgy volt, hogy volt anyósoméknál töltik a közös időt, hogy a volt férjem csak egyedül megy az anyjáékhoz, és hogy hárman, a papa, az apu és a kislány elmennek horgászni. Még este hívta a kislány az apját, hogy "ugye apu a barátnőd nem jön?" A válasz az volt, hogy csak egyedül jön, és a mamáéknál lesznek. Erre reggel a nő ott ült az autóban, mikor jöttek érte (50 km-ről). Kislány csalódottan jött haza, hogy nem voltak horgászni. Egész nap lógott az orra. A párom kitalálta, hogy menjünk le a folyópartra együtt. Jó volt, de ezzel én nem tudom kompenzálni.
2013. júl. 11. 14:06
 13/17 anonim ***** válasza:
6%

Ehhez neked nincs közöd, csakis a volt férjednek. Az ex az ex, kedves. gyászold meg a kapcsolatot, a válást és felejtsd el a férjedet. A gyerek nem hülye, tudja, hogy ki hova tartozik (már egy hároméve sis tudja!). ha pedig a hsiztizéstől bármi problémája lesz a gyereknek (pl. magatartás-zavar), akkor tessék a férjeddel leülni és higgadtan, CSAKIS A GYEREKRE KONCENTRÁLVA!!!! megbeszélni a dolgokat. Ha a gyerek nem javul, elvinni gyermekpszichiáteriai gondozóba, ahol ti családterápiát is kaphattok.


Egy a lényeg: ha te nem gyászolod meg a kapcsolatot, és nem engeded el lélekben a férjedet, akkor a gyerek problémáira csak rásegítesz, hiszen ő pontosan leveszi a lelki nagyfeszültséget, pl. állandóan abban él, hogy te szidod előtte az apját és annak új nőjét. Ami nagyon nem tesz jót egyetlen gyereknek sem! És bizony kihatással vagy az új nő hisztizésére is (aki joggal féltékeny).


Neked sem ártana egy pszichológus, ha nem boldogulsz egyedül a válás-témával.

2013. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
13: Te elolvastad a kérdést?????? Mit gyászoljon a váláson, ha a kérdezőnek már új gyereke van az új párjától???
2013. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tisztellek titeket(téged,a volt férjedet és az exanyóst, -apóst),hogy ilyen kulturáltak vagytok,ritka az ilyen,legalábbis az én szüleim nem igazán tudták ezt megoldani a válásuk után... Követendő példa vagytok!


Mindenesetre ezzel a nővel ne törődj,te feldobtad neki a labdát a levéllel,hogy rendeződjön a viszonyotok,ő nem tudja értékelni,ez az ő szegénységi bizonyítványa. A volt férjed előbb-utóbb ki fogja dobni ezért úgyis,ő választotta párjának a pasit,csak tudta már,hogy van egy gyereke,el kellett volna fogadnia a helyzetet. Ti nagyon korrektek vagytok,nem adtok semmiféle gyanakvásra okot,már ezek alapján amit leírtál,pedig én aztán igen érzékeny vagyok ilyen ex-témákban. A kislányotokat sajnálom,mert az még hagyján,hogy miattad cirkuszol a csaj(mondjuk az is kritikán aluli,hogy a gyereketek előtt),de hogy még az apjával való kapcsolatába is belerondít,több a soknál. Az exednek kellene beszélgetnie az élettársával,hogy tanuljon meg viselkedni,te mást úgysem tehetsz.

Innentől kezdve ne foglalkozz vele. Ha találkoztok,legyél udvarias,ne vedd fel a hülyeségeit. Szerintem úgysem fogja már sokáig húzni az exed mellett...

2013. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kedves 13-mas.. Épp ez az, amit nem szeretnék megvárni, hogy agyturkászhoz kelljen járnom a gyerekkel egy hisztigép miatt. A volt férjemmel max. 2x beszélek egy hónapban, azt is a gyerekről, általában arról, hogy mikor jön érte, és mikor hozza haza. A hölgynek semmi oka nincs a hisztire, és arra a viselkedésre, amit csinál. Engem nem érdekel, ha kikészíti idegileg a volt férjemet, mindenki azt szagol, amit szakít, DE NE ÚGY, HOGY HALLJA AZ ÉN GYEREKEM IS!!!! Röviden, tömören ennyit tudnék reagálni a hozzászólásodra, amit köszönök szépen :)
2013. júl. 11. 18:16
 17/17 A kérdező kommentje:
u.i.: Ja, és én sosem szidtam a gyerek előtt az apja új párját. Ebben a történetben senkinek nincs baja a másikkal, csak a hölgyeménynek. Érdekes, még az én párom is azt mondta, hogy hívjam el őket. Semmi kifogása a volt férjem ellen, a volt anyósomék ellen sem, mert tudja, hogy őt szeretem, és a volt férjem számomra már csak a gyerekem apja, és itt van egy nagy pont. Viszont, azt nem fogom hagyni senkinek sem, hogy elvegye az apját a gyerekemtől, és azt sem fogom hagyni, hogy bárki is akár csak lelkileg terrorizálja a lányomat azzal, hogy a jelenlétében hisztériázik az apjával miattam, miközben oka nincs rá. Szerettem volna neki segíteni a lányom érdekében, hogy felejtse már el ezt az ellenségeskedést. De nem sikerül.
2013. júl. 11. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!