Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem új élettársa...

A volt férjem új élettársa hisztériázik, már a közös gyerekünk előtt is. Mit csináljak? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

10 éve váltunk el, nagyon fiatalon házasodtunk össze, nem is tartott sokáig, a házasságból van egy kislányunk. Nekem azóta van már párom, gyermekünk is született. A volt férjem olykor elviszi a kislányunkat magához, ahol együtt él az új élettársával. Mielőtt összejött ezzel a hölggyel, jó volt a kapcsolatunk, mikor jött a gyerekért, behívtam, kávét főztem neki. Beszélgettünk a gyerekről. De mióta van a hölgy, hirtelen nem jött be, volt, hogy ki sem szállt a kocsiból, csak telefonált, hogy küldjem ki a gyereket. Csodálkoztam, azt hittem haragszik valamiért. Kiderült, hogy a párja megtiltotta neki, hogy bejöjjön hozzánk. Nem csináltam ebből ügyet, respektáltam a kívánságát, bár butaságnak tartottam, hiszen pl. mikor várandós voltam, nem értettem mit lehet egy nagy pocakos kismamára féltékenykedni.

Egyik alkalommal azzal jött haza a kislány tőlük, hogy a hölgy hisztériázott az apjával, hogy ne merészeljen bejönni, meg hogy biztos engem akar látni, azért száll ki a kocsiból. Erre már mérges lettem. Főleg, hogy miért kell ezt a gyerek előtt. Írtam egy kedves levelet a hölgyeménynek, hogy ha legközelebb jönnek a kislányért (mert ezután már folyton ő is jött), jöjjön fel egy kávéra ő is, legalább megismerjük egymást, és hogy mennyire örülök, hogy jól kijönnek a gyerekkel, hogy a kislányom mennyire kedveli őt. A válasz rövid volt és tömör, hogy talán majd egyszer.

Azóta jöttek megint a gyerekért, kivittem a kislány nehéz táskáját, mert több napra vitték el, a volt férjem kiszállt a kocsiból, hogy átvegye a táskát, a nő meg ki sem szállt, hogy legalább köszönjön, látszott rajta, hogy hogy fő a feje. A párom (jelenlegi) is megjegyezte, hogy ez egy id..ta, hogy lehet ennyire sárkány. A kislány meg nem érti ezt a helyzetet, és úgy látom zavarja is, mert nem tudja már, hogy hogy viselkedjen vele. Nem tudom mit tehetnék én. Nem hívogatom az exem, ha valamit akarok esetleg, akkor a gyereknek szólok, hogy "kérdezd meg apádat". De akkor is csak arról, hogy mikor jön, hánykor, és mikor fogja majd hazahozni a kislányt, hogy úgy intézzem a dolgaimat. Tanácstalan vagyok.



2013. júl. 11. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
A volt férjednek kellene ezt lerendezni, mert ez nem normális dolog. Az elég baj, ha ilyen papucsként áll hozzá, hogy ki sem száll a kocsiból ha a gyerekért megy. Vele beszélj először, hogy ez a gyereknek sem jó, beszélje meg a párjával.
2013. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Betegesen féltékeny, nagyon jól halad afelé, hogy a volt férjed is megszabaduljon tőle.

A férjem apja volt ilyen helyzetben, amikor elváltak. Az új nője azt mondta, hogy ő el sem tudja képzelni, ha valaki már egyszer elvált, akkor az tartsa a kapcsolatot a volt párjával.

Önző állatok az ilyen emberek, az, hogy a gyereknek mi az érdeke, nem érdekli őket.

Amúgy ő pont azt élvezné, ha te is elkezdenél vele bunkóskodni, mert akkor mondhatná a volt férjednek, hogy látod, kivel éltél együtt, nekem volt igazam. Ha kedves vagy, tuti hogy az őrületbe kergeted :) úgyhogy hajrá

2013. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez TÖBB mint furcsa.

Nálunk én vagyok a mostoha anya (nem gonosz), én a páromat csak azért kísérem el, mikor megyünk a kislányért, mert ő akarja.

Volt nem egyszer hogy felment az ex lakásába, én inkább megvártam a kocsiban, nem tudtam mit tegyek, ha meg lent vártunk mindketten, akkor mindig kiszállt a kocsiból, a gyerek elé ment, volt olyan hogy az ex is a gyerekkel lejött, mert mit tudom én mit meg akartak beszélni, és én ebből nem csináltam jelenetet.

Szerintem a volt párodnak kéne rendbe tenni a dolgokat, mert ő az aki téged is és az új nőt is ismeri.

2013. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele erről. De tényleg ő a papucs, vagy csak már nagyon unja a veszekedéseket, és inkább behódolt a nő akaratának. Azt mondta, hogy nagyon féltékeny. Állítólag már olyanon is kiverte a hisztit, hogy ha a volt férjem kitakarította a kocsit, mielőtt ment érte (akkor még nem éltek együtt), akkor azt mondta neki, hogy "kitakarítottad az autót, mert biztos vitted azt a ri..ot." Ha meg nem takarította ki legközelebb, akkor pedig az volt a baj, hogy "direkt összedobáltad a papirokat a hátsó ülésen, hogy ne gondoljam, hogy vitted azt a r..ot." Azt is mondta a volt férjem, hogy már szólt neki, ha nem hagyja abba, akkor elválnak az útjaik, egy ideig rendben is volt minden. De velem valahogy nem bír megbékélni. Pedig még csak a gyerekre járó pénzek miatt sincsenek vitáink, felnőtt módjára megegyeztünk, hogy senki se járjon rosszul. Engem a hölgy nem igazán érdekel, ahogy a volt férjem sem, én tényleg csak a gyerek javát néztem és nézem most is.
2013. júl. 11. 13:19
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Sajna, ami a volt férjed és a sárkány közt folyik, az nem a te dolgod, bár én megmondanám, addig nem mehet a kislány, amíg a perszóna nem kezelteti magát, vagy nem változik a helyzet. Mert ahhoz viszont van közöd, milyen hatások érik a kislányt.

Ha a volt férjednek lenne esze különben, kidobná.

2013. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez a nő hülye :D Már bocsánat :)

Hogy a volt férjed ennyire papucs, az egy dolog, de hogy a kislányt is zavarja, az már nagyon nem jó.

Mi is elváltunk a volt párommal, 13 év után, de nem haraggal és gyűlölettel. Mi ha találkozunk, adunk puszit egymásnak és egy ölelést is. De már nem vagyunk egy pár. Képzeld a sárkányt, ha azt látná, hogy a volt férjed ad egy puszit neked :D

Különben nagyon jól tetted, hogy írtál egy levelet, amiben invitálod magadhoz. De attól tartok, hogy túlságosan unintelligens ahhoz, hogy kezelni tudja a helyzetet. Te viszont finom maradtál és nőies. :)

Beszélj a volt férjeddel mindenképp.

2013. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit bírd még ki, hosszú távon úgyis szétválnak az útjaik.
2013. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Már a volt anyóssal is beszéltem erről, vele is jóban vagyunk, néha úgy két - háromhavonta megállok náluk, ha megyek a gyerekért, vagy viszem hozzájuk (kislány imádja őket). Azt válaszolta, hogy ne is mondjam, a papa is ki nem állhatja a csajt. Volt, hogy hónapokig nem is beszéltek. Így ők sem tudnak segíteni a probléma megoldásában. Mellesleg volt, hogy a jelenlegi párom is eljött velem hozzájuk, normálisan fogadták, behívták őt is, sőt ők szóltak, hogy nyugodtan jöjjön, és a kicsit is nyugodtan elvihetem, ha megyek a lánykámért. Mindenki normális, intelligens, felnőttként viselkedik, mindenki a gyerek javát nézi, csak ez a nő nem. Pedig nem lenne neki könnyebb, ha megnyugodna a kis lelke? Ha beszélnénk? Nem azt mondom, hogy legyünk barátnők, de ha már nála van a lányom napokig, ő főz rá, ő vigyáz rá, nem lenne könnyebb, ha nem haragudna rám? Nem értem.
2013. júl. 11. 13:51
 9/17 anonim ***** válasza:
4%

Akkora elnyűtt papucs a férjed, hogy csak na. Az a nő meg gondolom valami maradék lehetett a társkereső piacon, aki utolsóként dugta bele a lábát a volt férjedbe.


Szép pár, jó élet... kezdete lenne egy öngyilkosság. :)

2013. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
És a kislányoddal hogy viselkedik? Vele nem éreztet semmit abból az érthetetlen haragból, amit irántad táplál?
2013. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!