Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem élettársa nagyon...

Az exem élettársa nagyon féltékeny miattam. Hogyan tudnám megértetni vele, hogy erre nincs oka?

Figyelt kérdés
Az exemmel a két gyermekünket közös felügyelettel neveljük. Ezt nagyban megkönnyíti, hogy majdnem szomszédok vagyunk. Ugyanez viszont elég sok problémát okoz az exem és az élettársa kapcsolatában. Mivel napi szinten beszélünk és van hogy találkozunk is egymással, az élettársa már meggyanúsított minket, hogy viszonyunk van. Erről pedig szó sincs. Hogyan tudnám, tudnánk ezt vele megbeszélni?
2013. máj. 13. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Ha nagyon "elhivatott", sehogy...muszály minden nap talizni?

Én nem mennék bele ilyen kapcsolatba, egyszer már megégettem magam...

2013. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy a te dolgod lenne ezt megértetni vele? És egyáltalán felfogná, hogy nincs köztetek semmi?

Gondolom már megvoltak a gyerekek amikor ők összejöttek, szóval nem lehet akkora újdonság, hogy beszéltek/találkoztok egymással. Ha neki ez nem tetszik, akkor miért jött össze az exeddel?

A gyerekekkel milyen a kapcsolata? Mit szól ehhez a viselkedéshez az exed?

2013. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Az első két válaszadó tud olvasni?
2013. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy találkoznak, hiszen szomszédok és van KÉT KÖZÖS GYEREKÜK!

Hülye az a nő.

2013. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha közös felügyelet, akkor gondolom a gyerekek x időt nálad x időt meg az apjuknál vannak. Szerintem bőven elég ha csak akkor találkoztok amikor a gyerekek átadása van, nem tudom elhinni, h napi kapcsolat kell a nevelés megbeszéléséhez, ilyenről még nem hallottam. Még az együtt élő párok se beszélik át naponta a gyereknevelési dolgokat, más témátoknak meg nem igazán kéne lennie (ha más dolgait is megosztja veled az exed, akkor már alapból jogos az új asszony gyanúja) Ha nincs is köztetek semmi, akkor is elég valószínű h vmelyikőtök érez vmit a másik iránt, még ha saját maga előtt is tagadja és vszeg ezt érezte meg az új asszony. Ajánld fel az új asszonynak,h néha jöjjön ő a gyerekekért, vagy hogyha a volt férjed jön értük, őt is szívesen látod, nyugodtan kísérje el. Ezenkívül ha valami intéznivaló van (pl. közbejött vmi és variálni kéne a gyerekek felügyeletén) akkor is hívd néha az új asszonyt ezt megbeszélni. Ha a férjed meg csak azért keres,h megkérdezze h mi volt aznap a gyerekekkel, akkor mostantól hívja a gyereket, add át neki a telót. Mekkorák a gyerekek amúgy? Mert minél nagyobbak és önállóbbak, annál jobban táplálja a gyanút a dolog.
2013. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tényleg nincs közöttünk semmi. Én már férjnél vagyok, hamarosan megszületik a babánk is. A baráti társaságunk közös, kiskorunk óta ismerjük egymást, ezért nehéz is lenne mindent teljes különválasztani. Eddig ezzel nem volt baja vagy legalábbis nem mondta (fél éve vannak együtt).

Ez az egész azóta van mióta én kórházba kerültem fenyegető vetéléssel és az exem felajánlotta a férjemnek, hogy beviszi a kórházba és végül ő is bejött hozzám megkérdezni, hogy hogy vagyok.

Nem úgy talákozunk egymással naponta, hogy órákra, hanem most az apjuk viszi a gyerekeket óvodába, így reggel átjön és van, hogy megkínálom egy kávéval. Ezt én még nem érzem akkora bűnnek. Délután a férjem megy értük és hozza haza őket.

Nálunk a közös felügyelet úgy alakul, hogy minden nap vannak itt is, ott is. Mindenhol van saját birodalmuk.

2013. máj. 13. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért féltékeny, mert hiába váltatok el, nagyon erősen egybefolyik az életetek. Közös barátok, szomszédség, közös felügyelet, hopp, most beugrik hozzád, hopp, most elvisz ide vagy oda...én sem lennék boldog, pedig én nem vagyok féltékeny típus.


Megoldás: tessék szépen jó messzire elköltözni, ha lehet, akkor a város másik felébe. A gyerekek nőnek, tudnak buszozni, autókázni is apuval, de ti felnőttek ne lógjatok egymás nyakán és be folyjatok bele egymás életébe.

2013. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én ezt komolyan nem értem.

Gyerekkorotok óta ismeritek egymást, napi szinten találkoztok a gyerekek miatt, és van aki szerint az a megoldás, ha nem állsz vele szóba, vagy jó messzire költözöl?!

Szerintem meg egy fél éves kapcsolat nem ér ennyit. Ha az új élettársnak megfelelt a volt férjed úgy ahogy volt, akkor most miért jön azzal, hogy féltékeny?

Ugyebár a sárdobálás a megszokott, és furcsa, ha elvált felek ennyire jóban vannak. Ezt a volt férjednek kell rendeznie az élettársával, nem neked. Ha ő ezt nem tudja elfogadni, akkor neki kell lépnie.

2013. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!