Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szobafogságról vélemény?

Szobafogságról vélemény?

Figyelt kérdés

Hatásos? Mik az előnyei-hátrányai? Szokták még ma alkalmazni? Ill. A gyerek aki szobafogságban van, mit nem csinálhat? És mi az amit kötelező megcsinálni?

Büntiből lehet hogy én is szobafogságban leszek hétfőtől min. 1, max. 2 hétig... Először az életemben. Mire számítsak?

13/L


2013. júl. 6. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálunk hatástalan lenne,mivel a gyerekek szobája úgy néz ki, mint egy játékbolt raktára... nekik a szobafogság nem lenne büntetés.
2013. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az előny-hátrány attól is függ, hogy milyen emberről beszélünk. Ha valaki olyan, hogy állandóan csavarog, vásárolgat, barátokkal van a városban, akkor az piszok nehezen tűri a szobafogságot. De az inkább otthonülős emberek lehet, hogy észre sem veszik. Szerintem egyébként hülyeség. Le kell ülni, és megbeszélni a gyerekkel, hogy mit csinált rosszul, nem büntetéseket adni, mert a legtöbb gyerek ezután csak elkezd majd lázadni a szülő ellen.

Lehet, hogy a szüleid enyhített szobafogságot adnak majd, mert nem hallottam még ilyet, hogy a szobafogság nem rögtön kezdődik. Amúgy meg mitől tilthatnak el? Hát nem hiszem, hogy kicipelik a tv-t, meg a cuccaidat, és egy üres szobában kell majd ülnöd, úgyhogy ne számíts semmi extrára. Max kitakarítod addig a szobád, ha annyi szabadidőd lesz, sőt anyukádnak is besegíthetsz, hátha értékeli majd.:D

2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem sosem ítéltek szobafogságra, mivel a legkedvesebb elfoglaltságaim közé tartozott az olvasás, olyan szülő meg nincs, aki elvenné a könyveket. Nálam tehát nem volt értelme. Tévétől, számítógéptől is el szokták ilyenkor tiltani az embert. De fenti okokból engem attól sem tiltottak el sosem, nem lett volna értelme. Így visszagondolva, sosem voltam büntiben, mert nem lehetett mivel megbüntetni :D :D Szegény anya!
2013. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem osztálytársam volt szobafogságban, igaz suliidőszakban. órák után azonnal haza kellett mennie, semmi csavargás meg haverozás nem volt. túlélte. amint javultak a jegyei, onnantól már jöhetett is velünk lógni délutánonként.


ha jól emlékszem én nem voltam szobafogságban, a telefonomat néha elvette anyám pár napra, és nem mehettem hétvégén sehova.

2013. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én sem voltam szobafogságban mikor óvodás és iskolás voltam. Iskoláskoromban alsó tagozatban ha rossz jegyet kaptam akkor nem mehettem sehova.


Emlékszem ilyen is volt hogy általánosban 4. osztályos koromban rosszalkodtam, akkor rossz jegyet is vittem haza, és anyám azt mondta hogy nem visz magával Szlovákiába Kassára, és vegyem ezt tudomásul. Akkor eljött az a nap mikor mentünk Kassára akkor engemet is elvitt, mert az egész család ment és akkor engem kire hagyott volna.

2016. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!