Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez a sok nemtörődöms...

Miért van ez a sok nemtörődömség? Ki érti?

Figyelt kérdés
Kedves Szülők! Nem is kérdés lenne, inkább figyelmeztetés! Tudjátok, hogy a gyerekeitek úton útfélen átvágnak benneteket, mindenféle kis turpisságokkal? Miért nem veszitek észre, hogy kamasz lányaitok és fiaitok mit művelnek 13-14 évesen. Az orrotoknál fogva vezetnek, és akkor veszitek észre, amikor már nagy a baj! Hová vezet ez az egész? Nem veszitek észre, hogy nem alszik otthon a 13 éves!!!! lány, és elhisztek mindent amit mond, nem érzitek a cigaretta szagot áradni belőlük? Hogy van ez? Miért nem figyelnek oda a szülők? Ebben a korban a legveszélyesebb a gyerekekkel, ha most elengeditek a gyeplőt vége, nincs megállás! Mi lesz így a mai gyerekekből?
2009. okt. 18. 07:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%

Cigarettát magamon érzem.Énis cigizek. Na és mi van akkor.

Nem tilthatom meg azt amit én is csinálok. Nagyon képmutató dolog lenne.

2009. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
hát ahogy így 20 éves fejjel körülnézek, többségükből semmi se lesz. minap mentem pár barátommal a belvárosban, szembe jött velünk egy maximum 13 éves lány, 10centis magassarkúban, sminkelve, miniszoknyában. azon már meg se lepődtem, hogy így néz ki, csak elgondolkodtam hogy ő vajon nem fázik? a háztömbünk sarkánál állandóan cigiznek a szintén 12-13 évesek, éjfélkor pedig még lenn bandáznak a játszótéren. általános iskolai tanárnő nagynéném azt mondja, hogy pár év és ember nem lesz, aki megpróbálna tanítani, mert kezelhetetlenek, nem törődömök. mindig azt mondja, hogy majd megszakad a szíve, mikor látja, mi megy manapság. én csak 20 éves vagyok, de még én is bőven babáztam 13 évesen. meg kaptam egy rádiót karácsonyra és az volt a minden, pedig nem voltunk szegények. el sem tudtam képzelni, hogy 16 éves korom előtt elengedjenek este a barátaimmal akárhova. max ha elvittek meg jöttek értem, tudták, h moziban vagy a barátnőmnél vagyok. és én azt mondom jó volt az úgy. segíteni kellett idehaza a házimunkában, kötelességeink voltak. és jó volt. ma meg csak nézzünk körül mi lett az eredménye a nagy nevelési elveknek...természetesen minden esetben tisztelet a kivételnek.
2009. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%

1. Közöd?

2. Nem a gyerekkorban felvett szokások határozzák meg azt, hogy valaki milyen emberré válik felnőtt korára.

Minden gyerek csinál helytelen dolgokat, aztán később tanul az egészből, úgymond benő a feje lágya.

3. Éppen abból lesz a sikertelen ember, akit állandóan visszafogtak, korlátoztak gyerekkorában, így fosztva meg őket a lehetőségtől, hogy a saját hibáikból tanuljanak.

Ezek az emberek nem szereznek élettapasztalatokat, így alapból hátránnyal mennek a való életbe.

A szülő dolga a helyes(nek vélt) út megmutatása, onnantól a gyereken múlik, hogy mit kezd az információval. Sok szülő rá akarja kényszeríteni az egyéniségét és "értékeit" a gyerekére, és ez a legkárosabb kényszerítő hatás.

2009. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Mert ezeknek a kölyköknek vannak jogaik! Persze, hogy kötelességeik is vannak, arról elfeledkeznek. Nem értem ezeket a mostani szülőket (tisztelet a kivételnek). 13-14 évesen diszkózni, hajnalban hazajárni, cigizni, piálni? Aztán meg majd a szülő fog a legjobban rinyálni, hogy felnevelte a kölykét, az meg rá sem nyitja az ajtót.

Tudom, a kamaszkorral együtt jár a lázadás, a "kihaénnem" mentalitás, de azért amit ezek a mostaniak csinálnak, nagyon durva! 20-25 évvel ezelőtt rá lehetett szólni egy gyerekre, ha eszetlen volt, most meg simán elküldik a felnőtteket ide-oda, mert nekik jogaik vannak!

Nem ártana, ha rádöbenne ez a sok senkiházi, hogy azért tud zabálni, öltözködni, meleg lakásban élni, elmenni szórakozni - már ha a piálás, drogozás, diszkózás szórakozásnak számít -, mert a szülei megkeresik rá a pénzt! Ha kihajítanák az utcára, hogy nesze, a nagy öntudatoddal élj ahogy tudsz, hát nagyon elcsodálkoznának!

2009. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Én részben igazat adok neked tényleg nagyon sok a nemtörősöm felelőtlen szülő,akiknek nem szabadott volna gyereket vállalni,de nem lehet általánosítani.

Amint látod némely válaszon a szülőknek sincsen több eszük mint a gyerekeiknek,még egy normális választ sem tud leírni,arrogáns flegma,alacsony a szellemi színvonala.Most az ilyen gyerekek honnan látnának jó példát?Egy kamasz még nem felnőtt,nem rendelkezik optimális ítélőképességgel.Annak örül,ha neki több meg van engedve mint a társainak,még akkor is ha az rá nézve kifejezetten ártó rossz.Lásd,az anyja tudtával bele egyezésével dohányzik.Mondhatjuk úgy is,hogy a szüleivel közösen neki álltak ásni a sírját.Az iskolákban,de már az óvodában is nagyon meglátszik a gyerekeken mit hoznak magukkal a családból,hogyan nevelik vagy sok esetben nem nevelik Őket.Hogy mi lesz belőlük??Hát jó kérdés.Van pár jó példa az orrunk előtt mi lesz belőlük.Már 12 évesen gyilkolásszák egymást,hazudnak,lopnak,drogoznak,bűnöznek...stb...

És még a szüleik sem fogják fel,hogy mit műveltek,főleg azt nem,hogy erről ők tehetnek.Erről mondjuk az a véleményem,ha egy 12 éves el tud követni bűncselekményt,akkor lehessen teljes értékű emberként felelősségre vonni érte,és a szüleivel együtt vonuljon börtönbe.Talán pár ilyen est elrettentő példa lenne.Nekem is van 16 éves fiam és kisebb gyerekeim is,és nagyon de nagyon féltem Őket.Féltem ettől a fertőzött társadalomtól.Mert most még illemtudóak,okosak..stb..olyan mint mi a szüleik,de félek ha kikerülnek az életbe nehogy eltévelyedjenek.Túl sok a rossz amitől szeretném távol tartani őket.És ezzel nem azt mondom,hogy nem természetes ha egy fiatal kipróbálja a cigarettát,mi is kipróbáltuk.Sőt én magam is dohányoztam,de attól még nem mondom,hogy jó és nem szeretném ha Ők is ezt tennék.Én inkább még azoktól a rossz dolgoktól is szeretném Őket megkímélni amit én rossznak tapasztaltam.Nehéz ügy a gyereknevelés,és persze mindentől nem kímélhetjük meg őket,kellenek a saját tapasztalatok is.De azt mondjuk elképzelhetetlennek tartom,ha egy családban nem veszik észre ha a 13 éves nem alszik otthon,ha drogozik,ha iszik,dohányzik,egyszer csak szül egy gyereket a semmiből...stb..Ezeknek a gyerekeknek a szüleik nem figyelnek rájuk,az ilyenek nem jó szülők,nem kellett volna nekik gyerek.De talán ezek a szülők maguk is így nevelkedtek,ilyen példa volt előttük.

2009. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
33%
9:44 akkor te képmutató álszent vagy. Ti is csináltátok de azért elítélitek szóban a másikat ugyanazért. Hát szép.
2009. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Igen,csináltunk sok mindent,mert nem volt szülői jópélda előttünk,és megfelelő odafigyelés.De én ettől meg szeretném kímélni a gyerekeimet,és nem szeretném ha úgy nőnének fel ahogy mondjuk én.Tinikorban engem irigyelt a szomszéd sok mindenért amit nekem szabadott neki meg nem,aztán később megfordult a dolog,én irigyelhettem Őt.Az én szüleimnek nem volt fontos,hogy jól tanuljak,én meg ezt kihasználtam,az Ő szüleinek fontos volt.Én tanultam egy vacak szakmunkásban,neki meg diplomája lett.És nem azért mert okosabb volt nálam.Én elmenekültem otthonról 19 évesen mert nem volt nyugalmam,belemenekültem egy házasságba aminek természetesen nem lett jó vége,Ő meg ráért megvárni az igazit.Soroljam még,hogy mennyi minden múlik a szülőkön?A gyerekük életének a jó vagy rossz megalapozása.Jó,nem követtem el durva dolgokat és szerencsére az életem is jó irányba terelődött,de sok mindentől megkímélhettek volna a szüleim.És az nem képmutatás ha nem hagynám,hogy a gyerekem dohányozzon!!Az a szülői ostobasága ha hagyja.Persze mi sem dohányzunk,nincs előtte itthon rossz példa.Nekem nem fér a fejembe,hogy hogy hagyhatja sok szülő azt ami a gyerekének rossz árt,vagy a jövőjére nézve már megpecsételi.Milyen szülők vagytok ti?Hogyan szeretitek a gyerekeiteket?Mi lesz a gyerekeitekből?Ennyire nem érdekel benneteket,ennyire nem fontos az nektek,hogy értelmes normális felnőtt váljék belőlük,értékes tagja a társadalomnak?Az is megfelel ha egy senkiházi bűnöző lesz?Ti a szülei is ilyenek vagytok?

Látod kedves kérdező,hogy mennyire elferdül a gondolkodása a társadalom nagy részének?Ha megnézed, a normális értelmes válaszok vannak itt is lepontozva.

Hát szerintem joggal féltjük értelmes emberek a gyerekeinek az ilyenekétől.

2009. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Lehet fujjogni,de nagy szerepe van ennek a politikának is.

Amíg 50 évvel ezelött nem lehetett "szégyent"hozni a pártra.150 ével ezelött az egyházi normák érvényesültek,1000 évvel ezelött a törzs "rakta"ki a deviáns elemeket,most magára van hagyatva szinte mindenki.

Most hiába küzd is esetleg az az édesnya,aki a "jóra"nevelné a gyermekét,a média,a "haverok"olyan húzó erő,amivel szemben a két szülő tehetetlen.Nincsenek nagycsaládok,amik egyért küzdenének,nincs tisztelet.

Mindenhol a vedd el,taposd el a másikat,mert jár neked van.

A gyerekek meg persze a látszólag könnyebb utat választják.

2009. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

10.08:

Az okos ember az,aki mások hibájából tanul és nem birka módjára követi a többit.

Azért mert anyád cigizik,attól még Te kaphatsz tüdőrákot,ha rágyújtasz.

Ha valakinek a szülei alkoholisták,akkor nem fogja senki elnézni neki,ha végighányja ő is az utcát.

A gyilkos gyermeke se gyilkolhat büntetlenül.

Nem az álszentség az,ha valaki ahelyett,hogy leszokna,vagy legalábbis nem gyújt rá abban a házban,ahol a gyermekei élnek,hanem ha azt mondja,milyen f...a szülő vagyok,hagyom,hogy a gyerek cigizzen,sőt meg is veszem neki.Mert nem a gyermeke érdekeit nézi,hanem a saját gyengeségét/nemtörődömségét magyarázza ezzel.

Tudod én néhanapján megiszok pár pohár bort.Akor most a hatéves fiamnak is öntsek egy pohárral?

2009. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

8:16-os, 9:13as, valószinűleg nem szülők, remélem legalábbis!!!!!

A többiek örülök, hogy hasonlóan gondolkodnak mint, én, remélem azért van sok sok rendes gyermek, család. Sajnos azért írtam amit írtam, mert előttem van éppen egy friss eset, ami nagyon, nagyon elszomorít, mert egy édes, értékes kislányról lenne szó, ha egy rendes, értékes családban növekedhetne ez a gyermek. De nem így van, és látom, ahogy napról napra torzul és mit lehet tenni? Itt a szülő, aki most még megállíthatná ezt a folyamatot, de nem teszi.

Aki gyerekként dohányzott és most a gyerekét lebeszéli róla egyesek szerint képmutató? Hát nagyon nem vagytok tisztában a gyermek neveléssel. Akkor holnaptól cigizzen a 13 éves lányom, majd veszek is neki egy dobozzal, mert őt (talán) még nem szolgálják ki. Mert valóban én is megpróbáltam 8-ban. De elmondtam neki milyen rossz, mik a következményei, így ő nem szeretne dohányozni, sőt példákat hozott fel, hogy milyen ártalmakkal jár, mert neten utána nézett. Ezek után valószínű, hogy már nem akarja kipróbálni, de én mint felnőtt rávezettem erre, hogy ez miért rossz, és azt is elmondtam, hogy én kipróbáltam. Tehát nem vagyok képmutató, akkor lettem volna, ha eltagadom, és csak prédikálok. Ez csak egy példa volt, arra itt sem mód, sem hely, nincs hogy mindent leírjon az ember! Ez egy JÓ SZÜLŐnek magától jön!

2009. okt. 18. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!