Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez a sok nemtörődöms...

Miért van ez a sok nemtörődömség? Ki érti?

Figyelt kérdés
Kedves Szülők! Nem is kérdés lenne, inkább figyelmeztetés! Tudjátok, hogy a gyerekeitek úton útfélen átvágnak benneteket, mindenféle kis turpisságokkal? Miért nem veszitek észre, hogy kamasz lányaitok és fiaitok mit művelnek 13-14 évesen. Az orrotoknál fogva vezetnek, és akkor veszitek észre, amikor már nagy a baj! Hová vezet ez az egész? Nem veszitek észre, hogy nem alszik otthon a 13 éves!!!! lány, és elhisztek mindent amit mond, nem érzitek a cigaretta szagot áradni belőlük? Hogy van ez? Miért nem figyelnek oda a szülők? Ebben a korban a legveszélyesebb a gyerekekkel, ha most elengeditek a gyeplőt vége, nincs megállás! Mi lesz így a mai gyerekekből?
2009. okt. 18. 07:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Van egy ismerősőm 30 éves férfi jó szakember és van 2 gyereke egy értelmes 2 éves és egy hallás kárpsúlt 5 éves fiú.Az apja eldobja a cigit az 5 éves szivja tovább.Kivetem a gyerek kezőből és kérdőre vontam az apját miért engedi csak röhögöt a gyerekek elkezdet hisztizni.Az apa mondta ugyis bemegy a lakásba cigiért és bement az 5 éves és elszivta a cigit .Ez normális ? 5 éves a beteg gyerek de mindkét szülő új autóval jár hitelre van a lakáson is hitel van és most vett az apa egy 1000 cm3 is motort hitelre.Vagánykodnak.Ezekből mi lesz.Hatehetném még a házam is eladnám hogy a gyerekemet megyógyitság mert megbirnák egy bizonyos ősszegért külföldön erre kocsikat motorokat vesznek.Természetesen vallásosnak mondják magukat és sok gyereket akkarnak.Sok múlik a szülőn de ha van az embernek egy alap inteligenciája nem csinál hülyeséget.Engem 14 éves kórom óta a szüleim felnőtként kezelnek szinte aztsem kérdik meg 18 évesen hol vagyok mikor hajnalban jővők haza de érdekes módon nem cigizem nem iszom ,sportolok és ritkán megyek bulizni persze mehetnék mindig.Persze nekem is megyült már a bajaom a rendőrséggel de szerintem enyi kel is hogy az embernek legyen élettapasztalata ( simsonal megfogtak )meg ilyen apróságog.Autoval mentem lejárt a zöldkárya megbüntetek elkelet mennem közmünkára pár napra füvet vágni ilyen apróságok .Hagyni kell a gyereket élet tapasztalatot szerezni.Vagy egy ismerősőm 20 éves srác.kis kóra óta öltönybe öltöztetik úri embernek nevelik.Szinte belé erőszakolják hogy tanulnia kell.Az anya nyomja előre ahogy csak tudja ( polgármesteel beszél hogy a fia irhason cikkeket meg ilyenek legyen diákönkormányzati vezető)A srác 20 éves és egy mosoly sincs az arcán.Ő már nemfogja megtudni mi az hogy búnkert épiteni meg esténként házakba csöngetgetni.Nemtud a srác beileszkedni nem emberi kapcsolatokat kialakitani.Szóval a középútat kell megtaláni.
2009. okt. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Bocs a sok hibáét siettem .
2009. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
16%
miért kell mindig abban áskálódni, hogy mit csinálnak mások? pláne ráerőltetni a nevelési módszereidet másra. mert attól, hogy te hiszel valamiben, még az nem biztos hogy abszolút igazság, és mindenkinek úgy kell élnie.
2009. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
12:33-as. Semmiféle ráerőltetésről, áskálódásról nincs szó, legalábbis a kérdező felvetéséből számomra nem ez jött le. Hanem. Társadalomban élünk, ahol az egyik szabadsága addig tart, ahol a másiké elkezdődik. Ez vonatkozik arra is, amikor a sok szabadjára engedett, ocsmányul beszélő, hangoskodó, nemszabadrászólni, nehogylelkisérüléstszenvedjen gyerekkel utazik az ember egy metrón, villamoson, buszon, és vonatkozik azokra a suhancokra, akik a lakótelepeken a játszótéren, parkokban vonyítanak este/éjszaka, és anyukát, apukát rohadtul nem érdekli, merre van az utóda. Ha valaki a társadalmi normákat, szabályokat nem képes vagy nem akarja betartani, az vonuljon ki egy elhagyatott, csak az ilyenek által lakott területre és ott lehet randalírozni, meg úgy élni, ahogy neki/k tetszik. Ha az emberek nem kevernék össze a szabadságot a szabadossággal és nem csak az ÉN önzése működne, sokkal élhetőbb, kellemesebb lenne az élet a gazdasági válság, a politikai helyzet, a nehezedő megélhetési gondok, meg ki tudja még mi ellenére.
2009. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12:33-as ált. isk. 3. osztály: szövegértés! Előbb tanuld meg mi az a szövegértés, aztán kommentálj. Az értelmes felnőtt szülők véleménye érdekelt, nem a tanulatlan tuskóké.
2009. okt. 18. 14:27
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

gondoltam hogy fognak majd írni azok, akik szerint úgy kell nevelni a gyereket, hogy rá ne szólj, mert lelki sérülést szenved meg majd szegényre ráerőlteted a te egyéniséged és akkor milyen rossz lesz neki. hát, így is rossz lesz nekik. az én anyámék 12évesen mentek ki segíteni a kertbe, csinálták a házimunkát, és egymás levetett ruháit hordták. és tudod mit tanultak? tisztességet. hogy az, amit ők kapnak, az munkából van, mindenért meg kell dolgozni, amim van azt megbecsülöm. a 4 testvér közül mind tanult, önálló ember, családdal, jó anyagi háttérrel. és egyik se lelki sérült. dolgoztak az egyetem alatt, a maguk erejéből tanultak és jutottak is valahova. én ugyan már nem dolgoztam a kertben, de igenis a kötelesség volt az első, iskola, segíteni otthon és a nagymamáknak. nem kaptam meg mindent csak mert hisztiztem, nem mehetettem 14évesen diszkóba stb. de bizony tanultam tisztességet. most 19 vagyok, nincsenek lelki sérüléseim, az orvosi egyetemre járok, mert én így szeretnék, saját egyéniségemből. a párommal élek, aki egyetem mellett dolgozik, és bár engem támogatnak a szüleim, őt nem, mert nincs miből, hát megteremti magának a megélhetésre valót. mellette nagyon sokat gondoskodunk a testvéremről.

aztán mikor kimegyek az utcára...ostoba tinik minősíthetetlen beszéddel(és a szüleikről is így beszélnek, kedves liberális szülők), köpködve, cigivel, a legmárkásabb cuccokban...ostoba majom mind, aki csak a többieket követi, halvány lila gőze sincs az egyéniségről. a családban is van ilyen, élősködik a szülein, dolgozni büdös, tanulni szintén...hogy mi lesz belőlük? egy nagy senki, aki majd egyszer rádöbben hogy valamiért meg is kell dolgozni, de akkor már nagyon késő lesz. de hajrá mindenkinek, hajrá a nevelési elveknek.

2009. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha én 13 évesen nem aludtam volna otthon, akkor jól agyonvertek volna. 13 évesen eszembe sem jutott, hogy rágyújtsak. 13 évesen nem mertem átverni a szüleimet. Később sem... Nevelés kérdése. Ha mai gyerek, ha nem.
2009. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Így van.
2009. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés, ki érti? akkor én értem. Ez egy ilyen történelmi korszak. Majd ha végképp csődbe megy, jön helyette egy másik, ami nagyjából az ellenkezője lesz. Mint az ember tragédiájában a római szín, utána a keresztény lovagok, a zárdajelenet a 7. színben, szóval az is egyre rosszabb lesz, csak másképpen, az is csődbe megy, megint jön az ellenkezője, és így tovább.
2009. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azért van ez a sok nemtörődömség, mert az értelmesebb, intelligensebb szülők többsége is elvesztette az értékekbe vetett hitét. Nem tud megfelelő mintát, példát mutatni, mert ő maga se találja a helyét ebben a szétesett világban, így bármit mond, gyakran csak prédikációnak tűnik. Azt mondom a gyerekeimnek, "tanulj fiam, mert így lesz esélyed". És ez helyett mit lát? A diplomás, több nyelvet beszélő munkanélküli, vagy utcát söpör, árufeltöltő, de a sógor, koma, jóbarát az érvényesül, ha tanult, ha nem. És azt is látják, mert a gyerekek nem mind ostobák, hogy ebben a világban az értékes embereket elnyomják, eltapossák, az ügyeskedők, primitív törtetők pedig érvényesülnek. Nehéz így, ebben a környezetben értékeket átadni, közben pedig "életrevalónak" nevelni a gyerekeinket, amikor mi magunk sem tudjuk alátámasztani észérvekkel azt, hogy ebben a világban érdemes jónak lenni.

Én még mindig ugyanaz a becsületes, megbízható, korrekt, (diplomás) ember vagyok, mint eddig, még sincs munka számomra és nem csak nekem, a környezetemben lévő sok-sok okos, értelmes ismerősömnek se. Ilyen helyzetben hogyan magyarázzam meg a gyerekeimnek hitelesen, hogy érdemes tanulni? Mindent megteszek, hogy megértsék a gyerekeim, a tanulással legalább az esélyét teremtsék meg, hogy jobb legyen a soruk 5-10 év múlva, ennek ellenére az egyik gyerekemnek sokkal inkább vonzó a tiltásom ellenére, amitől gyors meggazdagodást, könnyű életet remél. Nem zavarja a törvénytelenség, gátlástalanság sem. Ezt látja, ha bekapcsoljuk a TV-t, a rádiót, ha rámegy az internetre és én hiába állok itt előtte a becsületemmel, tisztességemmel, példamutatásommal, ha ezzel együtt "sikertelen" vagyok. nem felmentést keresek, ha esetleg a nevelési hiányosságaim miatt történnek dolgok, de én is nyitott szemmel járok és sok mindent látok, de ez még csak a jéghegy csúcsa. A tömeg még inkább kiszolgáltatott ebben az értékvesztett társadalomban és még csak olyan kapaszkodót, iránymutatást sem talál, mint régen a vallás, vagy a családi értékek, a társadalmi összefogás. Ha mi szülők, felnőttek nem tudunk valós értékeket felmutatni, akkor hiába papolunk, tiltunk, "nevelünk", hiteltelenekké válunk a fiatalok szemében.

2009. okt. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!